ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Pobór prądu przez alarm Li-Po 1-8s
Autor Wiadomość
tas 
szef
tas


Pomógł: 154 razy
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 6169
Skąd: Beskidy
Wysłany: Pon 27 Lut, 2017   

Dowolna fabryczna ładowarka i typowy BMS są do siebie dopasowane i będą działać.
BMS jest nieodłączna częścią akumulatora.
Zarówno ładowanie i rozładowanie przechodzi przez BMS
Jeśli przekroczysz maksymalny prąd ładowania/rozładowania BMSa to go w końcu spalisz.
_________________
Silniki, sterowniki : SKLEP tel: 792304416
Kod rabatowy: "FORUM"
Ogniwa: SKLEP
Blog o ebajkach BLOG
 
 
Sniffles 
początkujący


Dołączył: 02 Cze 2016
Posty: 26
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon 27 Lut, 2017   

No właśnie mam niby fabryczną ładowarkę do 14s i ładuje do ok. 58V co uniemożliwia poprawne zbalansowanie aku, stąd moje pytanie o kompatybilność. Nikt nie chcę się podjąć przeróbki lub nie mogę znaleźć osoby, która by mi chciała to napięcie podwyższyć. W środku jest chyba jeden albo dwa potencjometry ale bardzo ciężko się do nich dostać i nie wiem czy są one od regulacji napięcia.
 
 
tas 
szef
tas


Pomógł: 154 razy
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 6169
Skąd: Beskidy
Wysłany: Pon 27 Lut, 2017   

To jest miśkowana ładowarka?
Około 58V to ile to jest około? 58.3 czy 57.6 czy ile? Czym dokonujesz pomiaru? Czymś droższym niż 40zł?
Istnieje prawdopodobieństwo, że jest ok.
_________________
Silniki, sterowniki : SKLEP tel: 792304416
Kod rabatowy: "FORUM"
Ogniwa: SKLEP
Blog o ebajkach BLOG
 
 
Sniffles 
początkujący


Dołączył: 02 Cze 2016
Posty: 26
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon 27 Lut, 2017   

Miśkowana ładowarka? Ta moja wygląda tak:



Napięcie mierzyłem dwoma tymi chyba najtańszymi multimetrami (oba pomiary różniły się chyba o 0,1V) i zintegrowanym woltomierzem w manetce więc wydaje mi się, że pomiar jest prawidłowy i z tego co pamiętam akumulator był ładowany do 57,8V. Gdy pakiet był jeszcze w miarę zbalansowany to wszystko fajnie i każda cela miałaa napięcie 4,13V (57,8/14=4,13). Jednak używając pakietu robią się rozjazdy i większość cel ma 4,2V (używam balansera) a niektóre poniżej 3,9V.
 
 
tas 
szef
tas


Pomógł: 154 razy
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 6169
Skąd: Beskidy
Wysłany: Pon 27 Lut, 2017   

Ble, z 57.8V to cudów się nie zrobi, działać to nie może skoro ładuje do poziomu poniżej progu aktywacji balancera.
Regulacja ładowarek jeśli nie zna się przeznaczenia potków to jest lipa, one są tak ustawiane, że różne progi odłączenia prądów i wydajności są ze sobą powiązane i często ruszenie potka powoduje rozjazdy i ładowanie jeszcze gorzej niż wcześniej. Tak jest w ładowarkach z 3 i wiecej potkami i regulowanym progiem odłączenia prądu fazy CV
Jeśli masz w ładowarce tylko 2 potki, to jest możliwe, że to najprostsza możliwa konstrukcja i wtedy można zaryzykować kręcenie bo da się wrócić do stanu wyjściowego.
_________________
Silniki, sterowniki : SKLEP tel: 792304416
Kod rabatowy: "FORUM"
Ogniwa: SKLEP
Blog o ebajkach BLOG
 
 
Sniffles 
początkujący


Dołączył: 02 Cze 2016
Posty: 26
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon 27 Lut, 2017   

No właśnie, ten próg aktywacji BMSa to jest dokładnie 58,8V? Znasz może kogoś, kto dałby radę zajrzeć i podwyższyć napięcie tej ładowarki? Ma przełącznik 5/10A więc jest całkiem mocna i szkoda, żeby jej nie wykorzystać.

Edytowałeś poprzedniego posta, więc odpowiem na niego tutaj. Zaryzykuję chyba rozcięcie obudowy. Jest to chyba jedyny sposób, żeby dostać się do środka i do potencjometrów. BARDZO dziękuję Ci za wszystkie odpowiedzi i za poświęcenie czasu na ich napisanie. Będę informował o postępach.
 
 
tas 
szef
tas


Pomógł: 154 razy
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 6169
Skąd: Beskidy
Wysłany: Pon 27 Lut, 2017   

Takie ładowarki mają zdejmowalny dekiel górny, nie trzeba nic rozcinać.
_________________
Silniki, sterowniki : SKLEP tel: 792304416
Kod rabatowy: "FORUM"
Ogniwa: SKLEP
Blog o ebajkach BLOG
 
 
Sniffles 
początkujący


Dołączył: 02 Cze 2016
Posty: 26
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon 27 Lut, 2017   

No właśnie ściągają się tylko te dwie przykrywki z dwóch stron, cała ta rura jest z jednego kawałka. PCB wewnątrz jest wsunięte po takich szynach a radiatory z niego wystające są z jednej strony przyklejone czymś bardzo mocnym i nie idzie ich odkleić a nie chcę niczego uszkodzić.
 
 
tas 
szef
tas


Pomógł: 154 razy
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 6169
Skąd: Beskidy
Wysłany: Pon 27 Lut, 2017   

Ależ dziwny wynalazek.
_________________
Silniki, sterowniki : SKLEP tel: 792304416
Kod rabatowy: "FORUM"
Ogniwa: SKLEP
Blog o ebajkach BLOG
 
 
Sniffles 
początkujący


Dołączył: 02 Cze 2016
Posty: 26
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon 27 Lut, 2017   

tas napisał/a:
Ależ dziwny wynalazek.


:mrgreen: :mrgreen: Zgadza się. W środku znalazłem jak na razie jeden potencjometr, obudowę spróbuję rozciąć jutro i dam zdjęcia jak to wygląda.
 
 
tkoko 
prezes


Pomógł: 19 razy
Dołączył: 26 Lut 2015
Posty: 684
Skąd: Czechowice-Dz
Wysłany: Wto 28 Lut, 2017   

Sniffles napisał/a:
tas napisał/a:
Ależ dziwny wynalazek.


:mrgreen: :mrgreen: Zgadza się. W środku znalazłem jak na razie jeden potencjometr, obudowę spróbuję rozciąć jutro i dam zdjęcia jak to wygląda.


Sprawdź dokładnie obudowę od strony płytki. Prawdopodobnie jest tam zdejmowana część, która dodatkowo dociska tranzystory do obudowy, dlatego trudno wyjąć płytkę (taki "patent" mam w sterowniku). Aby otworzyć, obudowę, trzeba od strony przeciwnej do tranzystorów, odgiąć sprężystą ściankę aluminiowej obudowy na całej długości, w okolicy płytki,. Dolna (płaska) część obudowy, wraz z płytką, powinna wyskoczyć z górnej części obudowy w kształcie U.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group