ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
rower fabryczny tuning
Autor Wiadomość
dynamik 
brygadzista
dynamik


Dołączył: 17 Cze 2015
Posty: 295
Skąd: Olsztyn
Wysłany: Śro 21 Wrz, 2016   rower fabryczny tuning

Właczam się do dyskusji po raz drugi. Poczatkowo byłem napalony na rower typu superbajk, lecz gdy doszedłem do mocy ponad 2kW , oraz baterii 16s8p, silnika 9c, okazało sie,że to już nie rower. Rowerzyści zaczeli mnie "omijać", a gdy padła mi bateria i musiałem dojechać o własnych siłach 10 km do mety to mieli niezły ubaw- jaki? pewnie sie domyslacie.
Zdesperowany kupiłem rower fabtyczny bulls estram 45fs i... ponownie zakochałem sie w rowerach. Teraz kombinuje jak dorobić do niego drugi rower dla zony, która jeżdzi o wiele mniej niż ja. Rower z założenia ma być "kobiecy", jednak powinien nadązać za moim (chociaz 40km/h na równym terenie). Mysle o jakims fabrycznym z allegro , z dorobiona wiekszą baterią
tak 850 Wh . Poradzcie, co wybrać ? treka z bionxem czy coś na przekładnioym tranzx ?
W zamian mogę podzielić się info , co do marki bulls.
_________________
tym piękniejszą otrzymasz odpowiedź, im mądrzejsze zadasz pytanie
 
 
wiciu_r 
stażysta


Wiek: 52
Dołączył: 10 Sty 2013
Posty: 160
Skąd: Szamotuły
Wysłany: Śro 21 Wrz, 2016   

Tak naprawdę powyżej 20km/h jeżdżenie elektrycznym rowerem zamienia się w zawody "ile dam radę dzisiaj przejechać". Do tych 20km/h zdajemy się zauważać innych rowerzystów (jadą pod wiatr, a ja mogę szybciej), jedziemy bezpiecznie, kontrolując otoczenie, wzrokiem wyłuskujemy kwitnące rośliny i mamy te kilkanaście sekund skupienia, czy ich kolorystyka nie wzbogaci naszego ogrodu. Uważam, że do 20km/h poznajemy teren (nowy) , w sposób, który pozwoli nam ocenić, czy warto tu wrócić bo coś nas tu urzekło, czy przejechaliśmy te parę kilometrów myśląc o wieczornym grillu. Czasem proszę żonkę aby mnie podwiozła kilkadziesiąt kilometrów, wyładowuję mojego Trikke Freerein z dodatkową baterią. Żonka jedzie 30km dalej do zajazdu, zajada się frykasami, a ja te 30km lokalnymi drogami przemierzam obserwując teren. Więcej nie zdradzę, ale czasem niuanse terenu każą wyciągnąć z plecaka wykrywacz metali...
_________________
Im lepsza terenówka - tym dalej trzeba iść po traktor...
 
 
dynamik 
brygadzista
dynamik


Dołączył: 17 Cze 2015
Posty: 295
Skąd: Olsztyn
Wysłany: Śro 21 Wrz, 2016   

masz dużo racji, ale czasem na rowerze trzeba po prostu przeskoczyć 10-20km trasy nieciekawej,żeby znowu wjechać na coś ciekawego. Dla mnie rower ma być przede wszystkim mega wygodny, zarówno do jeżdżenia, ale również do zapakowania do samochodu. Eksperymentuje z oponami 27,5 plus i powiem, że to jest chyba ten kierunek, Co do predkosci taka naturalna dla mojego bullsa wydaje się 30km/h.
Z taką predkościa mogę jechać czując się komfortowo zarówno na szutrze, bruku piachu, marnym asfalcie, a zasięg przy tej prędkości też przyzwoity,bo ok 120km
_________________
tym piękniejszą otrzymasz odpowiedź, im mądrzejsze zadasz pytanie
 
 
Tomas 
szef


Pomógł: 20 razy
Wiek: 42
Dołączył: 23 Mar 2015
Posty: 1740
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Śro 21 Wrz, 2016   

Naprawde czujecie różnicę w kołach 26 > 27,5 > 29 cali ? Ja tam nic nie czuje. Może to autosugestia ? :wink:
 
 
Mobil 
prezes


Pomógł: 5 razy
Wiek: 104
Dołączył: 21 Wrz 2015
Posty: 656
Wysłany: Śro 21 Wrz, 2016   

Dopóki rower ma mało skoku to czuć, przy sporym skoku i tak całą robote robi zawiecha :mrgreen:
 
 
dynamik 
brygadzista
dynamik


Dołączył: 17 Cze 2015
Posty: 295
Skąd: Olsztyn
Wysłany: Śro 21 Wrz, 2016   

.. tak bo ,jeździcie głownie na silnikach, na ciężkich, mocnych rowerach i wg szkoły Tasa najlepiej na tanich oponach. Ja mam jeszcze cube na 29 cali bez amortyzacji z tyłu oraz gianta na 26 cali , więc mam porównanie. Kto z was na elektryku próbował opony bezdętkowej , zwijanej , przynajmniej 2,8 cala , jeżdżąć na ciśnieniu ok 1 bara? Dla osób które traktują rower jak motor crossowy pewnie jest to droga do szaleństwa, ale już Ci co traktują rower jako wypoczynek, turystykę powinny docenić ten bajeczny komfort.
_________________
tym piękniejszą otrzymasz odpowiedź, im mądrzejsze zadasz pytanie
 
