ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Pojazdy latające :)
Autor Wiadomość
maniekrox 
prezes
maniekrox


Pomógł: 22 razy
Dołączył: 26 Sie 2014
Posty: 909
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Śro 27 Lip, 2016   Pojazdy latające :)

tas: temat wydzielony stąd: http://forum.arbiter.pl/v...t=4755&start=45

Zamówiłem tą tarantulę, zobaczymy co z tego będzie:P
Ostatnio zmieniony przez tas Śro 27 Lip, 2016, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
tas 
szef
tas


Pomógł: 154 razy
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 6169
Skąd: Beskidy
Wysłany: Śro 27 Lip, 2016   

Zastanawiam się czy nie zrobić jakiegoś osobnego tenatu o tym latadle. Jest masa fajnych przeróbek do tej zabawki. Teraz nawet zlutowałem pakiet 2s1p na samsung 25r i lata na tym :shock: Wyszedł pakiet 16 zł :D
W następnej kolejności czeka już na montaż lepszych antenek (ze starych kart Wifi) nadajnika video (1.2Ghz 300mW) i kamerki do sterowania FPV (170st, 600 linii), mam już google z monitorkiem (była promocja w sklepie HK.com). Wiadomo, że to zabawka, ale przed wejściem konkretnie w temat latadeł to by wypadało poćwiczyć na czymś takim.
_________________
Silniki, sterowniki : SKLEP tel: 792304416
Kod rabatowy: "FORUM"
Ogniwa: SKLEP
Blog o ebajkach BLOG
 
 
maniekrox 
prezes
maniekrox


Pomógł: 22 razy
Dołączył: 26 Sie 2014
Posty: 909
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Śro 27 Lip, 2016   

Zrób temat, zrób:) Ja bardzo chętnie poczytam i sam porobię te modyfikacje;) Wiesz ile toto pobiera prądu?
 
 
tas 
szef
tas


Pomógł: 154 razy
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 6169
Skąd: Beskidy
Wysłany: Śro 27 Lip, 2016   

Właśnie jeszcze nie wiem, dopiero wgryzam się w temat i będę mierzyć. Ale już wiem, że mnie to cieszy strasznie :D
Traktuję tą zabawkę jako poligon doświadczalny nauki. W międzyczasie zabaw z tym latadłem już wczytuję się w temat, aby do zimy zbudować prawdziwą maszynę i umieć nią latać. Tymczasem jednak trzeba się nauczyć latać czymś zachowującym się w miarę naturalnie, bo wcześniej trenowałem 2 miesiące na takim małym Eachine H8 i ta tarantula to jest zupełnie coś innego w powietrzu, mega stabilna w porównaniu do tego mniejszego.
_________________
Silniki, sterowniki : SKLEP tel: 792304416
Kod rabatowy: "FORUM"
Ogniwa: SKLEP
Blog o ebajkach BLOG
 
 
MixhaL 
prezes


Pomógł: 3 razy
Wiek: 43
Dołączył: 22 Maj 2011
Posty: 909
Skąd: Lubelskie
Wysłany: Śro 27 Lip, 2016   

tas zależy co masz na myśli jeżeli chodzi o 'umieć nią latać' bo jeżeli masz zamiar przesiąść się na coś pokroju phantom, to będzie to dla ciebie jak zabrać dziecku cukierka, tam masz dodatkowo baro i gps i takim czymś byle kto potrafi latać a jak ktoś latał wcześniej bez tych bajerów to będzie łatwiej niż łatwizna.
jeżeli chcesz przesiąść się na racera to to jest całkiem inna bajka i latanie ta zabawka Ci nic nie da bo tam się lata bez stabilizacji.
I dopiero tutaj zaczyna się zabawa i przyjemność z latania. To tak jakby jeździć na wózku całe życiei nagle zacząć chodzić, nie chcesz nawet myśleć o powrocie do trybu ze syabilizacją.
_________________
Cyklon
BOMBER V1, V2, V3
RAIDEN
 
 
tas 
szef
tas


Pomógł: 154 razy
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 6169
Skąd: Beskidy
Wysłany: Śro 27 Lip, 2016   

No właśnie dzięki temu, że się nie rzuciłem od razu na jakiegoś bezszczotkowca, tylko zrobiłem drogę taką jak zrobiłem to się dowiedziałem, że nie chce racera tylko coś dużego do stabilnych "widokowych" lotów.
To będzie kliedyś takie coś: https://www.youtube.com/watch?v=MPv5UI-XwpI
_________________
Silniki, sterowniki : SKLEP tel: 792304416
Kod rabatowy: "FORUM"
Ogniwa: SKLEP
Blog o ebajkach BLOG
 
 
sirgregs 
prezes


Pomógł: 24 razy
Dołączył: 14 Paź 2015
Posty: 933
Skąd: Łódź
Wysłany: Śro 27 Lip, 2016   

