ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
diagnoza bsa
Autor Wiadomość
sunman 
kierownik


Dołączył: 08 Kwi 2014
Posty: 317
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Czw 23 Cze, 2016   diagnoza bsa

wczoraj muj chinski aku dostal mocno popracowal , w efekcie pod koniec nagle sracilem duzo mocy rower sie slimaczyl sprawdzilem cos dzieje sie z bateria i bms.

mam napiecie 24s 72v lifepo4 "odrzuty" z ktorych chinczycy robia tanie odpowedniki life.

bms nie odcia zasilania wlasciwie to nie wiem co on zrobil napiecie mi spadlo do 58V bms goracy klej w srodu do mocowania plytki do platki sie przytopi i w niektorych miejscachjego plastikowa obudowa.

pod odlaczeniu bateri napiecie samo wstawalo do bodaje 65v jak udalo mi sie doczolgac do garazu okolo polgodziny. pod ladowarka aku szybko wstalo do swoich minimalnych 72 mniej niz 20 minut.


dzis odlaczam ladowarke 87v wiec poprawne napiecie ladowania niby. bms goracy , zrobilem 2km napiecie na pakiecie spadlo bo 80,4 (drugataka sama bateria po takim dystansie spada b.szybko tez ale do do 81.5 cos takiego)

bms goracy. zaraz spawdze czy bez ladowarki i wspoczynku wciaz taki jest.
 
 
atomek1000 
szef



Pomógł: 48 razy
Dołączył: 08 Lis 2014
Posty: 1902
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 23 Cze, 2016   

Pewnie ci mosfety niektóre w bmsie sie spaliły i np przez jeden mosfet caly prąd idzie i sie grzeje. Albo gdzies kabel na włosku wisi.
 
 
sunman 
kierownik


Dołączył: 08 Kwi 2014
Posty: 317
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Czw 23 Cze, 2016   

po otworzeniu jakichs sladow wypalenia nie widzialem ale ze sie grzeje to fakt. Gorzej ze nie zachowuje sie jak powinien w ladowarka laduje do 87.6 wpuscil cale napiecie do bateri , a ma juz 3 lata wiec troche rozjechana musi byc.
dzien wczesniej nie odcial gdy powinien w sumie wcale jej nie odcia a silnik zmulilo niesamowicie gdy na 24s life bylo 58v bez obciazenia.

z moich obserwacji wychodzi jakby calkowicie przestal dzialac systemie ochrony przed przeladowaniem i glebokim rozladowaniem
 
 
WojtekErnest 
szef


Pomógł: 78 razy
Dołączył: 18 Sie 2012
Posty: 3453
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob 25 Cze, 2016   

Trzeba calosc rozłożyć i sprawdzic kazdego z S segmentow....
_________________
Użytkownik składaka Kross/Grand Ametyst 24 cale, zasil. 42 V-600 W oraz Bora 602 INTERBIKE
http://forum.arbiter.pl/viewtopic.php?t=1555
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group