ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
zlot ev 2017
Autor Wiadomość
TomBe 
początkujący


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 15 Wrz 2016
Posty: 42
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: Czw 27 Kwi, 2017   

Pytanie "z innej beczki".
Jak sprawa wygląda z noclegiem na zlocie?
Czy ten "Hotel Sportowy" obok toru nadal funkcjonuje? Nie można się tam dodzwonić.
Jakieś wskazówki?
Z góry dzięki.
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Czw 27 Kwi, 2017   

Widzę, że kolega niezbyt uważnie czyta wszelakie informacje o zlocie :)
Podawane nie raz :D https://www.zyrardow.pl/209,noclegi.html
Nocować, poza tym, można na terenie toru w namiocie, kamperze itp.

Niestety hotel na terenie toru został zlikwidowany.
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Czw 27 Kwi, 2017   

No to gehenny ciąg dalszy :D
Byłem dziś w wydziale promocji podpisać umowę na zlot. Wyszło, że nie 3 koła, tylko 2740 dają mi do ręki, więc moja pożyczka forumowa będzie mnie troszkę kosztowała, bo muszę dołożyć brakującą kwotę, ale damy radę ;) Dobrze, że chłopaki pomogli i pożyczyli kasę. W tempie działania wydziału promocji kasa wpłynie pewnie po zlocie :D
Pojechałem na tor zobaczyć co z wodą. Prawdopodobnie pękł zawór i woda zalała całą studzienkę. Żeby go wymienić, trzeba wypompować wodę. Myślałem, że pomoże mi straż pożarna, jak to już miało miejsce na którymś zlocie. Niestety, zaproponowali mi, żebym tę wodę wyciągnął sobie wiaderkiem :D Pal licho. Kumpel ma pompę zanurzeniową, to damy sobie radę. Włączę prąd na torze, wypompujemy wodę i wymienimy ten zawór :)



Musimy też przywrócić drugą skrzynkę rozdzielni na torze. Już jest wywleczona z garażu i czeka na podłączenie. Pogoda trochę nie tego na takie roboty, bo pada, ale też damy radę ;)
Przyjechały pierwsze z zamówionych nagród i sam chyba wezmę udział w jakimś konkursie, bo ślinka cieknie ;) Nawet jakieś gratisy dołożyli :) Zrobię fotki całości, jak wszystko do mnie dotrze, tylko muszę znaleźć jakieś miejsce w chałupie by to wszystko rozłożyć i zrobić fotkę :)
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Czw 27 Kwi, 2017   

Jednak miałem rację, co do wcześniejszych zakupów. Słuchawki miały mieć wejście na karty SD a nie mają. Towar wraca do sprzedawcy i ma wysłać inną wersję. Nie bez kozery wolę robić zakupy wcześniej.
Za to lampki solarne przednie świecą zajefajnie. Jeden led a daje mnóstwo światła. Na rower więcej nie potrzeba :)
Pora sprawdzić rejestratory jazdy.
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Pią 28 Kwi, 2017   

A jednak słuchawki zostają. Nie widziałem gniazda na kartę ukrytego pod uchwytem słuchawki.
Niemniej jakieś tam usterki niewielkie są. Np. kabelek do ładowania trzeba wyginać przy wtyczce, bo inaczej nie łączy. Jeszcze nie sprawdzałem dwóch pozostałych słuchawek ;) Niby drobiazgi, ale upierdliwe :)
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Pią 28 Kwi, 2017   

Pomimo "pięknej" pogody postanowiliśmy jednak postawić skrzynkę na torze. Niestety nie przewidzieliśmy (zapomnieliśmy, bo sami ją zdejmowaliśmy), że grube kable są przykręcane na nakrętki 6 mm :D Więc tego nie przykręciliśmy z braku narzędzi. Ale skrzynka stoi i się dobrze trzyma. Dopięcie zasilania to 10 minut roboty, zrobi się w piątek, przed zlotem.



