ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Hercules Elektra
Autor Wiadomość
Hołek
[Usunięty]

Wysłany: Wto 08 Wrz, 2009   Hercules Elektra

Hej! Mam od niedawna rower Hercules Elektra z uszkodzona elektryką...manetka gazu nie działa, i stacyjak, po podłaczeniu akumulatora od razu na maxa chodzi. Kto potrafi pomóc mi z tym??? Pilne!

506 354 022

holek44@wp.pl
 
 
sobolu
[Usunięty]

Wysłany: Wto 08 Wrz, 2009   

A skąd wiesz, że manetka nie działa? Jak dla mnie to uszkodzony jest sterownik....
 
 
Hołek
[Usunięty]

Wysłany: Wto 08 Wrz, 2009   

Więc tak..dałem go znajomemu elektrykowi i właśnie mówił o tym,że sterownik padł, ale on dalej nie podejmie się bo tam ktos zamienił ten oryginalny i nie wie jakigo szukac a nigdzie schematu do tego nie ma :/ i tu jest problem...
 
 
sobolu
[Usunięty]

Wysłany: Wto 08 Wrz, 2009   

Jaki silnik siedzi w tym rowerze? Chyba najprosciej dla Ciebie będzie kupić nowy sterownik
 
 
Hołek
[Usunięty]

Wysłany: Wto 08 Wrz, 2009   

sachsa silnik,ale ja jestem zielony a ten elektryk tez nie wie jaki
 
 
Mibars 
kierownik
Leń patentowany



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 10 Lis 2008
Posty: 382
Skąd: Nadarzyn k. W-wy
Wysłany: Wto 08 Wrz, 2009   

Taki?

http://de.geocities.com/i...es-electra.html

(po polsku)
http://translate.google.p..._state0=&swap=1

Wychodzi na to, że 24V 360W (30A max)...
_________________
No i jest :)
 
 
Hołek
[Usunięty]

Wysłany: Śro 09 Wrz, 2009   

dokładnie taki rower mam, czyli te dane co na dole mam podać elektrykowi? Z gory dzięki
 
 
Marucha79
[Usunięty]

Wysłany: Śro 09 Wrz, 2009   

Hmm, nawet nie wiedziałem, że tak się nazywa ten sprzęt, kupiłem kiedyś ten silnik, sterownik i stacyjkę. U mnie też uwalony jest sterownik, objawy identyczne.
Dziwnie dużą moc podają, to chyba wszystko co można z silnika wyciągnąć, nie sądzę by w praktyce był silniejszy od chińskich 250W.
 
 
sobolu
[Usunięty]

Wysłany: Śro 09 Wrz, 2009   

Więc zapewne silnik to zwykły szczotkowiecz? Kup na allegro sterowni do niego za 50zl i daruj sobie tego elektryka :)
 
 
Marucha79
[Usunięty]

Wysłany: Śro 09 Wrz, 2009   

Mój to 100% szczotkowiec, a wizualnie silnik i sterownik niczym się nie różnią, nie wyłączając kolorku ;)
Oprócz sterownika potrzebna będzie jeszcze manetka, bo w oryginale jej nie ma, sterowanie podawane jest na podstawie sygnału z czujników na kole i pedałach
 
 
sobolu
[Usunięty]

Wysłany: Śro 09 Wrz, 2009   

Ale kolega napisał że ma manetkę gazu, tylko mu nie działa...może jednak zadziała jak sterownik będzie ok? :P
 
 
Marucha79
[Usunięty]

Wysłany: Śro 09 Wrz, 2009   

Rzeczywiście, nie zwróciłem uwagi :oops:
Inna sprawa, czy manetka trzyma się chińskich standardów, bo sam sterownik daleko od nich odbiega :)
Czy twoje graty Hołek wyglądają dokładnie tak jak te http://my.opera.com/maruc...w.dml?id=131721 ?
 
 
Hołek
[Usunięty]

Wysłany: Śro 09 Wrz, 2009   

dokładnie takie graty...ale ja nawet nie wiem gdzie sie to kupuje i jak fachowo to nazwac...dlatego szukalem kogos kto sie tym zajmie ;/
 
 
sobolu
[Usunięty]

Wysłany: Śro 09 Wrz, 2009   

Chyba faktycznie to silnik szczotkowy więc proponuje Ci zakupić sterownik na Allegro np.

http://allegro.pl/item735...50w_skuter.html

Ewentualnie zanieś swój do tego elektryka i każ mu sprawdzić tranzystory. Jeśli manetka gazu także okaże się walnięta to również ją kupisz na Allegro wpisując: manetka gazu skuter elektryczny.
Podłączenie kontrolera powinno być proste a wtyczki będą zapewne opisane.
 
 
Hołek
[Usunięty]

Wysłany: Śro 09 Wrz, 2009   

gdyby to było takie proste to luz, ale ja nawet nie wiem, które plus a które minus <żart>, zamówic mogę ale nie mam pewności czy to to a o samodzielnym podłączeniu nie ma mowy...dlatego szukałem kogos kto by blisko mieszkał i zrobił to. Manetka na przekręconej stacyjce pyka, więc chyba działa...

No i temat padł chyba :/ nie ma nikogo z okolic Legnicy, Jeleniej, Złotoryi itp?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group