ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Zestaw do konwesrsji na ebike
Autor Wiadomość
grafffik 
początkujący


Wiek: 41
Dołączył: 30 Mar 2017
Posty: 37
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 30 Mar, 2017   Zestaw do konwesrsji na ebike

Witam. Zakupię zestaw do konwersji na ebike na tył na koło 26/28, najchętniej zestaw pod tarcze i kasetę. Coś sprawdzonego, co mnie nie zawiedzie w jeździe na co dzień.

Odbiorę osobiście w mazowieckim lub wysyłka.
proszę o kontakt tel. 536 230 997
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Czw 30 Mar, 2017   

Masz na górze strony losowe bannerki do sklepów ludzi z forum.
 
 
grafffik 
początkujący


Wiek: 41
Dołączył: 30 Mar 2017
Posty: 37
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 30 Mar, 2017   

tak przejrzałem. moja wiedza niestety w temacie jest wciąż zbyt mała by dokonać świadomego zakupu ze sklepu internetowego :cool:
 
 
umbur 
prezes


Pomógł: 25 razy
Wiek: 41
Dołączył: 05 Paź 2015
Posty: 581
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: Czw 30 Mar, 2017   

grafffik napisał/a:
tak przejrzałem. moja wiedza niestety w temacie jest wciąż zbyt mała by dokonać świadomego zakupu ze sklepu internetowego :cool:

Można też zlecić:
http://elektro-bikes.pl/
 
 
grafffik 
początkujący


Wiek: 41
Dołączył: 30 Mar 2017
Posty: 37
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią 31 Mar, 2017   

mój post dotyczy jednakze zakupu zestawu
 
 
pepelito 
kierownik


Pomógł: 6 razy
Wiek: 30
Dołączył: 04 Gru 2016
Posty: 386
Skąd: ropczyce
Wysłany: Pią 31 Mar, 2017   

Napisz czego dokładnie oczekujesz. Jaki rower, jaki teren, jaki zasięg, jakie średnie prędkości. :smile:

Łatwiej będzie coś doradzić.
 
 
grafffik 
początkujący


Wiek: 41
Dołączył: 30 Mar 2017
Posty: 37
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią 31 Mar, 2017   

składam to sobie wszystko na rowerku MTB. Wymyśliłem sobie z przodu koło 29 z tyłu 26.
baterię chce umieścić w trójkącie ramy, lub na bagażniku (kwestia ustalenia) a parametry jakie mnie interesują to prędkość przelotowa ok 35km/h i zasięg ok 100km :)
takie założenia na start :D
 
 
Majster 
stażysta
Elektronik



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 03 Cze 2015
Posty: 131
Skąd: Tychy
Wysłany: Sob 01 Kwi, 2017   

Lepiej montować baterię w skrzynce w ramie niż na bagażniku - środek ciężkości jest niżej i bliżej środka. Jak ktoś ma wątpliwości to polecam przejażdżkę rowerem z kumplem siedzącym na bagażniku.

Silnik: niestety nine continent 10x6, popularny na forum będzie zbyt "mocny" na takie założenia, bo rozpędza się do 50 km/h zamiast 35km/h i jest bardzo "prądożerny". U mnie w rowerze ten silnik z baterią 60V 15Ah ma zasięg 40-50 km. Aby mieć zasięg 100 km musiałbyś mieć spory akumulator, rośnie masa i moc a więc trzeba mieć dobre hamulce, amortyzator itp.

Bateria: masz 3 opcje:
- kupić gotową baterię, która będzie droga
- skonstruować baterię z pakietów Li-Poly lub Li-Ion, co wyjdzie najtaniej ale jest czasochłonne i wymaga trochę wiedzy, umiejętności i sprzętu
- zamówić baterię na wymiar u któregoś z forumowiczów, na plus duża pojemność

Aby mieć te 100 km zasięgu potrzebujesz baterii 60V 20 Ah przy oszczędnym silniku (mniej więcej). Koszt około 2000 zł.


Podsumowywując, polecam kupno gotowego zestawu do elektryfikacji bez baterii (bo są drogie i małe w zestawach) i w zależności od mocy silnika zbudowanie/zamówienie customowej baterii aby mieć te 100 km zasięgu.

Jakie zestawy będą odpowiednie przyznam że nie orientuje się :mrgreen:
_________________
Jeżdżę na "Discovery One" - 9c 10x6, 16s3p 60V 15Ah, GT 1500W, prędkość maks. 50km/h, zasięg 40-80 km

Więcej na temat budowy roweru na:
https://www.facebook.com/...yczneDiscovery/
Oraz
https://discoveryebikes.blogspot.com/
 
 
grafffik 
początkujący


Wiek: 41
Dołączył: 30 Mar 2017
Posty: 37
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob 01 Kwi, 2017   

wyższa prędkość naprawdę mi nie przeszkadza. co do roweru, to składam go na dobrym sprzęcie. z przodu mam amorek powietrzny fox'a do tego zestaw hamulcy XT. dzięki za radę co do rozmieszczenia baterii. mniej więcej zdaje sobie sprawę z kosztów jakie mnie czekają. sam rozważałem baterię 48V 20ah
 
 
medykmtb
[Usunięty]

Wysłany: Nie 02 Kwi, 2017   

z taka bateria to jadac 20km/h bez ostrych przyspieszen i po plaskim 100km moze i przejedziesz na silniku ok 1kw, przy 35km/h to przejedziesz polowe tego
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group