ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
awaria ładowarki modelarskiej hobbyking 8s
Autor Wiadomość
tas 
szef
tas


Pomógł: 154 razy
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 6169
Skąd: Beskidy
Wysłany: Wto 15 Lis, 2016   

Nie starczy bo programator musi zasilaś całą ładowarkę, a nie ma na tyle wydajności prądowej :)
_________________
Silniki, sterowniki : SKLEP tel: 792304416
Kod rabatowy: "FORUM"
Ogniwa: SKLEP
Blog o ebajkach BLOG
 
 
maniekrox 
prezes
maniekrox


Pomógł: 22 razy
Dołączył: 26 Sie 2014
Posty: 909
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Śro 16 Lis, 2016   

Programator nie musi, bo tak jak pisałem gnd i +5V jest z osobnego zasilacza na lm7805, który ma 1,5 A wydolności pradowej.
 
 
Mechano 
szef
młody elektronik


Pomógł: 22 razy
Dołączył: 29 Paź 2012
Posty: 1337
Skąd: Poznań
Wysłany: Śro 16 Lis, 2016   

Połączyłeś masy procka, zasilacza i programatora?
 
 
maniekrox 
prezes
maniekrox


Pomógł: 22 razy
Dołączył: 26 Sie 2014
Posty: 909
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Śro 16 Lis, 2016   

Nie. I to był powód, dlaczego nie chciało mi to zatrybić:)

Po wgraniu nowego programu jest: WOW, ile tu można poustawiać!
Jednakże bez problemów się nie obyło;)

Dwie nurtujące kwestie.
1) Gdzieś jest ustawiona maksymalnna moc rozładowywania na 5W, na oryginalnym sofcie było bodaj 20-50W.

2) Przy kalibracji napięcia wejściowego baterii po zaznaczeniu Vplus po naciśnięciu + lub - ustawia się wartość 36.300 V i nie da się już jej zmienić.. Więc ładowarka myśli że podpięta bateria ma 36V zamiast 4V...
No i oczywiście wywala błąd z tym faktem związany
 
 
Mechano 
szef
młody elektronik


Pomógł: 22 razy
Dołączył: 29 Paź 2012
Posty: 1337
Skąd: Poznań
Wysłany: Śro 16 Lis, 2016   

Przy kalibracji napięcia oczywiście masz podpięte coś na wejściu, również do wejść balansujących? U mnie to był problem i dopiero po podłączeniu akumulatora zaczęło się poprawnie kalibrować.
 
 
maniekrox 
prezes
maniekrox


Pomógł: 22 razy
Dołączył: 26 Sie 2014
Posty: 909
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Śro 16 Lis, 2016   

Prawdopodobnie mówisz o Volt calibrate i się ustawia napięcie na poczszeczólnych celach (i faktycznie trzeba podpiąć złącze balancera)
Ja mówię o tym co jest pod v calibrate, i charge calibrate, i discharge calibrate a na dole jest FOR EXPERT ONLY. I tam się ustawia napięcie na kanale prądowym.
 
 
Tektronic 
brygadzista
Pasjonat Elektroniki


Pomógł: 1 raz
Wiek: 27
Dołączył: 12 Paź 2013
Posty: 269
Skąd: Toruń
Wysłany: Czw 17 Lis, 2016   

Jeśli chodzi o przekłamany pomiar

Z tego co widzę, przypuszczam ,bo nie mając ładowarki na stole nic nie mogę powiedzieć, rezystor który wylutowałeś służy do pomiaru prądu jest dość sporej mocy więc może robić za bocznik - ty postanowiłeś ,że wstawisz inny co powoduje inny spadek napięcia i zaburza pomiar.
 
 
maniekrox 
prezes
maniekrox


Pomógł: 22 razy
Dołączył: 26 Sie 2014
Posty: 909
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Czw 17 Lis, 2016   

Ten rezystor jest od pomiaru prądu rozładowywania. Początkowo dałem 0,88 Ohm, ale to było zdecydowanie za dużo i ładowarka nie chciała się skalibrować. Ostatecznie przy 55 mOhm jest git, prąd rozładowywania jest skalibrowany co do miliampera.

Problem jest przy kalibracji napięcia na złączach prądowych. Po prostu nie da się zmienić ani w górę, ani w dół, utknęło na 33,6V i ani rusz. Wygląda na jakiś błąd programowy, ale zdaje się Mechano masz tego samego softa? Da się to jakoś naprawić?

No i jeszcze kwestia tego ograniczenia mocy rozładowywania.


#Edit

Napisałem do twórcy tego softu w tej sprawie. Dostałem odpowiedź, że faktycznie program jest nieprawidłowo napisany w tym miejscu. Mimo propozycji z jego strony, niestety moje umiejętności w języku C wynoszą 0,01/10, więc dużo nie zdziałam..
 
 
Mechano 
szef
młody elektronik


Pomógł: 22 razy
Dołączył: 29 Paź 2012
Posty: 1337
Skąd: Poznań
Wysłany: Czw 17 Lis, 2016   

Jaka była ta propozycja?
 
 
maniekrox 
prezes
maniekrox


Pomógł: 22 razy
Dołączył: 26 Sie 2014
Posty: 909
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Czw 17 Lis, 2016   

Żebym samodzielnie poprawił kod:P

EDIT:
Żeby zmienić moc discharge wystarczy ustawić wartość w tym miejscu:

https://github.com/stawel/cheali-charger/blob/master/src/hardware/atmega32/targets/HobbyKing-ECO8-150W-7A-8S/HardwareConfig.h#L38

Więc tragedii nie ma. Tylko trzeba zrobić to z głową, bo można upalic tranzystory i inne elementy. Co do kalibracji napięcia kanału pradowego to już ktoś bardziej ogarnięty w języku C musiałby poprawić.
 
 
Mechano 
szef
młody elektronik


Pomógł: 22 razy
Dołączył: 29 Paź 2012
Posty: 1337
Skąd: Poznań
Wysłany: Wto 29 Lis, 2016   

Sory za brak odpowiedzi, zawalony byłem. Mam do testowania kilka akumulatorków laptopowych i przy okazji wyciągnąłem ładowarkę. O jakie złącza ci chodzi pisząc "prądowe"? O wejściowe, wyjściowe czy balansera? Jeżeli chodzi o te na wejściu to wszystko się ustawia i zapisuje ładnie, bez problemu, wejścia balansujące też działają i się kalibrują. Wyjściowych w sumie nie sprawdzałem.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group