7 lat temu zaczynałem od śmigłowca Lama V3

Latanie po mieszkaniu to było wyzwanie.
Jakiś czas później mój ojciec załapał bakcyla latania i na 70 urodziny dostał malutkiego quadrocoptera i 3-funkcyjny samolocik tzw trenażerkę bo swoje sprzęty więcej naprawiał niż nimi latał.
Oba prezenty bardzo szybko zgubił tzn odleciały w nieznanym kierunku i nie udało mu się już ich znaleźć.
Swoją drogą niespełna pół roku temu zgubił dwusilnikowy samolot z OSD i Fpv na podkładzie.
Szybko po stracie pierwszego quadrocoptera w tajemnicy przed mamą zrzuciliśmy się z ojcem na dji phantom 1 a było to dokładnie 2 lata temu.
Po pierwszych lotach ojciec stwierdził że to jest dla emerytów z domu starców :-)
Autentycznie można wystartować, odłożyć nadajnik i iść na kawę. Jak się wróci nim wyczerpią się akumulatory to phantom nadal będzie wisiał w powietrzu dokładnie w tym samym miejscu gdzie go zostawiliśmy nawet jak ostro wieje (do 30 km/h) A jak aku będzie wyczerpany to sprzęt samodzielnie bardzo delikatnie wyląduje.
Urzadzenie jest genialne. Mój ojciec go używa jako sprzęt ratunkowy do poszukiwania zagubionych samolotów. Nie zawsze jednak skutecznie.
A podstawowym latadłem mojego ojca na dzień dzisiejszy jest motoszybowiec o rozpiętości skrzydeł 2,8m ze wszystkim chyba co możliwe na pokładzie (OSD, fpv, stabilizacja, autopilot, gps)
 
 
Szwagier 
prezes


Pomógł: 9 razy
Dołączył: 15 Lis 2015
Posty: 733
Skąd: Ostrów Mazowiecka
Wysłany: Śro 27 Lip, 2016   

MixhaL napisał/a:
bo tam się lata bez stabilizacji.

znaczy, bez żyroskopów..? :shock:
Respect..!
 
 
LAZY 
młodzik


Pomógł: 1 raz
Wiek: 46
Dołączył: 08 Sty 2016
Posty: 56
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Śro 27 Lip, 2016   

Witajcie, mam też drona parrot bebop, takie małe samo latające coś.
Napaliłem się jak szczerbaty na suchary i kupiłem- z marketu.
Przyjechałem do domu poprzecinałem paski, otwieram karton i.... hmmm jakieś bateryjki, papierki, a gdzie jest dron?
Pojechałem na drugi dzień to się ze mnie śmiali, bo dron został dyndał na sznurkach pod sufitem :P
Swoją drogą jeszcze nie rozkminiłem o co kaman. Jakieś programowanie trasy, sam wraca do domu i takie tam.
Fajna sprawa, tylko trzeba sobie ze dwie ekstra bateryjki dokupić. Bo po 20 minutach jest po zabawie. Dwie są w komplecie, dwie by się ekstra przydały. Więc jest jakaś opcja na moda.
 
 
gienek333 
szef


Pomógł: 25 razy
Wiek: 55
Dołączył: 26 Kwi 2013
Posty: 1338
Skąd: Kraków
Wysłany: Śro 27 Lip, 2016   

Nazwa tematu chyba niewłaściwa (pojazdy jeżdżą) :wink:
_________________
Pojazdy ekologiczne, to takie które stoją w garażu.
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Czw 28 Lip, 2016   

Jak wylądują, to jeżdżą ;)
 
 
tas 
szef
tas


Pomógł: 154 razy
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 6169
Skąd: Beskidy
Wysłany: Czw 28 Lip, 2016   

Oki, ale wracając do tarantula, to:
Kupiłem taką prostą kamerkę: http://www.aliexpress.com...2664262168.html
Nadajnik do niej: http://www.aliexpress.com...2039318030.html
Odbiornik: http://www.aliexpress.com...2282081089.html
Monitorek mam taki mały 7", na razie wystarczy.