Przy okazji zmierzyliśmy upływność tych uszkodzonych przewodów w takiej wodnej kąpieli i wyszło około 1 mA. Da się z tym żyć ;) Dwie fazy są lekko trącone przez śledzia wbitego kiedyś w kable, ale taka upływność jest do przyjęcia ;)
Dodam, że dwie fazy są lekko trafione, trzecia jest OK.
Jedna ma upływność 1mA druga 0,5mA
Ostatnio zmieniony przez zeeltom Pią 28 Kwi, 2017, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
tas 
szef
tas


Pomógł: 154 razy
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 6169
Skąd: Beskidy
Wysłany: Pią 28 Kwi, 2017   

Eeee ale jak wbiję śledzia od namiotu w i do śledzia podłączę ładowarkę do bajka to będzie ładować? :P
_________________
Silniki, sterowniki : SKLEP tel: 792304416
Kod rabatowy: "FORUM"
Ogniwa: SKLEP
Blog o ebajkach BLOG
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Pią 28 Kwi, 2017   

Chyba ciebie osobiście :P
Sami widzicie, że dla zlotu wszystko zrobimy. Nawet pod prądem, w deszczu, z kablami w zębach i pod napięciem ;)
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Pią 28 Kwi, 2017   

Jednak, nie bez kozery, sprawdzam sprzęt przed przeznaczeniem na nagrody. Okazało się, że dzięki temu, że koledze padł telefon, odpaliliśmy tablety. Niby wszystko OK. Ale po włożeniu karty sim do tableta można było dzwonić, odbierać telefony. Tylko, że nic nie było słychać w słuchawce tableta. Po kilku rozmowach ze sprzedawcą okazało się, że trzeba przywrócić system do ustawień fabrycznych i dopiero zaczęło to działać prawidłowo. I teraz pytanie: co wystawić sprzedawcy w komentarzu? Nie powinien sam przywrócić ustawień fabrycznych w sprzedawanym sprzęcie, albo przynajmniej poinformować o tym felerze w treści aukcji? Gdyby kumplowi nie padł telefon, to bym o tej usterce nie wiedział i tablety poszły by jako pełnosprawne na nagrody. Bo nie wkładałem kart sim w sloty tabletów. Teraz przywróciłem ustawienia fabryczne i wszystko działa, jak powinno.
Przy okazji... do dziś nie wpłynęły mi środki z UM. I jak tu wierzyć politykom? :D :D
Gdybym czekał na dofinansowanie z UM i robił zakupy teraz, to bym dopiero wystawił się na pośmiewisko :)
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Pią 28 Kwi, 2017   

Dojechały w końcu koszulki :) jest i trochę, w tym roku białe. Przed założeniem sugeruję kąpiel ;)
 
 
Elektrotonus 
prezes
Łukasz R



Pomógł: 17 razy
Wiek: 48
Dołączył: 17 Lip 2016
Posty: 820
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią 28 Kwi, 2017   

zeeltom napisał/a:
...Dwie fazy są lekko trącone przez śledzia wbitego kiedyś w kable, ale taka upływność jest do przyjęcia ;)
Dodam, że dwie fazy są lekko trafione, trzecia jest OK.
Jedna ma upływność 1mA druga 0,5mA


Sugeruję pogrubić przewody fazowe, tyle ebików będzie ten prąd sączyć ;-)
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Pią 28 Kwi, 2017   

A, to kolego zapraszam do odkopania kabli w ziemi i ich naprawę :)
Szpadel załatwię, tyko namierz dokładnie miejsce przebicia :P
Różnicówka wali od 30 mA na fazę, Czy myślisz, że 1 mA jest warty boju z glebą? :D
 
 
mrgiver 
młodzik


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 02 Mar 2012
Posty: 74
Wysłany: Pią 28 Kwi, 2017   

zeeltom napisał/a:
Różnicówka wali od 30 mA na fazę,

O prądzie znamionowym 30mA nie wyłączy gdzieś przy 10-15 mA?
Ostatnio zmieniony przez mrgiver Pią 28 Kwi, 2017, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
WojtekErnest 
szef


Pomógł: 78 razy
Dołączył: 18 Sie 2012
Posty: 3453
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią 28 Kwi, 2017   

zeeltom napisał/a:
Czy myślisz, że 1 mA jest warty boju z glebą? :D

"Módlmy się" aby przenikająca wilgoć w glebę, gwałtownie nie zwiększyła przewodnictwa izolacji....
_________________
Użytkownik składaka Kross/Grand Ametyst 24 cale, zasil. 42 V-600 W oraz Bora 602 INTERBIKE
http://forum.arbiter.pl/viewtopic.php?t=1555
 
 
gienek333 
szef


Pomógł: 25 razy
Wiek: 55
Dołączył: 26 Kwi 2013
Posty: 1338
Skąd: Kraków
Wysłany: Pią 28 Kwi, 2017   

Alu się "pasywuje" :grin: .
_________________
Pojazdy ekologiczne, to takie które stoją w garażu.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group