ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
ENDURO projekt 2.0
Autor Wiadomość
Bujakoto 
prezes


Pomógł: 6 razy
Wiek: 41
Dołączył: 22 Gru 2015
Posty: 733
Skąd: Gdynia
Wysłany: Pią 05 Maj, 2017   

Pykacz napisał/a:
(był okres że pchałem w silnik około 14kW mocy) teraz to praktycznie na każdym przystanku można spotkać . :lol:
Miło było poznać . :grin:


Hehe, dobre! :)

Mnie również było miło i na pewno się jeszcze spotkamy!

tas napisał/a:
Kręcił chociaż podczas jazdy? :D


Kręcił, kręcił.
Po tym kilku dniowym maratonie nie mogę chodzić po schodach.

Niech mi jeszcze raz jakiś przechodzień powie, że "aaaa elektryczny, czyli dla leniwych" to ubije gołymi rękami.

Passat_EQ napisał/a:
A myslałes wpiąc w układ soft start ?


Baaa, nawet kupiłem taki soft start.
Tylko boje się w tym grzebać :)

http://allegro.pl/show_it...jgzYzMyMzYyMQ==

Dlugas napisał/a:
Bujakoto, jesteś niesamowity! Z takim zaangażowaniem w ebajkowanie jak Ty naprawdę można daleko zajść jak nie zajechać ;)
PS. Chłopaki, oto wzór do naśladowania ;)


Dzięki Dlugas!
Ty mi kibicujesz od samego początku ;)
Miło mi słyszeć takie słowa, to budujące.

Elektrotonus napisał/a:
No to powiem Ci, żę zaszalałeś tym razem na plus Bujkato. Fajny, mocny, ładny estetyczny pojazd wyszedł. Od pierwszego Bujawiatora to przepaść ;-) Szerokiej drogi i radości z użytkowania. Budżet samochodu osobowego poniekąd zobowiązuje, by maszyna była zacna ;-)


Dziękować Elektrotonus, dziękować :)
Jak sobie pomyśle, że te sprzęty tyle kosztują to się zastanawiam czy czasem do plecaka gazówki nie pakować, bo jak mnie w szczerym lesie banda dresów dopadnie to sam nie dam rady a spotykam takie skupiska dresów w okolicy 3-city.

Przemek napisał/a:
napisz coś więcej o tych radiatorach z czego je zrobiłeś i jak je masz zamontowane


Mam kilka zapytań na priv odnośnie radiatorów.
Pozostawmy ten temat do zlotu, wykonamy kilka testów, jest tor, bardziej doświadczeni w temacie, ocenimy wspólnie i może wyjdą jakieś konstruktywne wnioski, bo może się okazać, że to wszystko mi się tylko wydaje a silnik jednak się grzeje, choć mogę się założyć przed testami, że po kilkudziesięciu kilometrach jazdy na maxa, w ciemno mogę zmierzyć temperaturę obudowy silnika językiem :)

Ktoś przyjmuje zakład? :)
 
 
Passat_EQ 
prezes


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 08 Paź 2016
Posty: 580
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pią 05 Maj, 2017   

Bujakoto napisał/a:
Baaa, nawet kupiłem taki soft start.
Tylko boje się w tym grzebać

http://allegro.pl/show_it...jgzYzMyMzYyMQ==


Przykrec kabel z wtyczka, przykrec kabel z gniazdkiem, podłącz to przed zasilaczem i sprawdz :)
 
 
tas 
szef
tas


Pomógł: 154 razy
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 6169
Skąd: Beskidy
Wysłany: Nie 07 Maj, 2017   

Spotkanie Bujakoto na żywo na zlocie podnosi jakość zrozumienia tego tematu na nowy, nieosiągalny wcześniej poziom :D :mrgreen:
_________________
Silniki, sterowniki : SKLEP tel: 792304416
Kod rabatowy: "FORUM"
Ogniwa: SKLEP
Blog o ebajkach BLOG
 
 
ap0f1s 
prezes


Pomógł: 15 razy
Wiek: 36
Dołączył: 02 Paź 2014
Posty: 757
Skąd: Kęty
Wysłany: Nie 07 Maj, 2017   

Sytuacja na zlocie przychodzi bujakoto... "ee panowie macie pożyczyć młotka?" mija parę minut już silnik rozebrany lutowanie jednej z faz silnika... Cały czas coś się dzieję pędziwiatr. W dodatku strasznie sympatyczna osoba.
Tak jak kolega wyżej pisze wszystko daje do zrozumienia po poznaniu osoby.
_________________
Kilka moich konstrukcji:Gordon 6kW (Adaptto)
Hatak 6kW (Sabvoton)
Kross level a6 3kw
 
