ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Hercules Elektra
Autor Wiadomość
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Pon 28 Wrz, 2009   

Dwa takie ciężkie akumulatory w koszyku, to ci dopiero umilą kierowanie ;)
Pomyśl, gdzie to przerzucić.
 
 
Mibars 
kierownik
Leń patentowany



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 10 Lis 2008
Posty: 382
Skąd: Nadarzyn k. W-wy
Wysłany: Pon 28 Wrz, 2009   

Podejżewam, ze opcja, by dać jeden na bagażnik nie jest zła. 10 kilo na kierownicy spowoduje, że rower będzie się prowadzić... "dziko" :) Kierownica będzie ci tak "pływać", nie będziesz w stanie wykonać szybkich korekt :) Spróbuj do tego koszyka załadować te akumulatory i przejedź się z napędem "noznym" - zobaczysz o co chodzi.
_________________
No i jest :)
 
 
Hołek
[Usunięty]

Wysłany: Pon 28 Wrz, 2009   

myślę, że ten koszyk ewentualnie dam na bagażnik i tam będą, a jak nie to kupię na bagażnik taki kufer i tam je wrzucę... a propos myslę, że skoro na tył jest napęd to przednie koło zostaje wolne ;) więc mozna dodatkowy osobny napęd na przód dać-nizależny od tylniego....przerabialiście to już pewnie co? chodzi mi o taki napęd

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=752805659
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Pon 28 Wrz, 2009   

Eee... tylko po co?
 
 
Hołek
[Usunięty]

Wysłany: Pon 28 Wrz, 2009   

dla zwiększenia dystansu i osiągów. tylko fakt, że będzie pokracznie wygladać...
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Pon 28 Wrz, 2009   

Zrobisz to na jednym silniku. Ładowanie ciężarów na kierownicę nie jest dobrym pomysłem.
 
 
Hołek
[Usunięty]

Wysłany: Wto 29 Wrz, 2009   

27 km/h przy mojej wadze 63 kg :wink: akumulatory zdały egzamin :cool: w czwartek rozstaję się z rowerkiem, ale przynajmniej dostarczę go w 100% sprawnego-chyba, że zajeżdżę go do czwartku :)
 
 
Mibars 
kierownik
Leń patentowany



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 10 Lis 2008
Posty: 382
Skąd: Nadarzyn k. W-wy
Wysłany: Śro 30 Wrz, 2009   

Hołek napisał/a:
czwartek rozstaję się z rowerkiem,


Na handel, czy zostaje gdzieś w rodzinie?
_________________
No i jest :)
 
 
Hołek
[Usunięty]

Wysłany: Śro 30 Wrz, 2009   

w rodzinie-dziadek nim będzie jeździł-cały czas robiłem go nie dla siebie...
 
 
Hołek
[Usunięty]

Wysłany: Czw 01 Paź, 2009   

zeeltom napisał/a:
Zrobisz to na jednym silniku. Ładowanie ciężarów na kierownicę nie jest dobrym pomysłem.


zadowalałby mnie silnik co najmniej 1kw-ktoś ma taki, albo chce taki rower sprzedać? na razie licytuje to

http://allegro.pl/item752...zet_okazja.html
 
 
Hołek
[Usunięty]

Wysłany: Czw 12 Kwi, 2012   

Hej, odświeżam temat herculesa...dziadek nim jeździ i wporzo,ale ten krótki łańcuch do silniczka mu pada już i chce nowy nabyć-jak myślicie-gdzie można takie cudo zdobyć? Ani on ani ja nie znamy parametrów tego łańcucha :roll:
 
 
Hołek
[Usunięty]

Wysłany: Nie 29 Kwi, 2012   

panowie pomóżcie ws. tego łańcucha bo muszę go mieć na 12 maja, gdzie tego szukać?
 
 
andrzejIskierka 
stażysta
Młody Konstruktor


Pomógł: 1 raz
Wiek: 41
Dołączył: 07 Lis 2010
Posty: 184
Skąd: Zagłębie Sosnowiec
Wysłany: Śro 02 Maj, 2012   

ja też mam problem z oryginalną elektroniką z tego Herkulesa ale zwara ją załatwiła z mojej winy niestety i nie mam na kogo się o to wydrzeć. :cry: ale niestety wszystkie scalaki polakierowane jakąś powłoką wodoszczelną i nie można nic z elementów odczytać i przebadać elektroniki a ma ona fajną funkcję. współpracuje z dynamem podłączonym do niej i podczas jazdy oświetlenie rowerka zasilane jest z dynama a w momencie postoju światło zasilane było przez ok. 4 minut z akumulatora silnika. mam też problem z silnikiem a mianowicie przy obciążeniu rzegocze przekładnia wewnątrz i nie da się odkręcić tych śrub i zajżeć do środka :mad: a pewnie zębatki są tworzywowe i co w tedy na uszkodzone zęby? :sad:
 
 
andrzejIskierka 
stażysta
Młody Konstruktor


Pomógł: 1 raz
Wiek: 41
Dołączył: 07 Lis 2010
Posty: 184
Skąd: Zagłębie Sosnowiec
Wysłany: Śro 02 Maj, 2012   

muszę przypomnieć niestety, że mamy tu doczynienia przynajmniej w moim przypadku z egzemplarzem z 1991 roku i o nowe części zapewne będzie bardzo trudno!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group