ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
E-bike na bazie ramy Specialized Big Hit
Autor Wiadomość
ICE 
Zasłużony dla zlotu EV



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 15 Maj 2016
Posty: 321
Skąd: wlkp
Wysłany: Pon 01 Sie, 2016   E-bike na bazie ramy Specialized Big Hit

Witam

Po spędzeniu kilkudziesięciu godzin na przeglądaniu forum oraz po zakończeniu
dotychczasowego projektu - choppera elektrycznego, przymierzam się do realizacji sporego wyzwania jakim jest zbudowanie e-bika full typu FALCON.
Z racji jednak kosztów, ale też i wyzwania dla siebie nie zdecyduję się na zakup oryginalnej ramy tylko do jego budowy zamierzam użyć ramy BIG HIT firmy Specialized.

W miarę możliwości będę tutaj relacjonował postępy z budowy oraz albo przede wszystkim szukał od Was pomocy i porad.

Na na dzień dzisiejszy w moim posiadaniu jest już rama w rozmiarze chyba M:


Na początek mam pytanie o wymiar jaki sugerujecie pomiędzy główką ramy a rurą siodełka dla wzrostu ok. 175. Czy czy M-ka będzie ok? Niestety nie mam na razie pozostałych komponentów i nie mam się do czego przymierzyć.

Co do pozostałych komponentów to temat jest otwarty. Dropout w tej ramie bez specjalnego naciągania to 138/139 mm. Myślę więc że do 145mm nie powinno być większego problemu.Zatem silnik pewnie Mxus tylko nie wiem jeszcze jaki. Chyba że polecacie coś innego.

Zainteresowanych i chętnych do udzielenia cennych wskazówek zapraszam do śledzenia tematu.

Pozdrawiam
 
 
wookie 
brygadzista
wookie


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 24 Sie 2015
Posty: 247
Skąd: Piaseczno
Wysłany: Pon 01 Sie, 2016   

Mam cały rower z dokładnie taką ramą, zamierzam go też zelektryzować, więc będę śledzić wątek.
 
 
MixhaL 
prezes


Pomógł: 3 razy
Wiek: 43
Dołączył: 22 Maj 2011
Posty: 909
Skąd: Lubelskie
Wysłany: Pon 01 Sie, 2016   

Bardzo fajna rama, ja używałem nowszej ale do freerajdu, zawieszenie bardzo fajnie pracuje jak na ten rocznik i dobrze wybiera, najważniejsze że te ramy są nie do zajechania, nie masz się co martwić że pęknie.
Spec ma raczej dużą rozmiarówkę w big hitach, M będzie dla Ciebie idealna, L to już krowa i trzeba mieć do niej 190cm lub więcej.
_________________
Cyklon
BOMBER V1, V2, V3
RAIDEN
 
 
Mechano 
szef
młody elektronik


Pomógł: 22 razy
Dołączył: 29 Paź 2012
Posty: 1337
Skąd: Poznań
Wysłany: Pon 01 Sie, 2016   

Też się zastanawiałem nad big hitem ale ma on jednak ciut mało miejsca na cokolwiek w ramie więc padło na krossa fr2. Będę śledził postępy. Jakie parametry planujesz?
 
 
ICE 
Zasłużony dla zlotu EV



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 15 Maj 2016
Posty: 321
Skąd: wlkp
Wysłany: Pon 01 Sie, 2016   

Jak najbardziej zapraszam do śledzenia tematu. Realizacja może trochę potrwać bo postawiłem sobie za cel jakość wykonania, ale zamierzam tez poszukać jakiś okazji zakupowych co pewnie rozciągnie to w czasie. Założenie jest na przyszły sezon. Niewiadomą pozostanie na którą jego cześć :) .

Co do parametrów to sprawa otwarta. Raczej będę jednak szukał pewnego kompromisu pomiędzy ceną a osiągami. Liczę tutaj na sugestie użytkowników podobnych konstrukcji.
 
 
ICE 
Zasłużony dla zlotu EV



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 15 Maj 2016
Posty: 321
Skąd: wlkp
Wysłany: Czw 04 Sie, 2016   

Mały update w temacie.
Dzisiaj udało się zrobić pierwsze próby z modelem skrzynki na aku. Generalnie chcę zrobić skrzynkę o szerokości 115mm i mieszczącą w sumie ok 160 ogniw. Kąt główki ramy już poprawiony, zdjęcie z wcześniejszych przymiarek.

Udało mi się też załatwić koło z felgą double truck i tu moje pytanie czy nada się ona do zaplotu silnika czy raczej szykować ją na przód?