 
PiotrW 
dyrektor


Pomógł: 3 razy
Wiek: 43
Dołączył: 17 Gru 2014
Posty: 451
Skąd: Wawa
Wysłany: Nie 07 Maj, 2017   

Fakt, przesympatyczna osoba, swoja droga te 180A w fazy to troche przegiecie, ale dziwne ze faziora sie odlutowala, skoro uzwojenie mialo cos ok 90st jak pamietam.
_________________
Moja stajnia: KARIWA 13kW, Vector lite 5kW , FALCON 14kW , HERCULES 1kW, ROMET EV1, xiaomi m365
 
 
Tomek 
brygadzista



Pomógł: 9 razy
Wiek: 27
Dołączył: 06 Lut 2016
Posty: 268
Skąd: Bralin
Wysłany: Pon 08 Maj, 2017   

Było super poznać Bujakoto i cała reszte. A Enduro brakuje jeszcze tylko fajnych uniwersalnych opon i zaślepki usb :grin:

PiotrW napisał/a:
dziwne ze faziora sie odlutowala

Od wibracji bo nie była najlepiej przylutowana i się ukrychło :???:

Taka http://ebike.nexun.pl/prz...ji-lutowniczej/ będzie dobra z szerokim grotem :smile:
_________________
Jeżdzę na RAGE http://forum.arbiter.pl/v...p?p=83403#83403
 
 
Elektrotonus 
prezes
Łukasz R



Pomógł: 17 razy
Wiek: 48
Dołączył: 17 Lip 2016
Posty: 820
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 08 Maj, 2017   

Pozdrawiam bohaterskiego Łukasza. Fajnie, że się udało poznać osobiście ikonę forum.
Przesympatyczny wesoły człowiek, podobnie jak jego ekipa lubusko-pomorska ;-)
Nawet z pozoru beznadziejna awaria fazy i przerwanie przewodów hali nie zdejmuje mu banana z ust ;-)



VIDEO

https://youtu.be/TRaJm2F8SpA <- zamknij się silnikczku

https://youtu.be/NZE7e4C62k8 < - nocna jazda

PS> Bujakoto - poproszę o jakiś namiar na Twoje siodełko.

pozdr

Łukasz
 
 
leszcz 
prezes


Pomógł: 10 razy
Dołączył: 15 Lut 2017
Posty: 861
Skąd: Rumia
Wysłany: Pon 08 Maj, 2017   

Bujakoto napisał/a:
W niedziele będę rozgniatał kilka ogniw młotem i imadłem. Dam znać jak to znoszą :)


Rozgniatałeś już może? Mam wgnioty więc wszelka wiedza mile widziana.
 
 
Eryk1000 
szef


Pomógł: 25 razy
Wiek: 40
Dołączył: 22 Lis 2013
Posty: 1119
Skąd: Wadowice
Wysłany: Pon 08 Maj, 2017   

Jak tam test radiatora daje to coś? Jak widzę po zdjęciu to silnik nie był zalewany ferrofluidem.
_________________
Jeżdżę na :

E-Giant Terrago

Viking Power 6000W +
 
 
Bujakoto 
prezes


Pomógł: 6 razy
Wiek: 41
Dołączył: 22 Gru 2015
Posty: 733
Skąd: Gdynia
Wysłany: Pon 08 Maj, 2017   

Panowie i Panowie :)

Ależ emocje! Tyle się działo!

Jest mi niezwykle miło słyszeć od Was tak ciepłe słowa.
Przyjaciółka dr.mgr.psychologii twierdzi, że mam ADHD, stąd mogliście odnieść wrażenie, że troszkę chaotyczny, spieszący się, nieogarnięty jestem, choć to nie do końca tak jest :)

Było mi bardzo miło słyszeć słowa "Miałem to samo i dzięki Tobie uniknąłem tego a tamtego", więc wychodzę z założenia, że:
TAS - opisuje jak robić
Bujakoto - opisuje jak nie robić lub co zrobić jak zrobiłeś to czego robić nie powinieneś :)

Proste :)

tas napisał/a:
Spotkanie Bujakoto na żywo na zlocie podnosi jakość zrozumienia tego tematu na nowy, nieosiągalny wcześniej poziom :D :mrgreen:

Hehe, mam nadzieje w pozytywnym znaczeniu tego słowa?
Mnie również było miło Cię w końcu poznać! :)


ap0f1s napisał/a:
Sytuacja na zlocie przychodzi bujakoto... "ee panowie macie pożyczyć młotka?" mija parę minut już silnik rozebrany lutowanie jednej z faz silnika... Cały czas coś się dzieję pędziwiatr. W dodatku strasznie sympatyczna osoba.
Tak jak kolega wyżej pisze wszystko daje do zrozumienia po poznaniu osoby.

