ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Klamka hamulca z hallotronem,jak podłączyć
Autor Wiadomość
wibi 
szef


Pomógł: 42 razy
Dołączył: 23 Sie 2014
Posty: 1072
Skąd: Śląsk
Wysłany: Pią 09 Wrz, 2016   Klamka hamulca z hallotronem,jak podłączyć

Witam.Mam mały problem i nic do głowy mi nie przychodzi,chodzi mi o podłączenie hamulca (klamki) z hallotronem 3 przewody do sterownika Chińskiego gdzie hamulce mają tylko 2 przewody (nie wiem czy zwierane czy rozwierane?). W tej mojej, przy naciśnięciu klamki, na przewodzie od hallotronu napięcie zanika.Nie bardzo wiem jak to zaadaptować do tego sterownika z którego do klamek doprowadzone są jedynie dwa przewody,może ktoś już podobny problem "przerabiał" i mógłby co nieco doradzić?
Dziwne ale wyszukiwarka na forum nie znalazła mi żadnej odpowiedzi natomiast przez Google trafiłem na temat http://forum.arbiter.pl/viewtopic.php?p=58187 i post kol tkoko, nie wiem czy to się sprawdzi? ale pomysł jest dość dobry.Sam już rozważałem zastosowanie bramki tyle, że to dodatkowe rozszerzenie płytki sterownika.
Może koledzy mają jeszcze jakieś inne sugestie?
 
 
qaz33 
szef
qaz33


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 07 Kwi 2014
Posty: 1464
Skąd: Gdynia
Wysłany: Sob 10 Wrz, 2016   

Prosta sprawa. Hallotron ma 3 przewody bo plus minus i sygnal. Sterownik ma dwa bo czeka na zwarcie obu przewodow sygnalowego z masa. Czyli:
Pod hallotrona podlaczasz 5V do plusa i mase do minusa (mozna zabrac np z pasa lub manetki) a sygnal podlaczasz do sygnalowego przewodu od sterownika (ten drugi to masa wiec nie trzeba nigdzie podlaczac) i tyle. Mi tak to hula juz zawsze jak mam elektryka
 
 
wibi 
szef


Pomógł: 42 razy
Dołączył: 23 Sie 2014
Posty: 1072
Skąd: Śląsk
Wysłany: Nie 11 Wrz, 2016   

Dzięki gaz33 za odpowiedź,tak podłączyłem tyle, że +5V wziąłem z halli silnika ( to "stara" BORA jaką ma również WojtekErnest a silnik bez halli) w której "udało mi się" spalić-uszkodzić procek (bardzo zdolny jestem :-( ) HA8089 (odpowiednik PIC16F87x) i musiałem wymienić sterownik, ale wszystko hula jak powinno.Dzięki za pomoc.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group