ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Kciukowa manetka z woltomierzem cyfrowym
Autor Wiadomość
bloodyopel 
szef
Krystian


Pomógł: 23 razy
Wiek: 33
Dołączył: 02 Sty 2012
Posty: 1175
Skąd: Słupca k.Konina
Wysłany: Wto 01 Lis, 2016   Kciukowa manetka z woltomierzem cyfrowym

przenikanie napisał/a:
jedyna na świecie (jak na razie) manetka kciukowa ze stacyjką oraz precyzyjnym cyfrowym wyświetlaczem napięcia.



Jeśli przejrzałbyś trochę historycznych już tematów, np. Tasa, szybko byś się przekonał że rozwiązanie już w 2014r było u nas prezentowane na forum, więc nie takie innowacyjne :)
Ale niemniej jednak nadal bardzo dobre i przydatne rozwiązanie :wink:
_________________
Obecny e-bike: LIMBER BIG BOY
Ostatnio zmieniony przez bloodyopel Wto 01 Lis, 2016, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
przenikanie 
Zasłużony dla zlotu EV



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 23 Gru 2013
Posty: 392
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto 01 Lis, 2016   Re: Kciukowa manetka ze stacyjką i woltomierzem cyfrowym!

bloodyopel napisał/a:


Jeśli przejrzałbyś trochę historycznych już tematów, np. Tasa, szybko byś się przekonał że rozwiązanie już w 2014r było u nas prezentowane na forum, więc nie takie innowacyjne :)
Ale niemniej jednak nadal bardzo dobre i przydatne rozwiązanie :wink:

Taki mały offtop :razz:


Nie spotkałem się z tym wyrobem nigdy i nigdzie, więc uznałem że mój pomysł jest oryginalny, toteż przepraszam poprzedników którzy wpadli na podobny pomysł wcześniej. Niemniej jednak skoro urządzenie jest przydatne tym bardziej warto rozpropagować ideę "cyfrowej manetki" wśród kolegów na forum :)
_________________
Hase Kettwiesel 60V/2kW
Hase Lepus 48V/0.5kW
 
 
dynamik 
brygadzista
dynamik


Dołączył: 17 Cze 2015
Posty: 295
Skąd: Olsztyn
Wysłany: Wto 01 Lis, 2016   

Czy w przyszłości będzie opcja pełnej lub pół manetki czy tylko wersja kciukowa?
Rozumiem ,że problem z adoptowaniem czegoś co pomieści w obudowie wyświetlacz ?
_________________
tym piękniejszą otrzymasz odpowiedź, im mądrzejsze zadasz pytanie
 
 
Yin 
prezes


Pomógł: 9 razy
Dołączył: 24 Lut 2014
Posty: 805
Skąd: Katowice
Wysłany: Wto 01 Lis, 2016   

Imho - zrobić projekt dla drukarki 3d i można manetki made in Poland trzaskać seryjnie :)
 
 
bloodyopel 
szef
Krystian


Pomógł: 23 razy
Wiek: 33
Dołączył: 02 Sty 2012
Posty: 1175
Skąd: Słupca k.Konina
Wysłany: Wto 01 Lis, 2016   

Yin, dla kilku prototypów tak, ale seryjnie na drukarkach to nie widzę tego :razz: (sam mam amatorską drukareczkę i czasem sobie coś tam drukuję z gotowych modeli)

dynamik, manetki pełne z woltomierzami cyfrowymi są dostępne w handlu
_________________
Obecny e-bike: LIMBER BIG BOY
 
 
przenikanie 
Zasłużony dla zlotu EV



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 23 Gru 2013
Posty: 392
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto 01 Lis, 2016   

Dynamik: opcji półmanetki nie będzie. Jak słusznie zauważyłeś istniejąca obudowa pozwala na zaproponowaną modyfikację. A manetki pełne z woltomierzem cyfrowym i stacyjką są.do kupienia u Glebora.
Na drukarce 3D też chyba seryjnie się nie opłaci. Szczerze mówiąc to zabawy z przerobką tej oryginalnej manetki też jest od groma, żeby to było solidne i estetyczne. No więc raczej bardziej jest to czasochłonna zabawa niż produkcja seryjna :)
_________________
Hase Kettwiesel 60V/2kW
Hase Lepus 48V/0.5kW
 
 
Yin 
prezes


Pomógł: 9 razy
Dołączył: 24 Lut 2014
Posty: 805
Skąd: Katowice
Wysłany: Wto 01 Lis, 2016   

@bloodyopel W sensie czasochłonnośći wydruku, kosztów, czy raczej trwałości? Jakiś czas temu sprawiłem sobie polskie gogle vr Dreamz które mają sporo elementów drukowanych 3d i daje to radę jako elementy użytkowe..
 
 
bloodyopel 
szef
Krystian


Pomógł: 23 razy
Wiek: 33
Dołączył: 02 Sty 2012
Posty: 1175
Skąd: Słupca k.Konina
Wysłany: Wto 01 Lis, 2016   

O wytrzymałość aż tak bym się nie martwił. Z pewnością czas wydruku i jakość/uzyskany efekt (zawsze prążki widać będzie, a jeśli pójdziemy tu w dalszą obróbkę to już w ogóle traci to sens), koszt filamentu.
Takie elementy to jedynie formowanie wtryskowe, co prawda najpierw duży nakład finansowy na wykonanie formy, ale potem powierza się taką firmie z odpowiednim parkiem maszynowym i takie obudowy wylatują z wtryskarki co powiedzmy 10 sekund czy nawet mniej ;)