Teraz już wyjaśniłeś mi jak wymawia się Twój login: "Apofis". Wcześniej nie potrafiłem tego wymówić :)

Było jak opisujesz, hehe.
Miło było poznać!


PiotrW napisał/a:
Fakt, przesympatyczna osoba, swoja droga te 180A w fazy to troche przegiecie, ale dziwne ze faziora sie odlutowala, skoro uzwojenie mialo cos ok 90st jak pamietam.


Tomek napisał/a:
Było super poznać Bujakoto i cała reszte. A Enduro brakuje jeszcze tylko fajnych uniwersalnych opon i zaślepki usb :grin:
Od wibracji bo nie była najlepiej przylutowana i się ukrychło :???:


Piotr jak opisuje to Tomek jestem niemal pewny, że to nie kwestia temperatury lecz fatalnego lutowania. W środku silnika były resztki ukruszonej cyny. Awaria silnika przyczyniła się do mojego lepszego zrozumienia lutowania grubszych przewodów, dowiedziałem się kilku nowych dla mnie sposobów. Myślę, że tym razem zrobię to w końcu dobrze!

Gdy pojawiła się usterka, od razu wiedziałem co się stało a nawet obstawiałem w którym miejscu to się stało i który fazowy puścił.
Po prostu to moja druga dokładnie ta sama awaria i lutując ten niebieski fazowy przy uzwojeniach nie byłem z niego zadowolony :(

Miło było Was poznać chłopaki!

Hehe, zgadza się! Zaślepki USB na wyjście Sabvotona i zmiany opon, bo przyznam się, że za całą ekipą Żywiecko-Bielską podczas leśnej jazdy byłem daleko z tyłu. Ślizgałem się do tego stopnia, że raz nie wyhamowałem i wjechałem w rów a na końcu prawie ześlizgnąłem się w rzeczkę (ta przy działkach po lewej stronie), po tym zdarzeniu gdy tylko wyjechaliśmy na główną drogę zrezygnowałem i wróciłem na Tor. To było skrajnie niebezpieczne.

Elektrotonus napisał/a:
Pozdrawiam bohaterskiego Łukasza. Fajnie, że się udało poznać osobiście ikonę forum.
Przesympatyczny wesoły człowiek, podobnie jak jego ekipa lubusko-pomorska ;-)
Nawet z pozoru beznadziejna awaria fazy i przerwanie przewodów hali nie zdejmuje mu banana z ust ;-)

PS> Bujakoto - poproszę o jakiś namiar na Twoje siodełko.
pozdr
Łukasz


Hehehe, dobre! :)
Aaaa widzę kolega spostrzegawczy i zauważył, że poszły jeszcze halle :) hehehe.
Dzięki Elektrotonus za fotki no i gratulacje odnalezienia micro sprzętu w gąszczach! Że Ty to znalazłeś!? Szok!

Mnie również było miło Ciebie poznać!

Wygodne prawda?
Siodełko:
Jest promocja więc brać!



https://www.bikester.pl/s...1a-448a5b847ea1

Zdecydowaną większość z Was rozpoznałem po nickach, zdarzyły mi się jedynie dwie wpadki, gdzie nie rozpoznałem rozmówcy po jego nicku z forum. Przepraszam, to czasem było trudniejsze.

Szczególne podziękowania dla Tomka, który udostępnił lutownicę i akcesoria oraz aktywnie zaangażował się w pomoc w szybkiej naprawie silnika! Dzięki stary, we dwójkę jest zdecydowanie łatwiej! Gratuluje również pierwszego miejsca w biegu po silnik. Słyszałem od kuzyna Wojtka, że taki właśnie silnik chciałeś kupić.

Niestety nie udało mi się dosiąść pojazdu TAS'a, a bardzo mi na tym zależało :(
Nie wiem jak to się stało. W niedziele rano wyjechaliśmy przed wystawianiem Waszych bajków poza namiot.

Troszkę żałuje, że nie zabrałem kasku moto, jazda na torze mega mi się podobała, jednak wystarczy 20-30 kółek i uszy odmarzają!

Miałem w planach obgadać kilka tematów z kilkoma userami, wyszło jak wyszło, brak czasu. Nie wiem, sobota zleciała jak za pstryknięciem magicznej różdżki!

Który robił fotki z w niedziele z rana na torze? Ktoś robił fotki na dole w okolicach ekipy z Bielsko-Żywca a później na górze toru. Będą gdzieś dostępne?

Zeeltom dzielnie trzymał fason do końca :)

Ogólnie wyprawa zacna!
Dzięki Tomas i Maniekrox za wspólną podróż, w drodze na zlot przegadaliśmy całą drogę, w drodze powrotnej pasażerów nieco znużyło, dały o sobie znać dwie nieprzespane noce, choć poruszane tematy były bardzo, bardzo grube! :)
Dzięki Maniekrox za ogarnięcie bardzo komfortowego auta!

