ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
UWAŻAJ PRZY ZAKUPIE OGNIW LiIon 18650 na tzw FAKE
Autor Wiadomość
4x4Offroad 
początkujący



Wiek: 49
Dołączył: 09 Paź 2016
Posty: 37
Skąd: KATOWICE
Wysłany: Pon 07 Lis, 2016   

djmarcin56 napisał/a:

Nigdy nie wierz w 100% temu co pisze na pudełku etykiecie w opisie aukcji itd. co się tyczy baterii to jesteś mega naiwny w treści ludzie sobie piszą co im się podoba, nagminnie kłamia i nikt z tego afery nie robi bo to norma, jak bys spojrzał na komentarze to byś widział, że ma 90 negatywów i piszą o podróbkach ciągle itd. ja bym od takiej osoby nic nie kupił a mają tyle komentarzy, że sprzedają tyle, że im to nie szkodzi jak kilka negatywów wpadnie bo itak sie nowi nabywcy znajda na towar w niskiej cenie i biznes się kręci.


Piszesz gościu co ci ślina na język przyniesie byle szybciej pokazać swoją miłość do chińskiego narodu. Komentarze jak zobaczysz niżej nie świadczą o niczym. Tutaj ofiarą pozytywnych komentarzy padło już 44 naiwnych ludzi (takich jak ja w przypadku zakupu baterii do telefonu) stanowią oni 90% całego społeczeństwa robiącego zakupy w sieci. Tylko ta reszta czyli 10% zdaje sobie sprawę z wielkości zjawiska jakie staram się w tym temacie naświetlić a które zostało zapoczątkowane przez chiński naród i jego nowatorskie pomysły w robieniu interesów.
LINK: http://allegro.pl/bailong...6498161874.html


Mało tego sprzedający zapewnia jeszcze iż posiadają zabezpieczenie przed przeładowaniem i zwarciem :roll: ostry zawodnik.

Djmarcinie pokaż lepiej swoje aukcje/ogłoszenia bo odnoszę wrażenie że jesteś jednym z takich właśnie "super sprzedawców" ??? :wink:
_________________
w posiadaniu A2B Hybride 26, A2B Metro USA 1Kw
Często brykam na Pogorii :)
 
 
4x4Offroad 
początkujący



Wiek: 49
Dołączył: 09 Paź 2016
Posty: 37
Skąd: KATOWICE
Wysłany: Pon 07 Lis, 2016   

djmarcin56 napisał/a:


Teraz ci podam przykład, czemu kupujesz baterie z allegro jakąś od nieznanego sprzedawcy ( niewiem czy wogóle czytałeś jego komentarze) a nie od dystrybutora samsunga oficjalnego?...odpowiedź jest prosta bo chciałeś przyoszędzić, połakomiłeś sie na cenę a teraz jesteś niezadowolony bo dostałeś podróbke, przecież to loteria 50%/50%.
Pozatym ta bateria niema nic wspólnego z samsungiem to podróbka ich baterii na której jest podobna naklejka co na oryginale wiec czemu zwalasz wine na firme samsunga sam sobie jesteś winien bo trzeba było kupować z sprawdzonego źródła. (nawiasem mówiąc ta bateria zapewne jest samsunga albo i jakiegoś innego producenta którą ktoś wyrzucił do utylizacji a jakiś przedsiębiorczy janek postanowił ją ponownie wykorzystać i naklejke zrobił nowa, może nawet obudowe ogniwa poprawiał)

Drugi przykład waga ze zdjęcia....pochodzenie chińskie, mam identyczną od niedawna kupiona bardzo tanio i jestem bardzo zadowolony a czemu nie kupiłeś polskiego produktu u nas a bo napewno byś musiał zapłacić z 2-3 razy więcej za to samo.