Okazało się, że latadło lata jakw ariat na LiIon, wiec chyba nie opłaca się kupować akumulatorków zapasowych fabrycznych, tylko sobie można narobić takich 2s1p. Jeszcze pozostaje tylko sprawa zakresów vmin. Tarantul mruga diodami przy spadku napięcia do 3.5V na celę. Chyba trzeba latać z piszczkiem ustawionym na 3V a nie patrzeć na to mryganie.

Podczas latania "przy nodze" warto też zamontować dodatkowe diodki 5mm na ramionach aby wyraźniej świeciły gdzie jest przód, a gdzie tył. Tak 30-40m nad ziemią już to ciężko zauważyć.

Z takich użytkowych informacji:
- nasmarować przekładnie smarem litowym
- zakleić taśmą przedział silnikowy, aby do środka nie dostawała się trawa i liscie.
_________________
Silniki, sterowniki : SKLEP tel: 792304416
Kod rabatowy: "FORUM"
Ogniwa: SKLEP
Blog o ebajkach BLOG
 
 
bloodyopel 
szef
Krystian


Pomógł: 23 razy
Wiek: 33
Dołączył: 02 Sty 2012
Posty: 1175
Skąd: Słupca k.Konina
Wysłany: Czw 28 Lip, 2016   

tas, dlaczego do FPV poszedłeś w 1,2GHz? :roll: nie jestem jakimś szpecem ale dużo popularniejszą cz-ą do FPV jest 5,8GHz, przy czym do tego osprzęt też tańszy. Pytanie czy jakaś harmoniczna od 1,2GHz nie będzie wpływała na 2,4GHz od awioniki?
_________________
Obecny e-bike: LIMBER BIG BOY
 
 
tas 
szef
tas


Pomógł: 154 razy
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 6169
Skąd: Beskidy
Wysłany: Czw 28 Lip, 2016   

Wideo powinno mieć wyższą częstotliwość niż sterowanie. A jako, że większośc modeli lata na 2.4Ghz to video na 5.8 jest popularne. A nie dlatego, że jest lepsze. Bo z mojego doświadczenia jest gorsze bo ma słabszy zasięg :P
Mam 5.8Ghz i 1.2Ghz w innym projekcie. W 5.8Ghz wystarczy, że się model za krzak schowa i mam "NO SIGNAL". Natomiast na 1.2Ghz sygnał przelatuje na wylot przez 50m lasu i mam podgląd. Ewentualne harmoniczne jakie będą w instalacji (w tarantulu video będzie mieć niższą częstotliwość niż sterowanie) będę niwelować albo poprzez odpowiedni dobór kanałów o najniższym zakłócaniu albo poprzez zastosowanie filtrów pass, ale to dopiero jeśli wyjdzie taka potrzeba.

https://www.youtube.com/watch?v=6Xc2dAHLOic
Zobacz, że mimo najsłabszej mocy sygnału oferuje najlepszą jakość obrazu.

Tarantul w wersji FPV będzie latać nie dalej niż 500m, w zupełności wystarczy i jak tyle będzie to już sukces :D Tu chodzi o zdobywanie doświadczeń, nigdy nie latałem FPV i mnie kręci :D

W konstrukcji finalnej będzie RC link na 433MHz, a Video link na 1.2Ghz
_________________
Silniki, sterowniki : SKLEP tel: 792304416
Kod rabatowy: "FORUM"
Ogniwa: SKLEP
Blog o ebajkach BLOG
Ostatnio zmieniony przez tas Czw 28 Lip, 2016, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
sirgregs 
prezes


Pomógł: 24 razy
Dołączył: 14 Paź 2015
Posty: 933
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw 28 Lip, 2016   

Latasz na FPV samodzielnie czy korzystasz z czyjegoś wsparcia?
Jak mój ojciec chce lecieć jakoś dalej to ja patrzę w kompa i celuje w szybowiec anteną kierunkową a młody patrzy w garnek z monitorem ;-)
No i koniecznie dołóż osd, wszystkie dane na monitorze to jest to.
A tu fotka statystyki jakiegoś tam lotu treningowego.

Prędkość maksymalna 99km/h jest jak najbardziej realna. Tu na fotce maksymalna odległość od bazy to prawie 1,1 km i wciąż był przekaz obrazu.
Po wielu zgubionych samolotach cały przelot nagrywany jest online na kompa. Jeżeli coś się stanie widać będzie współrzędne gps kolizji ...
A najlepsze jest to że ojciec przed każdym startem dzwoni na lotnisko Lublinek do dyżurnego i zgłasza lot modelu. Zgłoszenie jest zapisywane i podawany jest maksymalny pułap. Po zakończeniu lotów odmeldowuje koniec latania.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group