ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Rower elektryczny- problem
Autor Wiadomość
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Pią 14 Kwi, 2017   

W silniku, to raczej tylko ten hallotron ze stałym napięciem do wymiany. Wymienisz i wtedy sprawdzisz.
 
 
darol 
początkujący


Dołączył: 15 Lip 2016
Posty: 20
Skąd: Zawiercie
Wysłany: Pią 14 Kwi, 2017   

Bartek1975 napisał/a:
Manetka w spoczynku
- pomiędzy czerwonym a czarnym-4,34V
- pomiędzy czerwonym a zielonym-3,48V
- pomiędzy zielonym a czarnym-0,86V

Manetka na maksa.
- pomiędzy czerwonym a czarnym-4,34V
- pomiędzy czerwonym a zielonym-0,78V
- pomiędzy zielonym a czarnym-3,58V

Mam dwa rowery na dwóch różnych sterownikach. Jeden zasilany z 10s drugi z 13s.
Jeżeli dobrze pamiętam pomiary to mam podobne napięcia na manetkach w obu rowerach, więc wydaje się, że tu wszystko ok. Albo oboje mamy coś nie tak.
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Pią 14 Kwi, 2017   

Są różne sterowniki. Dlatego sterowanie nie daje pełnego napięcia zasilania, czyli 5V. Regulacja najczęściej jest w przedziale (w zaokrągleniu) 1-4V, a to z tego powodu, że jeśli pojawi się na suwaku równe 5V, to kontroler traktuje to jako uszkodzenie (zwarcie do plusa, lub przerwa na masie) przewodów i wyłącza silnik.
Na moich kontrolerach praktycznie zawsze miałem około 5V zasilania manetki i hallotronów.
 
 
Bartek1975 
początkujący


Dołączył: 23 Lis 2016
Posty: 20
Skąd: UK
Wysłany: Pią 14 Kwi, 2017   

Ok, dzięki ale niestety boję się, że będzie to i silnik i kontroler :( .
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Pią 14 Kwi, 2017   

Jeden hallotron w silniku, to żadna usterka. Wymieniasz i po problemie ;)
 
 
Bartek1975 
początkujący


Dołączył: 23 Lis 2016
Posty: 20
Skąd: UK
Wysłany: Pią 14 Kwi, 2017   

Ok, spróbuję, na razie jestem w trakcie demontażu silnika, jutro skończę ale nie wydaje się, że jest on trochę już dobity patrząc na to rdzawe zatarcia (?) czy się mylę?
W załączniku zdjęcie.

IMG_20170414_223643.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 308 raz(y) 1,23 MB

 
 
barmal 
Projektant sterownika barmal X2, X4


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 20 Lip 2012
Posty: 475
Skąd: ...
Wysłany: Pią 14 Kwi, 2017   

Bartek1975 napisał/a:
Ok, spróbuję, na razie jestem w trakcie demontażu silnika, jutro skończę ale nie wydaje się, że jest on trochę już dobity patrząc na to rdzawe zatarcia (?) czy się mylę?
W załączniku zdjęcie.


Sól robi swoje.
Wyczyść stojan i posmaruj smarem. Ciekawi mnie jak wyglądają magnesy, to większy problem niż poprzednik. Jeśli są czyste i bez rdzy to okej.
Halla wymień na taki sam i spróbuj czy działa, zanim zaczniesz kopać dalej, może niepotrzebnie..
 
 
Bartek1975 
początkujący


Dołączył: 23 Lis 2016
Posty: 20
Skąd: UK
Wysłany: Sob 15 Kwi, 2017   

Rozebrałem wg załączonych zdjęć, ale nie widzę nigdzie tych halli (domyślam się które to), gdzie one są ;) i jak je zdemontować?
I moja córka kurcze bawiła się przez chwilę młotkiem i magnesami w silniku i coś mi się wydaje, że pod wpływem jej młotka dwa uległy pęknięciu (nie sądzę, że stało się to samoczynnie).