No cóż widzę że chyba pomyliłem forum, tu panuje jakiś kult chińskich produktów a nawet przypuszczam z jakiego powodu ale zostawię to dla siebie. Jeśli chodzi wybór aukcji z baterią Samsung to kupiłem ponieważ jest na niej wyraźnie zaznaczone w opisie że bateria jest ORYGINALNA ( patrz tytuł akcji i ostatni jego wyraz + opis)
LINK: http://allegro.pl/bateria...DIzNDU5YTYyNA==

LINK: http://allegro.pl/mocna-z...6589189318.html
- tak wygląda bateria nieoryginalna gdzie sprzedawca tego nie kryje i pisze że jest to po prostu GOLD

To nie jest normalne że na allegro połowa sprzedających całą elektronikę handluje podróbkami choć z tego co pamiętam jest to zabronione w regulaminie. Wracam do mojego pierwszego posta którego Ty zapewne nie czytałeś ze zrozumieniem :neutral: Chinole może i są potęgą lecz zbudowaną na krzywdzie ludzkiej która dominowała tam w latach 90-tych, wówczas nagminne było łamanie praw człowieka a o prawach pracowniczych to już nawet nie wspomnę (wszyscy znamy powiedzenie że chińczyk pracował za miskę ryżu). Teraz natomiast jak już sytuacja pracowników się ustabilizowała to zwyczajnie postanowili budować swoją gospodarkę na "kręceniu lodów" czyli podróbkach wszystkiego co tylko jest możliwe. "Kowalski" nie musi być ekspertem w dziedzinie produktów Samsung a realia stworzone przez chinoli są takie że baterii do telefonu nie możesz już kupić w żadnym sklepie wysyłkowym bo wówczas szansa na trafienie podróbki z chin wynosi aż 50%.

Na koniec rozważań powiem tyle że w chwili obecnej chińczycy produkują 50% rzeczy użytecznych i drugą połowę śmieci które nie powinny opuścić ich granicy. Osobiście sprawdziłem wiele akcesoriów rowerowych począwszy od przerzutek, wolnobiegów, kaset, łańcuchów, korb a kończywszy na lampkach o których już wyżej pisałem. Silniki elektryczne produkcji chińskiej no-name mają słabą sprawność czyli stosunek pobieranej energii do wytwarzanej siły ciągu a do tego są głośne, jedyną ich zaletą jest to że są tanie. Łożyska produkcji chińskiej też pozostawiają wiele do życzenia, już lepsze są nasze polskie z fabryki TIMKEN w Sosnowcu. Z moich obserwacji wynika że dokładnie połowa tych akcesoriów nie spełnia podstawowych wymagań wytrzymałościowych bo są zrobione z tak nietrwałych materiałów. Chińska stal jest tragicznie miękka, zębatki Shimano produkowane rzecz jasna obecnie już w chinach kończą się po przejechaniu 3000-4000km podczas gdy na Sachs czy Colnago można było zrobić spokojnie 20K i nie było oznak większego zużycia łańcucha czy zębów. Na dowód mogę pokazać piękny stary rower szosowy gdzie na aukcji można zobaczyć pod opisem duże zdjęcia:
LINK: http://allegro.pl/osca-ca...6585621765.html

Rower ten ma ponad 10 lat czy widzisz tam zużycie i powycierane zęby korby czy wolnobiegu z tyłu ?


Podsumowanie jest takie że Chinole bardzo sprytnie wykańczają różne dziedziny gospodarki w krajach Europy żeby przejąć rzecz jasna potem ten sektor i robić dokładnie to co teraz robią z wszelkiego rodzaju źródłami energii czy zasilania u nas w Polsce. Jako przykład takiego ich podstępnego działania mogę podać sektor obuwniczy który w Polsce upadł praktycznie całkowicie przez chińskie buty na bazarach które były tańsze o 30-40% od naszych. Przez chińskie produkty upadła między innymi pierwsza w Polsce duża fabryka obuwia w Chełmku nie daleko Mysłowic założona w 1932 roku i działająca ponad 70 lat.
LINK: https://pl.wikipedia.org/wiki/Po%C5%82udniowe_Zak%C5%82ady_Przemys%C5%82u_Sk%C3%B3rzanego_%E2%80%9EChe%C5%82mek%E2%80%9D

Osobiście poznałem tragedię ludzi tam pracujących i miałem możliwość usłyszeć całą historię tej jednej prawdziwej fabryki jakich w Polsce były 100-tki jeszcze w latach 90-2006.

