ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
E-bike na bazie ramy Specialized Big Hit
Autor Wiadomość
ICE 
Zasłużony dla zlotu EV



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 15 Maj 2016
Posty: 321
Skąd: wlkp
Wysłany: Śro 10 Sie, 2016   

toft napisał/a:
Przy takiej szerokości puszki (owe 130mm) dobrze prekalkuluj dwa miejsca "zejść" czyli przy główce i przy suporcie....

toft, dzięki, tak wziąłem to pod uwagę podczas projektowania. Na chwilę obecną kończę projekt i będę przygotowywał go do wykonania.
 
 
toft 
szef
Pan kierowca


Pomógł: 10 razy
Dołączył: 22 Mar 2010
Posty: 1756
Skąd: Gliwice
Wysłany: Śro 10 Sie, 2016   

Powiedz ile waży "normalna" rama bighita i normalny (przeciętnie) rower na niej złożony?
 
 
ICE 
Zasłużony dla zlotu EV



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 15 Maj 2016
Posty: 321
Skąd: wlkp
Wysłany: Śro 10 Sie, 2016   

Te rowery nie należą do specjalnie lekkich. Rower z którego pochodzi moja rama w pełnym zestawie ważył ok 20 kg. Sama rama nawt nie wiem bo szczerze mówiąc jej nie ważyłem. Sprawdzę to jutro.
 
 
toft 
szef
Pan kierowca


Pomógł: 10 razy
Dołączył: 22 Mar 2010
Posty: 1756
Skąd: Gliwice
Wysłany: Śro 10 Sie, 2016   

Pytam, bo zastanawiam się jak daleko dam radę odchudzić tę ramę (stalową) którą obecnie będę męczył... Maży mi się zmieścić z całością w 28 kilo.... A jak liczyłem kiedyś werja light bez cięcia ramy tylko z dopasowanym aku do jakiejś ramy z dużym wolnym trójkątem to zakładałem że rower full 15 kilo bafang okolo 3 i kwh liion 3,5ah około 4 czyli całość zmieściłaby się w 23 kilo... heh... przy stali mozna tylko pomarzyć o tym...
 
 
ICE 
Zasłużony dla zlotu EV



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 15 Maj 2016
Posty: 321
Skąd: wlkp
Wysłany: Śro 10 Sie, 2016   

Mi marzy się zmieścić w granicy 30 kg, choć pewnie będzie trudno, sprawdzę jutro wagę ramy i będę wiedział od czego startuję
 
 
Tomek 
brygadzista



Pomógł: 9 razy
Wiek: 27
Dołączył: 06 Lut 2016
Posty: 268
Skąd: Bralin
Wysłany: Śro 10 Sie, 2016   

Wracając do silnika... Mxus v2 16x4 pojedzie Ci na tych kołach i zasilaniu 20s li-ion ~60km/h (przy max baterii do 65km/h) więc w teren idealnie i nie trzeba zakładać żadnych ograniczeń (jak chcesz też szaleś po asfalcie 70-90km/h to bierz 21x3). Jak chcesz dać mniejsze Volty na zasilaniu i jechać 60km/h i szybciej to 21x3 będzie odpowiedni ale z tego co widać to 20s jest najpopularniejsze w mocnych konstrukcjach.
_________________
Jeżdzę na RAGE http://forum.arbiter.pl/v...p?p=83403#83403
 
 
ICE 
Zasłużony dla zlotu EV



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 15 Maj 2016
Posty: 321
Skąd: wlkp
Wysłany: Śro 10 Sie, 2016   

Tomek, Generalnie zakładałem zasilanie 16s10p tj. 160 ogniw które wejdzie w moją skrzynkę. Rowerem nie zamierzam raczej jeździć powyżej 60 km/h. Co do terenu to będzie to mieszane 40%szutry/60%asfalt. Może pomyślę o tym 21x3. Sam nie wiem.
 
