ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Wyświetlacz LCD wszelkie info na temat
Autor Wiadomość
tkoko 
prezes


Pomógł: 19 razy
Dołączył: 26 Lut 2015
Posty: 684
Skąd: Czechowice-Dz
Wysłany: Czw 05 Maj, 2016   Wyświetlacz LCD wszelkie info na temat

Poszukuję jakiejkolwiek informacji na temat wyświetlacza poniżej (rower, napięcie, datasheet itd.).



Ma dwie wtyczki 4-ro i 5-cio pinowe, własne zasilanie wyświetlacza (niezależne od baterii), działający "włącznik główny" i tryb "Mode" (po ciężkim boju udało mi się nawet wyzerować licznik) :lol: lecz nie działa przycisk "Drive" a tym samym brak wskazań "akumulatora", "prędkości" itd. :sad: Przyciski "+" i "-" działają prawidłowo.
Na wyświetlaczu jest obraz "choinki" sztucznie wywołanej, :lol: , wnioskuję więc że sam wyświetlacz jest sprawny.
 
 
tkoko 
prezes


Pomógł: 19 razy
Dołączył: 26 Lut 2015
Posty: 684
Skąd: Czechowice-Dz
Wysłany: Pon 09 Maj, 2016   

Po kilku dniach testów z wyświetlaczem "No name" być może poniższe info komuś się przyda.



1. Najpierw pomierzyłem opory między każdym przewodem zarówno w jedną jak i drugą stronę (zmiana + i - na mierniku)
2. Po stwierdzeniu że między czerwonym a czarnym przewodem jest duży opór podłaczyłem najpierw 5V a nastepnie od 12V do 40V ze skokiem 4V (napięcie pobrane z wtyczki BMS,a) i pomierzyłem napięcia występujące między przewodami.
3. Po stwierdzeniu, że ponizej 16V napięcia są zaniżone wględem przedziału 16 - 36V, a powyzej 36V sterownik po włączeniu podświetlania zaczyna "mrugać", doszedłem do wniosku że sterownik w praktyce jest na 24V.
3. Poniważ w trakcie powyższych prób udało mi się "wywołac" wszystkie wskazania wyświetlacza (powyższe foto) zacząłem próby z uruchomieniem każdej opcji wyświetlacza i by sprawdzić czy mogę je wykorzystać w swoim projekcie.
Ponieważ wyświetlacz ma własne zasilanie (baterię) przyjąłem założenie że jest to typowy wyświetlacz z rozszeżonymi funkcjami dotyczącymi rowerów elektrycznych (bateria, wspomaganie). Z wyświetlacza wychodzi 9 przewodów. Na obecnym etapie 7 przewodów jest zidentyfikowanych co do funkcji jakie pełnią (moim zdaniem).
I tak;
- czerwony i czarny to zasilanie 16 - 36V (+ i -)
- niebieski to najprawdopodobniej masa (-) lecz jest minimalny opór ~0.5oma? względem czarnego, więc być może ma inną funkcję.
- biały to regulacja wspomagania 0 - 4.7V (15 stopni co 0.3V)
- zielony z fioletowym to wejście czujnika prędkości, dystansu (ODO), dystansu dziennego (TRP), średniej prędkości (AVS).
- pomarańczowy to prawdopodobnie "stacyjka" włączająca sterownik wł = 5V, wył = 0V
- żółty i kremowy na razie są niezidentyfikowane. Mają napięcie wył = 3.20V, wł = 2.80 - 2.90V
Z powyższego zdjęcia wyświetlacza nie udało mi się jedynie uruchomić ikony z baterią ??? i związaną z nią zapewne ikoną "LOW" niski poziom baterii. Brak również wskazań 3 cyfrowych poniej wskażnika baterii (co wskazują?). Być może jest to związane z brakiem reakcji na przycisk "Drive" oraz brakiem odpowiedniego info na przewodach żółty/kremowy? Jakieś sugestie mile widziane.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group