CIEKAWOSTKA: :smile:
Istnieją jeszcze maszyny mechaniczne których pseudo inżynierowi chińscy nie są w stanie podrobić ponieważ ich mózgi nie są na tyle duże aby mogły zgłębić wiedzę potrzebną do profesjonalnego wykonania takiego urządzenia. Przedmiot który widzisz pod linkiem niżej z pozoru wydaje się prosty w budowie jednak pozory często mylą. Stal użyta do grzebienia takiego mechanizmu musi spełniać wymagania i mieć takie właściwości o jakich chińczykom się nawet nie śniło. Podobnie jest z cylindrem odpowiadającym za melodię a wykonanym ze złoconego mosiądzu. Oprócz tego firmy które zajmują się produkcją takich grających mechanizmów pilnują swoich patentów i najmniejsza próba podrobienia takiej dużej pozytywki skończyłaby się skandalem i olbrzymią karą pieniężną. Branża niszowa lecz na szczęście jeszcze niedostępna dla chińczyków co mnie bardzo cieszy.
LINK: https://www.youtube.com/watch?v=o5Y4ynl19ao


Kończę tą rozmowę bo czytając niektóre odpowiedzi odnoszę wrażenie że rozmawiam z pokoleniem nastolatków z League of Legends. Mam w bliskiej rodzinie kilka osób które są fanami moba i ich poziom wypowiedzi jest bardzo bliski temu co tutaj widzę.

Na koniec pozdrawiam wszystkich wielbicieli chińskich butów i regulatorów napięcia ESC bo chyba tych tu na forum jest większość :wink:
_________________
w posiadaniu A2B Hybride 26, A2B Metro USA 1Kw
Często brykam na Pogorii :)
 
 
wolfwilk 
początkujący


Dołączył: 05 Lis 2015
Posty: 27
Skąd: Jaworzno
Wysłany: Pon 07 Lis, 2016   

"Chinole", "pseudo inżynierowi chińscy nie są w stanie podrobić ponieważ ich mózgi nie są na tyle duże aby mogły zgłębić wiedzę..." ??? Proponuję zgłosić przypadek do psychiatry.
 
 
WojtekErnest 
szef


Pomógł: 78 razy
Dołączył: 18 Sie 2012
Posty: 3453
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 07 Lis, 2016   

Trudno się rozmawia z kimś komu rozwoj, biznes, wolny handel kojarzy się z teoriami spiskowymi, niedola polskiego pracownika i niesprawiedliwościa spoleczną.
W Niemczech upadly świetne fabryki produkujące sprzęt elektroniczny, no i co ?
Chińczycy robią to na masową skalę co ludzie kupują.
W końcu się zadlawia nadprodukcja. No i cóż ?
Mamy wracać do zakazów, kontroli granic, separowania rynku ?
Świat się zmienia, ale niektorzy żyją sentymentami z XX wieku.
Nie chcesz kupować chinskich produktów, nie umiesz selekcjonować wiadomości, nie umiesz
wyprodukować przydanego dla innych produktów, nie umiesz żyć z handlu lub z wlasnej wiedzy, to
to nie miej pretensji do całego (w tym chińskiego) świata.
Ps. Nie jest dobrze ze Chiny tak dominują gospodarczo, ale 'niestety' robią też dobry, atrakcyjny towar.
_________________
Użytkownik składaka Kross/Grand Ametyst 24 cale, zasil. 42 V-600 W oraz Bora 602 INTERBIKE
http://forum.arbiter.pl/viewtopic.php?t=1555
Ostatnio zmieniony przez WojtekErnest Pon 07 Lis, 2016, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
medykmtb
[Usunięty]

Wysłany: Pon 07 Lis, 2016   

zgadzam sie calkowicie z przedmowca.dodam od siebie 3 grosze.ten kto kupuje rolexa na bazarku czy ten kto kupuje baterie z nadrukiem np samsung za 1/5 ceny, czy czekolade w lidlu za 1,50zl, akumulator 18650 z nadrukiem 6800mah, kolo z silnikiem bldc o wadze 2,5kg i mocy 3kw i 120kmh, wierzac ze produkt jest oryginalny z pelnymi parametrami...coz jest po prostu naiwny jak dziecko, zeby nie powiedziec glupi. rynek stra sie sprostac potrzebom i dopoki ludzie to beda kupowac dopoty tandeta bedzie w sprzedazy.wscieklosc takich naciagnietych naiwniakow mnie po prostu smieszy.jak sie kupuje diody creed a nie cree i nic nie swita pod czaszka....no coz sa tez w sprzedazy baterie "alkaliczne" "SQNY".CZAS NA URUCHOMIENIE KILKU ZYLEK W CZASCZE ZAMIAST LAMENTU
 
 
medykmtb
[Usunięty]

