ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
budowa roweru z zamysłem odsprzedaży
Autor Wiadomość
WojtekErnest 
szef


Pomógł: 78 razy
Dołączył: 18 Sie 2012
Posty: 3453
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 08 Wrz, 2016   

Do jeżdżenia po mieście nie potrzebujemy ciężarówki, a jeśli ją mamy to i tak w garazu jest najczesciej jeszcze drugi 'normalny' samochód.
Podobnie z pojazdem rowerowym o masie 50 kg, kwestią czasu będzie tęsknota wielu użytkowników za posiadaniem drugiego, lekkiego roweru.
To są po prostu różne kategorie, do różnych celów i nie ma w tym nic dziwnego.
Rower ze swej natury będzie kojarzony z pojazdem lekkim.
Ciężar 50 kg wskazuje, ze znaczna czesc energii i konstrukcja jest zużywana na pokonanie wlasnej konstrukcji.
_________________
Użytkownik składaka Kross/Grand Ametyst 24 cale, zasil. 42 V-600 W oraz Bora 602 INTERBIKE
http://forum.arbiter.pl/viewtopic.php?t=1555
 
 
glebor 
Zasłużony dla zlotu EV



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 10 Lis 2014
Posty: 1333
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw 08 Wrz, 2016   

Dokładnie, robiłem najpierw lekkie konstrukcje, potem cieżkie i szybkie, ale gdy wyszedł lekki i szybki BMX już to full stoi w kącie :P łatwiej wyjąć, bardziej zwrotny (bo lekki) i dużo lepiej się mimo wszystko hamuje. Powiem tak: moc w fullu to nine continent i pakiet 30AH na 48V. Sterownik 30A. BMX silnik lekki, sterownik 22A. Kolega jechał BMXem ja fullem. O dziwo bez problemu bmx z bionxem odstawia cieżkiego fulla na przyspieszeniu. Potem full nadrabia prędkością.
_________________
Posiadam nowe zestawy napędowe 250-1700w 36-48v akumulatory w bidonie sanyo ga 48v 17.5Ah
Robię aku na zamówienie w prostopadłościanie i trójkącie

Pełna oferta:
epojazdy.blogspot.com

TEL: 796782663
Przy odbiorze osobistym - 10%
 
 
sirgregs 
prezes


Pomógł: 24 razy
Dołączył: 14 Paź 2015
Posty: 933
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw 08 Wrz, 2016   

pastek5 napisał/a:

Zapraszam na jadę testową rowerem ważącym 50 kg. Ciekawy jestem opinii po przejażdżce :)

A dzięki, byłem w Żyrardowie i miałem okazję.
Jak już ma być ciężkie to fajnie jak ma przynajmniej 50KM ;-) A i osiągi są wtedy nieco ... odmienne :-)
Rowerek preferuję lekki ale szanuję wybór innych :-)

A swoją drogą BMX gleborowi wyszedł naprawdę fajnie. Miałem okazję się przejechać. Przyspieszenie robi wrażenie i rowerek jest wręcz zaskakująco lekki.
 
 
polak_es 
początkujący
e-rower DJL


Wiek: 64
Dołączył: 09 Sie 2015
Posty: 30
Skąd: Hiszpania
Wysłany: Pią 09 Wrz, 2016   

Tu się toczy bardzo ciekawa dyskusja sięgająca głęboko do pytania ..... dokąd prowadzi to "szaleństwo " , w auto mani, wystarczy przeczytać statystyki wypadków.

Panowie konstruktorzy! nie unoście się, nie jest moim zamiarem obrażanie Was i negowanie pracy włożonej w konstruowanie electro rowerów. Po przeczytaniu tekstu pod moim nickiem zauważycie że też mnie coś wzięło i na pewno nie jest to grypa, tam też wkładam pewien wysiłek w zdobycie jakiegoś elementu do uruchomienia czego , a no właśnie _tego pierwszego Elektro roweru.
Ale wracając do sedna dyskusji to prawie każdy post w tym temacie zawierał ZA lub PRZECIW, które cytuję poniżej i przepraszam autorów tych słów że nie podaję ich nicków _trochę brakuje mi wprawy w posługiwaniu się automatycznym cytowaniem.
Cytaty:
Rower wielu osobom kojarzy się z ... rowerem. Chcą, aby był lekki.
No bo to prawda... Ostatnio pewna dama próbowała w moim garażu przeparkować moj rower i... nie dała rady go przestwić.... Nawet podnieść z nóżki do pionu.
Ja też już spory czas temu doszedłem do podobnych wniosków co panowie powyżej czego skutkiem jest opis w mojej stopce
WojtekErnest napisał/a:
Bo przyszłością roweru elektrycznego jest.. estetyczny LEKKI rower elektryczny z poukrywanymi podzespolami elektr. Jeśli lekkim rowerem ze wspomaganiem można jechac 35-38 km, to niestety każde następne10 km/godz wymaga znacznego wzrostu ciężaru, kosztu i komplikacji konstrukcyjnych. Przekraczanie tych barier, zmienia istotnie kategorie roweru.
Chyba że, od początku celem jest motorower do jazdy po górach.
To zupełnie inna kategoria pojazdu.
Święta racja. No może bez specjalnego wysiłku konstruktorskiego da się wyciągnąć nieco więcej, czyli 40-45 km/h, ale to na ogół wszystko, potem to już koszty rosną w postępie geometrycznym i naprawdę trzeba chorować na watowicę złośliwą, żeby się pchać w wyższe prędkości zwłaszcza że na miasto czy bezdroża nawet 25 km/h wystarczy. Powyżej 40 to na szosie można. A jak ktoś musi być demonem prędkości to motocykl, itd..
_________________
szukam osoby mieszkającej w Łodz,i Łódź Górna chcącej pomóc w zakupie kontrolera !!!
 
 
polak_es 
początkujący
e-rower DJL


Wiek: 64
Dołączył: 09 Sie 2015
Posty: 30
Skąd: Hiszpania
Wysłany: Pią 09 Wrz, 2016   

Myślę że ta dyskusja jeszcze potrwa, wracając do niej to jak każdy zauważył wszystkie działy techniki ewaluowały od tego co kiedyś do tego co aktualnie mamy , więc tak i rower też zaczął się zmieniać _ale Dokąd zmierza? na razie nie wiadomo, w jaką stronę skręci ku jakiemu nowemu standardowi ? kto to wie lub już by to odgadł to w przyszłości będzie królem i już może zacząć produkować seryjnie swojego Forda T ,czytaj E-bike touristik T.
_________________
szukam osoby mieszkającej w Łodz,i Łódź Górna chcącej pomóc w zakupie kontrolera !!!
 
 
bartek24m 
dyrektor



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 13 Lip 2013
Posty: 428
Skąd: Szczecin
Wysłany: Nie 02 Paź, 2016   

uważam ze 40 to wolno jak na rower elektryczny jeżeli poruszamy się po ulicach, jeżeli po ścieżkach to 40 w sam raz.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group