Koniec offtopu, to nie ten dział (tak, wiem, sam zacząłem :P )
_________________
Obecny e-bike: LIMBER BIG BOY
 
 
przenikanie 
Zasłużony dla zlotu EV



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 23 Gru 2013
Posty: 392
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto 01 Lis, 2016   

bloodyopel napisał/a:

Koniec offtopu, to nie ten dział (tak, wiem, sam zacząłem :P )


Ten offtop jest chyba ciekawszy od tematu głównego. A czy jako moderator mógłbyś przerzucić temat do działu oświetlenie/manetki? Kto wie, czy nie warto pociągnąć dyskusji?
_________________
Hase Kettwiesel 60V/2kW
Hase Lepus 48V/0.5kW
 
 
bloodyopel 
szef
Krystian


Pomógł: 23 razy
Wiek: 33
Dołączył: 02 Sty 2012
Posty: 1175
Skąd: Słupca k.Konina
Wysłany: Wto 01 Lis, 2016   

Wydzielone, tu sobie możemy podyskutować swobodnie ;)
_________________
Obecny e-bike: LIMBER BIG BOY
 
 
przenikanie 
Zasłużony dla zlotu EV



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 23 Gru 2013
Posty: 392
Skąd: Łódź
Wysłany: Śro 02 Lis, 2016   

Dziękuję.
A wracając do manetki. To dość ciekawe że w Chinach jeszcze tego nie robią.
Nie jest dla mnie jakimś wielkim problemem wykonanie formy, ale nie ogarnąłbym chyba całego procesu produkcji. Co innego radośnie uprawiać hobby a co innego prowadzić biznes produkcyjny zwłaszcza gdy się jest humanistą...
Uczynienie z Polski światowego monopolisty w produkcji manetek kciukowych z woltomierzem cyfrowym byłoby ciekawym wyzwaniem, ale pytanie jak długo by trwał ten monopol gdyby jedna taka manetka trafiła do Chin i posłużyła za wzór. Zresztą oryginał czyli baza która stanowiła dla mnie materiał wyjściowy z Chin przecież pochodzi.
_________________
Hase Kettwiesel 60V/2kW
Hase Lepus 48V/0.5kW
 
 
bloodyopel 
szef
Krystian


Pomógł: 23 razy
Wiek: 33
Dołączył: 02 Sty 2012
Posty: 1175
Skąd: Słupca k.Konina
Wysłany: Śro 02 Lis, 2016   

Proces produkcji się zleca, nie ma sensu kupować wtryskarki ze wszystkimi peryferiami dla jednej formy ;) pracuje już w drugiej firmie opierającej produkcję na formowaniu wtryskowym :P
_________________
Obecny e-bike: LIMBER BIG BOY
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Śro 02 Lis, 2016   

bloodyopel napisał/a:
Proces produkcji się zleca...

Chińczykom :D
 
 
przenikanie 
Zasłużony dla zlotu EV



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 23 Gru 2013
Posty: 392
Skąd: Łódź
Wysłany: Śro 02 Lis, 2016   

Plastikowa obudowa to jedno, a gotowa manetka to inna rzecz. Do kilkuczęściowej plastikowej obudowy trzeba włożyć uprzednio zakupioną sprężynę naciągającą dźwignię przepustnicy, zakupić hallotron, cyfrowy woltomierz oraz przewód i konektory. Hallotron oraz woltomierz włożyć w odpowiednie miejsca a następnie przylutować przewody i zakończyć je konektorami. Nie należy też zapominać o skręceniu obudowy śrubką i wreszcie o zapakowaniu. Reszta to dystrybucja, ewentualna promocja nowego wyrobu. Jeszcze tylko pensje, zusy, wszelkie inne opłaty i podatki :)
Hmmm, gdybym był Chińczykiem już bym pewnie rozglądał się za ludźmi (pewnie dziećmi) do pracy i za jakąś pakamerą, gdzie by można rozpocząć produkcję. A że Chińczykiem nie jestem, więc tylko teoretyzuję :)
_________________
Hase Kettwiesel 60V/2kW
Hase Lepus 48V/0.5kW
 
 
wibi 
szef


Pomógł: 42 razy
Dołączył: 23 Sie 2014
Posty: 1072
Skąd: Śląsk
Wysłany: Czw 03 Lis, 2016   

Zejdźmy na ziemię,sama forma do wtryskarki dla takiej obudowy to co najmniej parę tysięcy złotych (a to tylko forma a nie wtryskarka). Dodając inne elementy to produkcja takiej manetki mogła by się opłacić przy serii co najmniej 1000 szt.i więcej przy cenie 1 sztuki raczej przekraczającej 100zł.Czyli lepiej zostawmy to Chińczykom, bo zarobić na tym w Polsce raczej się nie da. A jeśli już zintegrować taka manetkę kciukową z woltomierzem to czemu nie z całym wyświetlaczem a nawet panelem sterującym włączając w to nawet i lampę przednią, pewnie wtedy koszt całości byłby mniejszy.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group