 
 
Szwagier 
prezes


Pomógł: 9 razy
Dołączył: 15 Lis 2015
Posty: 733
Skąd: Ostrów Mazowiecka
Wysłany: Czw 04 Sie, 2016   

Czy mi się wydaje, czy Ty tę ramę tniesz i spawasz ponownie, a to na zdjęciu to nie jest karton, tylko blacha aluminiowa..??
 
 
wookie 
brygadzista
wookie


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 24 Sie 2015
Posty: 247
Skąd: Piaseczno
Wysłany: Czw 04 Sie, 2016   

Obręcz powinna się nadać, sam mam identyczną w takim samym Big Hicie, do 9C wyliczyłem długość szprych 130.2 mm, ale do Mxusa może być inaczej.
Uważaj tylko przy zaplocie, bo wahacz w tej ramie jest asymetryczny, nie sprawdzałem w którą stronę, silniki też zaplata się niesymetrycznie więc jest szansa że to się zniweluje, ale sprawdź jeszcze.
Sprawdź też stan łożysk w ramie, bo jak są zużyte to lepiej wymienić je teraz.
 
 
ICE 
Zasłużony dla zlotu EV



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 15 Maj 2016
Posty: 321
Skąd: wlkp
Wysłany: Czw 04 Sie, 2016   

Tak zamierzam zmodyfikować tą ramę o wspawany pojemnik na aku.
Dzieki za info o wahaczu jeszcze mu sie dokładnie nie przyglądałem. Na razie zająłem sie górna częścią ramy. Co do łożysk to wymienię je napewno myślałem o łożyskach z SKF.
 
 
Eryk1000 
szef


Pomógł: 25 razy
Wiek: 40
Dołączył: 22 Lis 2013
Posty: 1119
Skąd: Wadowice
Wysłany: Czw 04 Sie, 2016   

Obręcz daje rade na tyle, tylko kup porządne szprychy do nich nie oszczędzaj kasy na tym elemencie.
_________________
Jeżdżę na :

E-Giant Terrago

Viking Power 6000W +
 
 
Przemek393 
młodzik


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 01 Paź 2015
Posty: 73
Skąd: Małopolskie
Wysłany: Czw 04 Sie, 2016   

Cześć tu masz fajny temat na esie o big hicie

https://endless-sphere.com/forums/viewtopic.php?f=6&t=36682&start=50
 
 
ICE 
Zasłużony dla zlotu EV



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 15 Maj 2016
Posty: 321
Skąd: wlkp
Wysłany: Czw 04 Sie, 2016   

Przemek393, dzięki ten temat w pewnym sensie mnie zainspirował do tej ramy.
Co do szprych to napewno nie będę oszczędzał. Cały czas sie jeszcze zastanawiam na doborem silnika. Czy pójść np w 9c oraz kaseta 9 i wspomagać sie pedalowaniem czy lepiej Mxus v3 i odpuścić sobie wspomaganie.
 
 
Mechano 
szef
młody elektronik


Pomógł: 22 razy
Dołączył: 29 Paź 2012
Posty: 1337
Skąd: Poznań
Wysłany: Pią 05 Sie, 2016   

Ta rama jest z alu? Fajny pomysł z tą skrzynką w ramie. Sam będziesz spawał czy zlecasz? Możesz potem podać przybliżone koszty takiej usługi? Przydałby się fachowiec.
 
 
Tomas 
szef


Pomógł: 20 razy
Wiek: 42
Dołączył: 23 Mar 2015
Posty: 1740
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pią 05 Sie, 2016   

Kibicuje.
Weź mxusa odrazu. Wspomagać lub nie wspomagać możesz na 9c i mxus przeca :wink: Wolnobieg Mxusa przerobisz sobie na małą zebatke 11t albo dasz z przodu większa korbe na 52 zęby np.
Ostatnio zmieniony przez Tomas Pią 05 Sie, 2016, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
ICE 
Zasłużony dla zlotu EV



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 15 Maj 2016
Posty: 321
Skąd: wlkp
Wysłany: Pią 05 Sie, 2016   

Całym przygotowaniem zajmuje sie sam, natomiast spawał będzie mój dobry znajomy, sam wole nie ryzykować ( ma byc solidnie i ładnie).

Silnik tak jak pisałem sprawa otwarta. Tomas, dzięki za sugestie. Jeżeli będzie ktoś chciał sie jeszcze podzielić informacjami na temat silnik/sterownik to bardzo proszę.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group