Wysłany: Pon 07 Lis, 2016   

kolego 4x4(!!!!)
"Chińska stal jest tragicznie miękka, zębatki Shimano produkowane rzecz jasna obecnie już w chinach kończą się po przejechaniu 3000-4000km podczas gdy na Sachs czy Colnago można było zrobić spokojnie 20K i nie było oznak większego zużycia łańcucha czy zębów".

takich pierdol juz dawno nie czytalem.to nawet nie jest smieszne.nie ma na swiecie lancucha i nie bylo aby chocby po 4 tys km nie mial oznak zuzycia.ogniwa musialy by byc z ceramiki, ktora jest zbyt krucha by robic z niej sworznie ktorych to wlasnie zuzycie objawia sie potocznie tzw "rozciagnieciem lancucha",

po drugie jak piszesz o chinskich mozgach jestem juz calkowicie przekonany ze chyba za blisko mieszkasz huty katowice i dym ci twoj wlasny mozg najwyrazniej uszkodzil
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Pon 07 Lis, 2016   

4x4Offroad napisał/a:

...
No cóż widzę że chyba pomyliłem forum, tu panuje jakiś kult chińskich produktów a nawet przypuszczam z jakiego powodu ale zostawię to dla siebie...

Pokaż nam polskie produkty, to zmienimy zdanie.
Pokaż polskie kontrolery, akumulatory lit, manetki, wskaźniki itp.
I zdradź nam ten powód kultu chińskich produktów.
 
 
bloodyopel 
szef
Krystian


Pomógł: 23 razy
Wiek: 33
Dołączył: 02 Sty 2012
Posty: 1175
Skąd: Słupca k.Konina
Wysłany: Pon 07 Lis, 2016   

Chcecie prowadzić dyskusję w tym temacie, ok. Ale bez obrażania innych, bo polecą ostrzeżenia :!:
_________________
Obecny e-bike: LIMBER BIG BOY
 
 
djmarcin56 
prezes


Pomógł: 5 razy
Wiek: 35
Dołączył: 05 Sie 2016
Posty: 522
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: Pon 07 Lis, 2016   

4x4Offroad,

Mam wrażenie, że próbujesz swoje głupoty przepchnąć na co drugim forum póki cię nie przegonią, pleciesz w większości 3 po 3 bo nie rozumiesz otaczającego cię świata, w dodatku nie umiesz się odnieść do kolejnych wypowiedzi tylko zmieniasz, edytujesz i poprawiasz swoje wypowiedzi wklejając te same bzdury.

Niestety poziom forum nie pozwala na określenie ludzi takich jak ty kilkoma przymiotnikami wiec napisze tylko, że żachowujesz się jak gwóźdź wbijany w drewno łbem do dołu.

Pozdrawiam serdecznie, mam nadzieje, że cie nie uraziłem zbytnio i dalej nie ciągne tej dyskusji bo szkoda czasu :roll:
_________________
Zbieram graty do swojej pierwszej konstrukcji ;)
 
 
Mechano 
szef
młody elektronik


Pomógł: 22 razy
Dołączył: 29 Paź 2012
Posty: 1337
Skąd: Poznań
Wysłany: Pon 07 Lis, 2016   

No proszę. Chińczycy wykradli jakąś gorszą technologię, że robią mniej sprawne i głośniejsze :lol:
Kolego, to mam nadzieję, ostatni przykład twojej nieznajomości tematu. Zakończ to bo chyba jesteś w "mniejszości". Dalsze przekonywanie cię do naszych argumentów nie ma sensu.
Choć przyznam, że już nie raz poprawiłeś mi humor swoimi wpisami :razz:
 
 
tas 
szef
tas


Pomógł: 154 razy
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 6169
Skąd: Beskidy
Wysłany: Pon 07 Lis, 2016   

Też tak macie, że mimo oczywistej bijącej po oczach prowokacji i chęci zabrania głosu nieodparta pokusa podjecia rękawicy merytorycznej walki jest z trudem tłamszona żelazną wolą godną tybetańskiego mnicha? :D
_________________
Silniki, sterowniki : SKLEP tel: 792304416
Kod rabatowy: "FORUM"
Ogniwa: SKLEP
Blog o ebajkach BLOG
 
 
sirgregs 
prezes


Pomógł: 24 razy
Dołączył: 14 Paź 2015
Posty: 933
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon 07 Lis, 2016   