W dniu powrotu zgłosiłem się do Atomka po FerroFluid (za namową TAS'a), będzie w ciągu kilku dni, więc szykuje się nowy upgrade i ponowne testy.


PYTANIE:
Panowie, orientuje się ktoś gdzie on-line można kupić przewód 2.5mm2 lub 4mm2 z malutką cienką otoczką/osłonką podobną do oryginalnego przewodu MXUSa?
Plusem przewód MXUS jest to, że dają właśnie taką cienką osłonkę! Szukam i szukam :(

Muszę w końcu raz a porządnie zrobić ten silnik.

leszcz napisał/a:
Bujakoto napisał/a:
W niedziele będę rozgniatał kilka ogniw młotem i imadłem. Dam znać jak to znoszą :)


Rozgniatałeś już może? Mam wgnioty więc wszelka wiedza mile widziana.


Nie, nie robiłem tego testu. Duże masz te gnioty? Zrób fotkę.

Eryk1000 napisał/a:
Jak tam test radiatora daje to coś? Jak widzę po zdjęciu to silnik nie był zalewany ferrofluidem.


Właśnie kupiłem FerroFluid od Atomka, zamierzam na dniach go zaaplikować ;)
Nie omieszkam dać znać jak efekty.


Bym był zapomniał!
Kolego, od którego udało się pożyczyć młotek - dzięki!
 
 
Dlugas 
dyrektor
Bob budowniczy :)



Pomógł: 10 razy
Wiek: 47
Dołączył: 06 Gru 2015
Posty: 439
Skąd: Cz-wa
Wysłany: Pon 08 Maj, 2017   

Bujakoto napisał/a:

Panowie, orientuje się ktoś gdzie on-line można kupić przewód 2.5mm2 lub 4mm2 z malutką cienką otoczką/osłonką podobną do oryginalnego przewodu MXUSa?

Bujakoto, to jest przewód w izolacji teflonowej. Kiedyś miałem taki przewód 3x1,5mm2 w izolacji teflonowej. Temp. pracy chyba do 300stC. Jeśliby Cię satysfakcjonował to popytam. Jedynie cena metra tego potrójnego była w okolicy 25zł ale jak potrzeba to czasami cena jest sprawą drugorzedną ;) . Ja kiedy go potrzebowałem-"wyprułem" 3 żyły ze wspólnej izolacji i zostały mi fajne żyły w cieniutkiej teflonowej izolacji. Wyglądają podobnie do tych co są montowane w 9C
_________________
Spark Super Hadron 654
 
 
Tomek 
brygadzista



Pomógł: 9 razy
Wiek: 27
Dołączył: 06 Lut 2016
Posty: 268
Skąd: Bralin
Wysłany: Pon 08 Maj, 2017   

Na ali coś jest tylko cena odstrasza :???: 11 AWG (~4mm2)
https://pl.aliexpress.com/wholesale?catId=0&initiative_id=&SearchText=silver+teflon+wire+11+awg
Jak wchodzi 6x2.5mm to może wejdą 3x 10 AWG (~5mm2)
https://pl.aliexpress.com/wholesale?catId=0&initiative_id=&SearchText=silver+teflon+wire+10+awg
_________________
Jeżdzę na RAGE http://forum.arbiter.pl/v...p?p=83403#83403
 
 
qaz33 
szef
qaz33


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 07 Kwi 2014
Posty: 1464
Skąd: Gdynia
Wysłany: Pon 08 Maj, 2017   

Moge ci zalatwic za free ale dopiero na grudzien. Mega zazdroszcze ze nie moglem tam z wami w tym aucie pojechac. Moze za rok sie uda.
Czekamy dalej na testy tego radiatora. Przyjal ktos wkoncu ten zaklad? :grin:
 
 
Eryk1000 
szef


Pomógł: 25 razy
Wiek: 40
Dołączył: 22 Lis 2013
Posty: 1119
Skąd: Wadowice
Wysłany: Pon 08 Maj, 2017   

Jak jest teraz bez ferrofluidu? Daje to coś? U siebie już dosyć dawno temu myślałem nad podobnym rozwiązaniem tylko nie chce silnika ferrofluidem zalewać bo jak kiedyś przyjdzie w silniku grzebać to :D
_________________
Jeżdżę na :

E-Giant Terrago

Viking Power 6000W +
 
 
Tomas 
szef


Pomógł: 20 razy
Wiek: 42
Dołączył: 23 Mar 2015
Posty: 1740
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pon 08 Maj, 2017   

Eryk1000 napisał/a:
nie chce silnika ferrofluidem zalewać bo jak kiedyś przyjdzie w silniku grzebać to :D


to ? :smile:

Szkodliwe ?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group