ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Jak dziala silnik BLDC/PMSM
Autor Wiadomość
qaz33 
szef
qaz33


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 07 Kwi 2014
Posty: 1464
Skąd: Gdynia
Wysłany: Pią 30 Wrz, 2016   

Dajcie spokoj, jakie 20kHz jak tam nawet 200Hz niema :) Po drugie to tu nie ma co dumac tylko trzeba policzyc. Kalkulator wyslalem.

Co do simulinka to jest mega prosta sprawa bo tam juz sa gotowe modele silnikow PMSM, dane ktore trzeba podac to:
rezystancja uzwojen
indukcja uzwojen
ilosc par magnesow
inercja walu i opor lozysk

Dziwi mnie tylko ze nie potrzebuja takich danych jak szczelina miedzy wirnikiem a stojanem, powierzchnia oddawania ciepla oraz rodzaje materialu. Pewnie troche uproszczony ten model z jakimis odgornie narzuconymi wartosciami
 
 
qaz33 
szef
qaz33


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 07 Kwi 2014
Posty: 1464
Skąd: Gdynia
Wysłany: Pią 14 Paź, 2016   

No i zrobilem ten symulator. Wklepalem dane silnika QSv3 i wszystko ladnie dziala z tym ze caly czas mam problem z poprawna konfiguracja tych regulatorow PI. Obecnie dziala to tak ze jak odkrecam manetke do 50% a potem do 100% to prad Id rosnie i silnik zwalnia, przy odkrecaniu manetki w dol prad Id zchodzi ponizej zera i zalacza sie flux co przyspiesza ten silnik (mimo mniejszej mocy)
Jakby ktos sie znal na strojeniu to moge podeslac ten projekt. Ja nigdy nie bylem w tym dobry
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group