 
Mechano 
szef
młody elektronik


Pomógł: 22 razy
Dołączył: 29 Paź 2012
Posty: 1337
Skąd: Poznań
Wysłany: Śro 10 Sie, 2016   

toft,
Mój kross fr2 na kołach z amorkami, mostkiem i kierownicą waży ok 13kg. Liczę, że sam rower wyjdzie jakieś 16-17 bez elektryfikacji.
 
 
Tomek 
brygadzista



Pomógł: 9 razy
Wiek: 27
Dołączył: 06 Lut 2016
Posty: 268
Skąd: Bralin
Wysłany: Śro 10 Sie, 2016   

ICE napisał/a:
40%szutry/60%asfalt

Na twoim miejscu bym wziął 21x3 bo przy 16s nawet 50km/h możesz nie dobić z 16x4 a tak masz możliwości. Jak będzie odpowiedni sterownik to można ograniczyć prędkość. Ja też nie chciałem jeździć szybciej niż 60km/h i faktycznie w terenie nie ma potrzeby więcej ale czasami na asfalcie by się "depło" chociaż te 70 bo na asfalcie tak nie czuć tej prędkości a bajka używam tak samo jak w twoich w/w założeniach :D
_________________
Jeżdzę na RAGE http://forum.arbiter.pl/v...p?p=83403#83403
 
 
MixhaL 
prezes


Pomógł: 3 razy
Wiek: 43
Dołączył: 22 Maj 2011
Posty: 909
Skąd: Lubelskie
Wysłany: Śro 10 Sie, 2016   

Powiem CI że masz jaja żeby ciąć ramę, życzę cały czas kasku na głowie i buzera na klacie.
_________________
Cyklon
BOMBER V1, V2, V3
RAIDEN
 
 
ICE 
Zasłużony dla zlotu EV



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 15 Maj 2016
Posty: 321
Skąd: wlkp
Wysłany: Czw 11 Sie, 2016   

MixhaL napisał/a:
życzę cały czas kasku na głowie i buzera na klacie.


Dzięki, wezmę to pod uwagę.
 
 
qaz33 
szef
qaz33


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 07 Kwi 2014
Posty: 1464
Skąd: Gdynia
Wysłany: Czw 11 Sie, 2016   

Tak straszycie ale czy komus tu z forum zlamala sie rama wlasnej konstrukcji? Na endless raz czytalem ze komus pekla przy duzej predkosci i kierownica wbila sie w szyje. Ale to jakis wariat pewnie, na szczescie przezyl i dalej jezdzi. A przy malej predkosci nawet jakby peklo cos to jak sie ma kask to sie raczej nic strasznego nie stanie. Duzo gorzej jest wjechac w jakas duza przeszkode :P
 
 
Szwagier 
prezes


Pomógł: 9 razy
Dołączył: 15 Lis 2015
Posty: 733
Skąd: Ostrów Mazowiecka
Wysłany: Czw 11 Sie, 2016   

MixhaL napisał/a:
Powiem CI że masz jaja żeby ciąć ramę

A dlaczego...? A czy rama w Twoim rowerze nie była kiedyś w elementach i czy nie została w procesie produkcji zespawana..? Nie wiemy, jakie kolega ICE ma doświadczenie, wiedzę w zakresie spawania aluminium...
 
 
wookie 
brygadzista
wookie


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 24 Sie 2015
Posty: 247
Skąd: Piaseczno
Wysłany: Czw 11 Sie, 2016   

Ja z kolei do 24" koła rozważam 16x4 i 12x5. Na 16x4 na pewno uzyskasz 50 km/h, a nawet 60.
Ja akurat nie mam przekonania do szybkich silników, może dlatego nie biorę pod uwagę 21x3, chociaż na szosę na pewno i szybki się nada.
 
 
Przemek 
prezes


Pomógł: 10 razy
Dołączył: 12 Lip 2015
Posty: 758
Skąd: Katowice
Wysłany: Wto 17 Sty, 2017   

i jak? udało Ci sie dokończyć projekt? pytam bo sam zostałem postawiony przed koniecznością przerobienia / stworzenia "nowej ramy'
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group