ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
projekt nr 3 "PETA"
Autor Wiadomość
Przemek 
prezes


Pomógł: 10 razy
Dołączył: 12 Lip 2015
Posty: 758
Skąd: Katowice
Wysłany: Pią 10 Mar, 2017   

dzięki chłopaki, więc zostawię tak jak jest
 
 
Przemek 
prezes


Pomógł: 10 razy
Dołączył: 12 Lip 2015
Posty: 758
Skąd: Katowice
Wysłany: Nie 23 Kwi, 2017   

up
ślimacze prace ...
w sumie została elektryka + małe poprawki i malowanie

mam nadzieję że na zlot się wyrobię

z ciekawostek jako przetwornice zastosowałem zasilacz komputerowy testowałem go na 73V i o dziwo ruszył
cieszy mnie to cholernie bo z jednego urządzonka mam 24V do alarmu 12V do przednich halogenów 5V do solarstorma telefonu i nawigacji 3.3V do tylnej kateya
 
 
atomek1000 
szef



Pomógł: 48 razy
Dołączył: 08 Lis 2014
Posty: 1902
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie 23 Kwi, 2017   

Z ciekawości jaki konkretnie zasilacz komputerowy? Przyda się pewnie wielu innym takie info :smile:
 
 
Przemek 
prezes


Pomógł: 10 razy
Dołączył: 12 Lip 2015
Posty: 758
Skąd: Katowice
Wysłany: Nie 23 Kwi, 2017   

nie jest to "zwykły zasilacz" jest o około połowę mniejszy jak normalny jak będę w firmie dzisiaj to zrobię zdjęcie tabliczki znamionowej i wstawię, a jak nie dam ready to jutro wstawię
 
 
Przemek 
prezes


Pomógł: 10 razy
Dołączył: 12 Lip 2015
Posty: 758
Skąd: Katowice
Wysłany: Czw 04 Maj, 2017   

trochę przesadziłem z tym "połowa mniejszy" ale jest mniejszy, płytka ma wymiary 10cm x 12cm



a tak wygląda prawie gotowy z "esem" alarmem i bezpiecznikami do urządzeń peryferyjnych



jestem prawie na finiszu budowy ale zapomniałem sobie że nie mam gniazda do ładowarki
ma może ktoś odsprzedać? chętnie odbiorę na zlocie
 
 
sunman 
kierownik


Dołączył: 08 Kwi 2014
Posty: 317
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Czw 18 Maj, 2017   

To udalo sie ukonczyc projekt ? ;)
 
 
Przemek 
prezes


Pomógł: 10 razy
Dołączył: 12 Lip 2015
Posty: 758
Skąd: Katowice
Wysłany: Pią 19 Maj, 2017   

jeszcze nie :oops:
została sama kabelkologia, wszystko pospawane a raczej poszczepienne czeka na finalne spawanie ale to 2-3 godziny "tańca" wokół ramy
z uwagi na pogodę żonka trochę mnie "tresuje" - a może zrobił bym koło domu to i tamto i jaszcze przekopać grządki i kolektor uruchomić po zimie i tamto sramto .... no niestety ma rację
musiał bym przysiedzieć z dzień dwa i gotowe, ale nawet ostatnio aż tak mnie nie ciśnie po 5 miesięcznej przerwie moja watowica trocha sie zagoiła - zapomniała jak to jest popier..... :twisted:
może do końca miesiąca się wyrobię - tylko którego?
choć wieczorkiem po robocie już bym chętnie śmignął
 
 
pepelito 
kierownik


Pomógł: 6 razy
Wiek: 30
Dołączył: 04 Gru 2016
Posty: 386
Skąd: ropczyce
Wysłany: Pią 19 Maj, 2017   

Tak tylko podrzucę link. Twój zasilacz tam jest. Z drugiej strony tutaj nie będzie dużych prądów. :smile:

http://forum.pclab.pl/top...-polecanych-v2/
 
 
sunman 
kierownik


Dołączył: 08 Kwi 2014
Posty: 317
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Pią 19 Maj, 2017   

Zmienilem troche koncepcje i z "dopieszczania" chce by too ruszylo jak juz ruszy to bede sie bawil w poprawki usprawnienia itd,

Co do odkladania na pozniej , przygotuj sobie spawarke elktrody kolo ramy i zaczysc miejsca spawania ^^ po mini kroczkach pujdzie samo , gorzej jesli chcesz zrobic wszystko na raz w efekie nie robi sie nic. Co akurat jest moja przypadloscia , koncz panie ten projekcik bo Ci sie tylko marnuje pogoda i paliwo w aucie :P P
 
 
Przemek 
prezes


Pomógł: 10 razy
Dołączył: 12 Lip 2015
Posty: 758
Skąd: Katowice
Wysłany: Pią 19 Maj, 2017   

pepelito napisał/a:
Tak tylko podrzucę link.

oj toś mnie zmartwił nie siedzę w elektronice i nie wiedziałem że mam zasilacz z czarnej listy, mam nadzieje że nie będę miał z tego powodu problemów tzn, nie obawiam się różnicy z rzędu 0,5V bo lampkom i takim tam to nie zaszkodzi byle by porostu nie padł bo chyba mnie roz...i wszystko w tym klocku jest dosłownie na styk

sunman napisał/a:
Zmienilem troche koncepcje i z "dopieszczania" chce by too ruszylo jak juz ruszy to bede sie bawil w poprawki usprawnienia itd,


no u mnie tak to nie działa w ostatnim projekcie też sobie obiecywałem że tylko się przejadę i wracam do kosmetyki i efekt był taki ze cały sezon a w zasadzie do końca prawie siedziałem na sterowniku z wystającymi kablami i masa trytytek

sunman napisał/a:
Co do odkladania na pozniej , przygotuj sobie spawarke elktrody kolo ramy i zaczysc miejsca spawania


spoko MAG- iem robię na co dzień tak ze stoi w gotowości
gorzej jest z tą elektryką to ona jest moim utrapieniem
 
 
sunman 
kierownik


Dołączył: 08 Kwi 2014
Posty: 317
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Pią 19 Maj, 2017   

wyprowadz sobie kable bys mial do nich dostep i lutowanko , u mnie sterownik zawsze jest na wierzchu leje na nigo slonce swieci ale jesli cos sie dzieje mozna to zrobic od razu. Male kroki i sam Ci rower stanie na kopyta , ja sie zbieram pol roku by zrobic co kolwiek a jak sie wezme to robie i sie iryruje ze nie mam markwtow budowalnych do 3 w nocy i tokarzy :) )
 
 
Przemek 
prezes


Pomógł: 10 razy
Dołączył: 12 Lip 2015
Posty: 758
Skąd: Katowice
Wysłany: Wto 30 Sty, 2018   

no dobra czas odgrzać kotleta bo sezon idzie

Panowie mam pytanie odnośnie geometrii przedniego zawieszenia ustawiłem tak je widać na zdjęciu ale wydaj mi sie ze chyba jest za "płasko " co prawda niema akumulatora a zawieszenie jest miękkie i łatwo przysiada ale nie wiem czy tak może zostać,
walczę z tą geometrią wektora i problemem odległości między siodełkiem a górnym położeniem pedała, na ten moment mam 42cm także niema raczej źle
spójrzcie i wyraźcie opinie bo dzisiaj chce pospawać element siedzonka co bu zacząć podłączać kable

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group