IMG_20170415_103735.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 343 raz(y) 1,57 MB

IMG_20170415_093416.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 294 raz(y) 1,31 MB

IMG_20170415_093352.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 332 raz(y) 1,56 MB

 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Sob 15 Kwi, 2017   

Hallotrony masz tam, gdzie widać po 3 czarne kabelki do 3 gniazd. Magnesy pozostaje lekko dobić do jednakowej długości, bo widzę, że ten nad pękniętym nieco odstaje, a te pęknięte zakleić poxipolem po ich wyrównaniu i później, po zaschnięciu kleju doszlifować by nie wystawały ponad poziom innych w pobliżu. Skąd ty wytrzasnąłeś taki silnik? Cewki wyglądają OK. Wymień ten hallotron i doklej magnesy, powinno być OK. Większość magnesów w silnikach trzyma się tylko za pomocą pola magnetycznego. Ja zazwyczaj oklejam je poxipolem dookoła, by się nie przesuwały.
Hallotrony po prostu wydłubujesz ostrym narzędziem, czyścisz z resztek też czymś ostrym i wklejasz, albo wkładasz nowe w pozostawione wyżłobienia. Niektórzy hallotrony przyklejają. Ja wkładam je w wyżłobienie a nóżki po przylutowaniu wiążę do elementów silnika tak, by były sztywno. To wystarcza.
 
 
Bartek1975 
początkujący


Dołączył: 23 Lis 2016
Posty: 20
Skąd: UK
Wysłany: Sob 15 Kwi, 2017   

Dzięki :) !!!
Silnik z kompletu 1000W. Nie wiem skąd pewnie z Chin ;) .
Wymienię wszystkie halle bo pozostałe dwa też różnie się zachowywały.
Ale żeby je wydłubać to jakaś masakra była (bez wyginania tego metalowego otoczenia i dobijania jego się nie obeszło (zdjęcie))
Nie wiem czy wcisnę je z powrotem w te miejsca te halle. Mogę je przymocować gdziekolwiek indziej?
I jaki to ma być typ halli bo widzę, że są różne typy?
A to sklejenie magnesu to masz na myśli wcisnąć klej między połamane części i zakleić z boku?

IMG_20170415_142343.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 280 raz(y) 1,5 MB

 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Sob 15 Kwi, 2017   

Halle musisz wcisną w te same miejsca. Jak dobrze oczyściłeś gniazda, to wejdą bez problemu.
Magnes musisz skleić, kombinuj, bo inaczej ci odpadnie i zablokuje koło w czasie pracy. Klej w szczeliny, ścisnąć jakimś imakiem a potem okleić go po bokach. Dobrze będzie przejechać klejem boki wszystkich magnesów dookoła z obu stron. Nie wysuną się przy używaniu.
Miałem taki przypadek gdy magnes się wysunął, jak na twoim zdjęciu powyżej tego połamanego i kontroler głupiał, bo hallotrony dostawały głupie sygnały.
 
 
Bartek1975 
początkujący


Dołączył: 23 Lis 2016
Posty: 20
Skąd: UK
Wysłany: Sob 15 Kwi, 2017   

Ok, dzięki a jakie typy halli?
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Sob 15 Kwi, 2017   

Każdy jeden, który działa na 5V i nie jest liniowy, jak do manetki. Unipolarny, bipolarny... rybka, byle przełączający ;)
 
 
Bartek1975 
początkujący


Dołączył: 23 Lis 2016
Posty: 20
Skąd: UK
Wysłany: Sob 15 Kwi, 2017   

Byle który spośród np. tych?
http://www.ebay.co.uk/itm...pStYiOojB4xm38A
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Sob 15 Kwi, 2017   

Nie przesadzaj, szukaj w TME.
Konkretne typy masz podane na forum, poszukaj ;) Nie będę ci ułatwiał wyszukiwania ;)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group