:-)
Też tak mam.
Ale silna wola mojego osobistego starego mnicha jest już na tyle wytrenowana że odpuszczam ;-)
 
 
4x4Offroad 
początkujący



Wiek: 49
Dołączył: 09 Paź 2016
Posty: 37
Skąd: KATOWICE
Wysłany: Śro 09 Lis, 2016   

WojtekErnest napisał/a:
Trudno się rozmawia z kimś komu rozwoj, biznes, wolny handel kojarzy się z teoriami spiskowymi, niedola polskiego pracownika i niesprawiedliwościa spoleczną.
W Niemczech upadly świetne fabryki produkujące sprzęt elektroniczny, no i co ?
Chińczycy robią to na masową skalę co ludzie kupują.
W końcu się zadlawia nadprodukcja. No i cóż ?
Mamy wracać do zakazów, kontroli granic, separowania rynku ?
Świat się zmienia, ale niektorzy żyją sentymentami z XX wieku.
Nie chcesz kupować chinskich produktów, nie umiesz selekcjonować wiadomości, nie umiesz
wyprodukować przydanego dla innych produktów, nie umiesz żyć z handlu lub z wlasnej wiedzy, to
to nie miej pretensji do całego (w tym chińskiego) świata.
Ps. Nie jest dobrze ze Chiny tak dominują gospodarczo, ale 'niestety' robią też dobry, atrakcyjny towar.


Ilość odpowiedzi w tym temacie świadczy tylko o tym jak ogromne jest to zjawisko i jakie jest nim zainteresowanie. Należy o tym pisać i mówić żeby poprawić sytuację osób potencjalnie narażonych na fake przy zakupie w sieci. Wolny handel o którym kolego piszesz to tak na prawdę wolna amerykanka a niedola polskiego pracownika polega na tym że jak "Kowalski" podrobi towar znanej marki to dostanie grzywnę wysokości co najmniej 1000zł a jeśli mu udowodnią że sprzedawał go w dużych ilościach dla celów zarobkowych to idzie zwyczajnie do pierdla :neutral: W naszym kraju obowiązuje prawo którego nie ma w Chinach. Oni mają w dupie takie pojęcia jak własność intelektualna czy przemysłowa i na tym budują swój potencjał. Wysyłają przeszkolonych szpiegów do fabryki BMW do Niemiec żeby ci dokładnie skopiowali plany najbardziej popularnego modelu czyli MX5. Skośne ludziki wracają do kraju i potem pseudoinżynierowie budują chińskiego suwa CEO. Celowo używam tutaj własnie słowa pseudo gdyż sami zwyczajnie nie potrafiliby nawet zaprojektować takiej karoserii. Sprawa głośna na całym świecie była
LINK: http://4x4.auto-swiat.pl/...od-swiata/zsltx

Dla mnie są jak przysłowiowe "ku r w y na trzech garbach w Katowiach" - za 1$ zrobią fulla bez dopłat :lol:

Świat się zmienia piszesz lecz trzeba sobie zadać pytanie do czego to zmierza ? Spójrz na aukcję której link podałem w poście na górze tej strony. Naiwnych kupujących ogniwa BAILONG 8800 przybywa a sprzedawca który widzę jest z Twojej okolicy (Janki te pod Warszawą) zaciera tylko ręcę. Sprzeda 1000szt i w końcu mu zawieszą konto ale to nie pomoże bo otworzy następne i tak się to kręci. Jednym słowem robi wszystko żeby obejść obowiązujące prawo i jednocześnie zarobić.

Piszesz mamy wracać do zakazów... Tu nie chodzi o zakazy tylko o zwykłą ludzką uczciwość, zachowanie pewnej etyki w handlu a co za tym idzie stosowanie się do obowiązujących przepisów.

art.25 z Ustawy o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji:
Kto, oznaczając lub wbrew obowiązkowi nie oznaczając towarów albo usług, wprowadza klientów w błąd co do pochodzenia, ilości, jakości, składników, sposobu wykonania, przydatności, możliwości zastosowania, naprawy, konserwacji lub innych istotnych cech towarów lub usług albo nie informuje o ryzyku, jakie wiąże się z korzystaniem z nich, i naraża w ten sposób klientów na szkodę, podlega karze aresztu albo grzywny.

