ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Hercules Elektra
Autor Wiadomość
Emil 
początkujący


Pomógł: 1 raz
Wiek: 38
Dołączył: 18 Maj 2006
Posty: 31
Skąd: Jelenia Góra
Wysłany: Czw 10 Wrz, 2009   

U mnie takie obiawy jak opisujesz, powodował przerwany przewód prowadzący zasilanie lub sygnał z manetki gazu do sterownika. Jeśli manetka jest sprawna, to prawdopodobnie uszkodzeniu uległ sterownik, jak Koledzy wyżej piszą.
_________________
Pozdrawiam.
http://ev.arbiter.pl/gale...wer.elektryczny :)
http://ebike1.blogspot.com/
 
 
Hołek
[Usunięty]

Wysłany: Czw 10 Wrz, 2009   

gdybym sie uczył na fizyce to moze bym sam poradził sprawie, ale kompletnie nie wiem co z tym zrobic-nawet gdzie zajrzec :oops:
 
 
Mibars 
kierownik
Leń patentowany



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 10 Lis 2008
Posty: 382
Skąd: Nadarzyn k. W-wy
Wysłany: Czw 10 Wrz, 2009   

Radę mam taką - wydrukuj sobie np ten temat i dane techniczne o rowerze, jakies informacje o tym sterowniku z aukcji na Allegro i zgłoś się z tym do Twojego elektryka, powinno mu to pomóc w diagnozie problemu.

podejzewam ,ze dałoby się w jakiś sposób przetestować, czy winowjaca jest sterownik, czy manetka, czy kable gdzies po drodze, ale trudno mi opisać jak to zrobić, tym bardziej ze nie miałem fizycznie styczności z tego typu sprzętem, a moja wiedza jest czysto... teoretyczna :(

Może ktoś inny będzie w stanie pomóc?
_________________
No i jest :)
 
 
sobolu
[Usunięty]

Wysłany: Czw 10 Wrz, 2009   

@Mibars dobrze Ci radzi, wydrukuj wątek i idź do tego elektryka choć widać przydał by sie jakiś elektronik :P . W tych sterownikach chyba mozna użyć potencjometru zamiast manetki. Jeśli dobrze pamiętam 10kOM (koszt to jakieś 1zl), niech mnie ktoś poprawi jeśli się pomyliłem. To wykluczy ewentualną usterkę manetki.
 
 
Hołek
[Usunięty]

Wysłany: Czw 10 Wrz, 2009   

elektryk się zwinął i go na razie nie ma...dałem nawet ogłoszenie na portalu legnickim, moze jakis elektronik sie zgłosi...;) do 20 wrzesnia musze miec to zrobione :/
 
 
Hołek
[Usunięty]

Wysłany: Sob 12 Wrz, 2009   

Dałem facetowi, który na ogłoszenie o naprawie się zgłosił i powiedział, że bez zamówienia w bazie euras jakiejś oryginalnej części nic się nie da zrobic... :/

a może ktoś chce go kupić?? ;)
 
 
doomboy
[Usunięty]

Wysłany: Nie 13 Wrz, 2009   

za ile ??
 
 
Hołek
[Usunięty]

Wysłany: Nie 13 Wrz, 2009   

ok 500 zł, choć wierzę, że da się go zrobic...:)
 
 
kakalia
[Usunięty]

Wysłany: Nie 13 Wrz, 2009   

Hej

Jak podjedziesz do Katowic to podejme sie naprawienia tego sprzetu :)
 
 
Hołek
[Usunięty]

Wysłany: Pon 14 Wrz, 2009   

jeszcze pół roku temu byłoby to możliwe;) studiowałem tam :)
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Czw 17 Wrz, 2009   

Manetka: czerwony +, czarny -, żółty (niebieski, zielony) sterowanie. Hallotron z reguły zasilany jest napięciem 5V. Można wstawić potencjometr 5-10 k.
Jeśli potencjometr się nie sprawdzi, to raczej uwalona elektronika. Najczęściej zwarte tranzystory wykonawcze. Najprościej kupić sterownik z allegro, jak podpowiadają koledzy. Połączenia są banalnie proste. W większości modeli masz wyprowadzone 4 przewody (grube) do silnika i zasilania, 3 cienkie do manetki, dwa cienkie do stacyjki, dwa cienkie do hamulca, możliwe jeszcze dwa następne do gniazda ładowania, oraz następne do światła stopu.
 
 
sobolu
[Usunięty]

Wysłany: Czw 17 Wrz, 2009   

Jeśli potrafisz "spiąć" dzisiejsze kina domowe, to sterownik podepniesz z zamkniętymi oczami, zresztą @zeeltom już wszystko objaśnił. Ten specjalista od zamawiania części tyż cuś bredzi.
 
 
Hołek
[Usunięty]

Wysłany: Nie 20 Wrz, 2009   

Choćbyście nawet obrazkowo tłumaczyli to i tak nie załapię tego :oops: . A tym bardziej nie wykonam sam z braku czasu...Sterownik oryginalny jest u elektronika a on chce przez bazę euras zamówić zepsute części do niego, a nie chce tych co zamówiłem na allegro. Jak do środy nie zrobi to dam mu te z allegro niech kombinuje, ale on sie tego boi jak ognia...
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Nie 20 Wrz, 2009   

Kuźwa... podeślij to do mnie...

Pisz na priv...
 
 
Zbyszek Kopeć 
szef


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 15 Paź 2006
Posty: 3284
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Nie 20 Wrz, 2009   

"zeeltom" !
Ale dałeś mu krzywę, be.
_________________
EKOLOGICZNY BO ELEKTRYCZNY WIĘC ŚLICZNY CZYLI NOWOCZESNY !
http://www.samochodyelektryczne.pl
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group