 
Mobil 
prezes


Pomógł: 5 razy
Wiek: 104
Dołączył: 21 Wrz 2015
Posty: 656
Wysłany: Czw 22 Wrz, 2016   

Na zwijanej strach jeździć jak silnik potrafi zawinąć na obręczy drutowaną opone :mrgreen:
 
 
qaz33 
szef
qaz33


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 07 Kwi 2014
Posty: 1464
Skąd: Gdynia
Wysłany: Czw 22 Wrz, 2016   

Moze sie to sprawdzi na malutki silniczek ale w tych wiekszych dziala prawo ze im grubsza guma tym lepiej. I to nie jest akurat szkola tasa tylko niejeden z nas przekonal sie na wlasnych doswiadczeniach. Marka i cena niewiele tu pomaga jesli chodzi o przebijalnosc opony
 
 
dynamik 
brygadzista
dynamik


Dołączył: 17 Cze 2015
Posty: 295
Skąd: Olsztyn
Wysłany: Czw 22 Wrz, 2016   

Ok. Panowie, napisałem już ,że moje doświadczenie o ebajkach kończy się gdzieś na 2kW. Rower o którym marzę i do którego chciałbym się zbliżać parametrami to M1 Spitzing.
Odniesie się ktoś do mojego pierwszego wpisu i np takiej oferty:
http://allegro.pl/rower-e...6503089260.html
Sprzedajacy mówi, ma software i może odblokować moc i ograniczenie predkości.
Do tego dokłada drugą baterie (czyt. opakowanie na baterie z orginalnym bms).
Pytanie , co z takiego rowerku da się wycisnąć? Chce tam wpakować bat. 13s6p lub 12s7p.
Problem czy na orginalnej elektronice da się wycisnąć ok 800W
_________________
tym piękniejszą otrzymasz odpowiedź, im mądrzejsze zadasz pytanie
 
 
dynamik 
brygadzista
dynamik


Dołączył: 17 Cze 2015
Posty: 295
Skąd: Olsztyn
Wysłany: Czw 22 Wrz, 2016   

Albo takie coś? http://allegro.pl/rower-e....html#imglayer. Na zwykłych przerzutkach , tylko wieksza batkę i powinien smigać.
_________________
tym piękniejszą otrzymasz odpowiedź, im mądrzejsze zadasz pytanie
 
 
Mobil 
prezes


Pomógł: 5 razy
Wiek: 104
Dołączył: 21 Wrz 2015
Posty: 656
Wysłany: Czw 22 Wrz, 2016   

Ten drugi zdecydowanie ciekawszy :mrgreen:
 
 
dynamik 
brygadzista
dynamik


Dołączył: 17 Cze 2015
Posty: 295
Skąd: Olsztyn
Wysłany: Czw 22 Wrz, 2016   

http://allegro.pl/rower-e...21.html#thumb/8
Za niewiele drożej można kupić z middrivem , ale to chyba trudno zarówno serwisować jak i tuningować?
_________________
tym piękniejszą otrzymasz odpowiedź, im mądrzejsze zadasz pytanie
 
 
dynamik 
brygadzista
dynamik


Dołączył: 17 Cze 2015
Posty: 295
Skąd: Olsztyn
Wysłany: Pią 23 Wrz, 2016   

Szukam ludzi na tym forum , którzy naprawiali, mają doświadczenie i wiedze o fabrycznych systemach sterowania, softwarze , bionxa , tranx , boscha, brose .
Szukam ludzi , ktorzy potrafia w fabryczną obudowę (rozcinajac ją), upchać co najmniej 12s6p lub wiecej? może ktoś sie bawił już powiekszajac taka obudowe na drukarce 3D?
Jak sie zachowa taka fabryczna elekronika jezeli w miejsce fabrycznej baterii podepniemy baterie
no name?
_________________
tym piękniejszą otrzymasz odpowiedź, im mądrzejsze zadasz pytanie
 
 
tas 
szef
tas


Pomógł: 154 razy
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 6169
Skąd: Beskidy
Wysłany: Pią 23 Wrz, 2016   

Michał: 536 489 039
U mnie w mieście ma pracownie/warsztat z akumulatorami i między innymi do niego masa ludzi podsyła fabryczne akumulatory do regeneracji lub powiększania pojemności. Kiedyś mi mówił, że praktycznie w każdym seryjniaku idzie podnieść pojemność akumulatora o 30-50% ponad fabryczną nowość dobierając pojemniejsze ogniwa lub dokładając ich więcej. Zadzwoń do niego i podpytaj.
_________________
Silniki, sterowniki : SKLEP tel: 792304416
Kod rabatowy: "FORUM"
Ogniwa: SKLEP
Blog o ebajkach BLOG
 
 
dynamik 
brygadzista
dynamik


Dołączył: 17 Cze 2015
Posty: 295
Skąd: Olsztyn
Wysłany: Pią 23 Wrz, 2016   

dziękuje Tas. U Was na "górkach" (południu polski) wogóle jest jakieś zagłębie rowerowe.
U nas (na mazurach), jak u polskiej celebrytki- "okolice piękne, ale dziura straszna".
_________________
tym piękniejszą otrzymasz odpowiedź, im mądrzejsze zadasz pytanie
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group