Nie chce kupować chińskich produktów bo dobrobyt chińskiego narodu od lat budowany jest głównie na podrabianiu produktów i sprzedawaniu ich po zaniżonej cenie w celu uzyskania na przyszłość kontroli nad danym sektorem i wyeliminowania z rynku pierwotnego twórcy. Podrobić potrafią obecnie już wszystko lecz jeszcze muszą popracować nad jakością bo niestety z tym lipa straszna. Podałem tu już wcześniej wystarczająco dużo przykładów takiego nieuczciwego działania które w konsekwencji doprowadziło do upadłości wielu polskich fabryk i zakładów. Dla tego też własnie ciężko znaleźć obecnie polski regulator napięcia, akumulator Li-Ion czy inne rzeczy. Tak więc zadałeś pytanie retoryczne panie administratorze ZEELTOM

djmarcin56 napisał/a:
4x4Offroad,
Mam wrażenie, że próbujesz swoje głupoty przepchnąć na co drugim forum póki cię nie przegonią, pleciesz w większości 3 po 3 bo nie rozumiesz otaczającego cię świata :roll:


Kolego za chwilę mam 42 lata i dobrze rozumiem świat, pracuję w służbie zdrowia, wróciłem właśnie z dyżuru i szykuje się do spania. Zwyczajnie mnie to w ku r w jak wydaję ciężko zarobione pieniądze a dostaję nieoryginalny szmelc opisany SAMSUNG czy bóg wie co jeszcze. Kupuję dwie lampki rowerowe marki AXA u jednego "sprawdzonego" sprzedawcy po czym okazuje się żę jedna pochodzi z Francji a druga z Chin. :???: Najgorszy jest fakt że z tego co widzę allegro stało się wylęgarnią i ostoją dla sprzedawców oferujących chińskie podróbki i jest wymieniane w pierwszej kolejności:
LINK: http://www.bankier.pl/wia...ac-7345257.html

medykmtb napisał/a:

takich pierdol juz dawno nie czytalem.to nawet nie jest smieszne.nie ma na swiecie lancucha i nie bylo aby chocby po 4 tys km nie mial oznak zuzycia.ogniwa musialy by byc z ceramiki, ktora jest zbyt krucha by robic z niej sworznie ktorych to wlasnie zuzycie objawia sie potocznie tzw "rozciagnieciem lancucha",
po drugie jak piszesz o chinskich mozgach jestem juz calkowicie przekonany ze chyba za blisko mieszkasz huty katowice i dym ci twoj wlasny mozg najwyrazniej uszkodzil


Mieszkam na tyle blisko huty Katowice że wiem jak wygląda stal konstrukcyjna i jaki ma skład a nawet jak się zachowuje przy obróbce np. jak przejedziesz po niej tarczą korundową zamontowaną na kątówce. Po lecących iskrach z pod tarczy tnącej od razu można się zorientować z jaką stalą mamy do czynienia. Niestety kasety oraz wolnobiegi rowerowe produkowane w chinach to tandeta zrobiona z najtańszych stopów. Mało tego sprzedawcy w polskich sklepach rowerowych nie mając opakowania nie potrafią rozróżnić kasety utwardzanej od zwykłej, to samo przy wolnobiegach i łańcuchach. Wysłanie skośnej ekipy do największej huty stali ThyssenKrupp/NIEMCY w celu skopiowania procedury i składu najlepszych stali na świecie jest poza zasięgiem chińczyków i muszą w tym temacie sami popracować jeszcze długie lata. Pokrycie zębatek cieńką warstwą błyszczącego niklu nie rozwiązuje problemu :wink: Z tego co wiem stosuje się jeszcze tlenek tytanu ale na to chińczyków nie stać przy produkcji akcesoriów rowerowych :neutral:


