ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Sprzedam nowe sanyo NCR18650BL 3350mAh 7A wyrywkowo test.
Autor Wiadomość
glebor 
Zasłużony dla zlotu EV



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 10 Lis 2014
Posty: 1333
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob 18 Mar, 2017   Sprzedam nowe sanyo NCR18650BL 3350mAh 7A wyrywkowo test.

Witam. Jakiś czas temu nabyłem ogniwa SANYO NCR18650BL od jednego z forumowiczów, ogniwa są z pewnego źródła, trzymają wzorcowe parametry - niektóre mierzone ładowarką modelarską icharger 4010DUO.

Ogniwa pochodzą z nowych pakietów z wadliwą elektroniką, lub byył niedogrzane, z tego co wynika z testów są bez liczby cykli, gdyż każde z przetestowanych ma pojemność 3200mAh pod obciążeniem 5A, Przy 3A ma 3300mAh przy 2A ma wzorcową pojemność, czyli wszystko zgodnie z wykresami producenta.

Ogniw jest około 150-200 sztuk, generalnie są bardzo dobre, aczkolwiek profilaktycznie jak każde demontażowe wypadałoby sobie przetestować. Jedno ogniwo na 100 musiałem odrzucić, bo miało o 100mAh mniej, podczas testów generalnie ogniwa są równe co do 10-30mAh czyli w granicy błędu pomiaru ładowarki, styku ogniwa w koszyku itp.

Ja obecnie robię tylko nowe akumulatory na fakturę VAT na ogniwach panasonic NCR18650PF i zgrzewam je w firmie w której dokonuje zakupów, głównie idą na eksport do Niemiec. Niestety firma nie chce zgrzewać ogniw pochodzących z zewnątrz, a moja prywatna zgrzewarka transformatorowa nie robi tak dobrych zgrzewów, jak profesjonalne zgrzewarki kondensatorowe z mechanicznym dociskiem.

Cena po 8zł/szt jest tylko tyle co na zdjęciu, niektóre ogniwa wogóle nie miały zgrzanego minusa, bo jak któreś w pakiecie przy zgrzewaniu poleciało, to reszty ogniw nie zgrzewali, co potwierdza, że są parametralnie nowe.

Najchętniej bym sprzedał całość, aczkolwiek rozważę sensowne propozycje myślę, że od 40 sztuk mogę spokonie sprzedać, jak mi cos zostanie, to wpakuję do powerbanków któe zamówiłem już na ali :)

Na ogniwach zrobiłem 3 akumulatory do ebajków. Gdyby ktoś chciał mam koszyki na 40 ogniw mogę oddać gratis wraz z ogniwami, te któe z resztą widać na foto, można sobie porobić pojemne zamienniki aku żelowych do rowerów, BMSy ze 2 na 36V (30A) też się znajdą, z tych lepszych na 11 przewodów do kontroli każdej celi niezależnie.

Zdjęcia:
_________________
Posiadam nowe zestawy napędowe 250-1700w 36-48v akumulatory w bidonie sanyo ga 48v 17.5Ah
Robię aku na zamówienie w prostopadłościanie i trójkącie

Pełna oferta:
epojazdy.blogspot.com

TEL: 796782663
Przy odbiorze osobistym - 10%
 
 
MARCIN 
prezes


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 15 Mar 2014
Posty: 519
Skąd: Kraków
Wysłany: Nie 19 Mar, 2017   

Poszło PW.
_________________
"Nikt nie jest zniewolony w bardziej beznadziejny sposób niż ci, którzy fałszywie wierzą, że są wolni" - Goethe
 
 
sambor 
młodzik


Dołączył: 05 Kwi 2017
Posty: 79
Skąd: Kielce
Wysłany: Wto 11 Kwi, 2017   

Czy te ogniwa pociągną w konfiguracji 16s8p (60V) z NC 10x6 i sterownikiem GT1500 (45A)? Czy 8p wystarczy, gdy przeważnie będzie się jeździć 25- 45 km/h?
Wtedy max 5,6 A z jednego ogniwa przy 45 A na sterownik. Ale w praktyce czy często dochodzi do takiego obciążenia, gdy się jeździ grzecznie? Wg moich wyliczeń przy 50 km/h prąd jest 22A
Ale to teoria, a praktyka? Czy taka konfiguracja nie skróci ich żywotności?
 
 
glebor 
Zasłużony dla zlotu EV



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 10 Lis 2014
Posty: 1333
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto 11 Kwi, 2017   

W mojej opinii są za słabe. Ogniwa BL są niskoprądowe (2C) max, takze jak podzielsiz na pół to zdrowo jest pociągnąć prąd 1C. Z sony VTC5 max 3C (10A) w pakeicie, to wtedy się nie przegrzewają i oddadzą pełną liczbę cykli. 8P na BLach wytrzyma spokojnie 25A. NCR18650A mi padły przy 30A przy pakiecie 10P po jednym sezonie. A ty chcesz wyciskać z mniej więcej takich samych parametralnie ogniw 45A przy 8P - w mojej opinii padną na pewno. Poszukaj ogniw GA, ew. sony VTC5.
_________________
Posiadam nowe zestawy napędowe 250-1700w 36-48v akumulatory w bidonie sanyo ga 48v 17.5Ah
Robię aku na zamówienie w prostopadłościanie i trójkącie

Pełna oferta:
epojazdy.blogspot.com

TEL: 796782663
Przy odbiorze osobistym - 10%
 
 
sambor 
młodzik


Dołączył: 05 Kwi 2017
Posty: 79
Skąd: Kielce
Wysłany: Wto 11 Kwi, 2017   

glebor napisał/a:
NCR18650A mi padły przy 30A przy pakiecie 10P po jednym sezonie. A ty chcesz wyciskać z mniej więcej takich samych parametralnie ogniw 45A przy 8P - w mojej opinii padną na pewno. Poszukaj ogniw GA, ew. sony VTC5.

A jak jeździłeś? Ostro, czy grzecznie?
A jak z tym szukaniem? Do kogo się zwrócić? Napisz na priv
Mam też ofertę IRC18650-22P (max 10A) po 6 zł. Wtedy by było 16s10p, ale waga 8 kg :( . Może zmniejszyć do 8p?
 
 
bartek24m 
dyrektor



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 13 Lip 2013
Posty: 428
Skąd: Szczecin
Wysłany: Wto 11 Kwi, 2017   

Jaka cena za sztuke?
 
 
glebor 
Zasłużony dla zlotu EV



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 10 Lis 2014
Posty: 1333
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto 11 Kwi, 2017   

Do swiąt baterii nie bede mial zadnych. Jak znajde chwile to powystawiam cos.
_________________
Posiadam nowe zestawy napędowe 250-1700w 36-48v akumulatory w bidonie sanyo ga 48v 17.5Ah
Robię aku na zamówienie w prostopadłościanie i trójkącie

Pełna oferta:
epojazdy.blogspot.com

TEL: 796782663
Przy odbiorze osobistym - 10%
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group