Kilka lat temu interesowałem się numizmatyką a konkretnie monetami bulionowymi (czyli takimi na lokatę). Na allegro oczywiście pokazały się pokaźne 1kg monety wielkości małej patelni z chińskim misiem "Pandą" opisane jako srebro 999. Jestem osobą która uchroniła wielu kupujących przed zakupem najdroższego fake-u w historii allegro. W wolnym czasie wysyłałem maile do kupujących monety (wówczas loginy na allegro były jeszcze w całości widoczne) i ostrzegałem ich że te monety są z mosiądzu pokrytego srebrem a certyfikat do nich podłączony pochodzi z chińskiej mennicy tej samej w której produkują banknoty. Certyfikat taki posiadał znaki wodne i różne inne bajery mające na celu całkowicie odwrócić uwagę klienta od monety. Z resztą sami zobaczcie:
LINK: https://pl.aliexpress.com/item/2016-Chinese-Panda-commemorative-silver-coin-1kg-with-COA-and-box-for-collection-free-shipping/32590200566.html?spm=2114.56010208.4.7.8sZpz2
Widziałem na własne oczy aukcje i kupujących te monety na allegro po 1500zł za szt. Po kilku tygodniach ludzie zaczęli zgłaszać sprawę na Policji bo chodziło o grube pieniądze. Z tego co pamiętam cała akcja zakończyła się likwidacją na allegro całego działu monet bulionowych.
Pozdrawiam i czytajcie ludzie ze zrozumieniem a nie jak te dzieci z League of Legends :grin:
_________________
w posiadaniu A2B Hybride 26, A2B Metro USA 1Kw
Często brykam na Pogorii :)
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Śro 09 Lis, 2016   

4x4Offroad napisał/a:
...Podałem tu już wcześniej wystarczająco dużo przykładów takiego nieuczciwego działania które w konsekwencji doprowadziło do upadłości wielu polskich fabryk i zakładów. Dla tego też własnie ciężko znaleźć obecnie polski regulator napięcia, akumulator Li-Ion czy inne rzeczy. Tak więc zadałeś pytanie retoryczne panie administratorze ZEELTOM

...

Ale do kogo ty masz pretensję? Do forumowiczów? Pisz takie pisma do rządu, niech napędzają polską gospodarkę, a nie wiecznie Smoleńsk i aborcja, to będziesz kupował polską elektronikę. Pisanie na tym forum elaboratów o tym, jacy to Chińczycy są źli, mija się z celem, bo i tak będziemy kupować chińszczyznę, czy to w elektronice, czy w barach szybkiej obsługi :P
A póki co, to Chiny są górą.
 
 
medykmtb
[Usunięty]

Wysłany: Śro 09 Lis, 2016   

KOLEGO 4X4

ja rowniez jak kolega Zeltom i inni myslacy ludzie, kupowalem i bede kupowal w Chinach. jak zdecydowana wiekszosc kolegow z tego forum wole niesygnowane europejska czy amerykanska nazwa firmy pakujacej te same ogniwa za polowe ceny,w miare umiem je rozpoznac chocby po cenie, wadze, podawanych parametrach +opinia sklepu/sprzedawcy, kupuje w normalnych chinskich cenach jak na dany produkt i nie rzucam sie na 18650 o pojemnosci 10 000mah po 1USD by potem narzekac.
kiedys cala ameryka smiala sie z japonskiej tandety a potem obudzila sie w reku z nocnikiem bo japonia ich przescignela technologicznie.podobnie jest z chinami-ogromny skok technologiczny powoduje ze to one uzaleznily caly swiat od siebie.produkuja wszystko co chcesz od tandety do super towarow, ktore sa potem sygnowane europejskimi markami i za to placisz w europie minimum 2Xwiecej.ty wybierasz czy ryzykujesz i kupisz tandete czy cos dobrego.no ale jak dla ciebie allegro jest wyznacznikiem jakosci towarow z danego rynku to nie moj problem.
ps pokaz mi te zembatki i lancuchy bez sladow zuzycia po 20 tys km a dam ci w prezencie moj rower wart zapewne tyle lub wiecej niz twoj samochod, jesli nie pokarzesz po prostu skoncz pisac bzdury po nieprzespanej nocy.wyspij sie, pomysl i dopiero mozemy pogadac
jednak dalszej tej coraz bardziej idiotycznej dyskusji nie bede dalej prowadzil i czytal rad "wuja dobra rada" ktory cos gdzies uslyszal i jest ekspertem po godzinie i jednej wtopie na portalu aukcyjnym
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group