ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Hulajnoga 24v jak sprawdzić czy sterownik zniesie 8S?
Autor Wiadomość
Kajman 
prezes


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 18 Kwi 2017
Posty: 717
Skąd: Bdg
Wysłany: Wto 18 Kwi, 2017   Hulajnoga 24v jak sprawdzić czy sterownik zniesie 8S?

Hej,
Kupiłem córce okazyjnie hulajnogę elektryczną, ma normalnie manetkę, hamulce, całkiem fajnie jak na 110zł z allegro :) W środku 2 żeliki 12v 4.5Ah w szeregu. Hulajnoga miała skrzywioną tylną oś (napędową), zrobiona byłą z jakiegoś gó.nolitu, wytoczył mi kolega nową z twardszej stali, dałem lepsze łożyska i hulajnoga zaczęła hulać ;) Oczywiście jako modelarz od razu zrobiłem też wyłącznik oryginalnych akumulatorów (żeby przypadkiem nie połączyły się z moimi) i zrobiłem kuferek gdzie mogę wsadzić i podłączyć moje lipole z samochodów/łódek. Zacząłem od 6s, ale wyszło nawet ciut wolniej (bynajmniej na początku) niż na żelkach (15.6km/h vs 14.9km/h). No to dałęm 7S, (bo napięcie w sumie podobne do świeżo naładowanych żelków), jest lepiej, ciut szybciej, oczywiście z czasem mniej odczuwalny w prędkości spadek napięcia. Ale oczywiście apetyt rośnie w miarę jedzenia, zastanawiam się czy ten sterowniczek może znieść 8S? Boję się podłączyć bo jeszcze pójdzie z dymem i tylko sobie problemu narobię, ale może ktoś ma jakieś doświadczenie lub wie jak to sprawdzić? Regulator jest malutki, puszka ok. 4x4cm, chyba zamknięta na amen.
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Wto 18 Kwi, 2017   

Podłączaj, jak się spali, to kupisz nowy, mocniejszy, nie są drogie :)
 
 
tas 
szef
tas


Pomógł: 154 razy
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 6169
Skąd: Beskidy
Wysłany: Wto 18 Kwi, 2017   

To wygąda tak, że sterownik nie ma ograniczenia prądu - ograniczenie działa w formie sprzężenia. Wyższe napiecie (dajesz gazu) = wyższy prąd = większy spadek napiecia na aku = mniejszy prąd (nie pali się)

No i teraz nie dość, że zwięszysz napiecie = większy prąd to jeszcze dasz aku o wysokiej wydajności prądowej = wyższy prąd.

Dlatego sterowniki DC mają bardzo małą żywotność po takich przeróbkach
_________________
Silniki, sterowniki : SKLEP tel: 792304416
Kod rabatowy: "FORUM"
Ogniwa: SKLEP
Blog o ebajkach BLOG
Ostatnio zmieniony przez tas Wto 18 Kwi, 2017, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Kajman 
prezes


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 18 Kwi 2017
Posty: 717
Skąd: Bdg
Wysłany: Wto 18 Kwi, 2017   

W mocy nie problem, problem w rozmiarze, nie ma takich małych żebym tam zmieścił :P
A te zwykłe regulatory rowerowe na 24v jaki mają górny próg napięcia?

Ale jeśli ma się toto spalić, to chyba na tym 7s poprzestanę ;)
 
 
tkoko 
prezes


Pomógł: 19 razy
Dołączył: 26 Lut 2015
Posty: 684
Skąd: Czechowice-Dz
Wysłany: Wto 18 Kwi, 2017   

Powinien działać bez problemu.
Oto mój Trendline na 24V zasilany li-Ion 8S.



http://forum.arbiter.pl/v...ighlight=#61909

Jak widzisz jest przerobiony na dwuosobowy :mrgreen: i nadal jeździ. :lol:
 
 
Kajman 
prezes


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 18 Kwi 2017
Posty: 717
Skąd: Bdg
Wysłany: Śro 19 Kwi, 2017   

Wow, to ile Amper tam idzie? U córki to jakieś śmieszne wartości, przez 1h zużyła niecałe 1.5Ah, odpycha sie często nogą (chyba dla równowagi), waży chyba z 28kg chudzielec jeden, więc ten silnik 120w w hulajnodze 8kg ma wakacje ;) to prawie jakby rower sam jechał bez kierowcy ;) kurde no kusi to.... ;)
 
 
tkoko 
prezes


Pomógł: 19 razy
Dołączył: 26 Lut 2015
Posty: 684
Skąd: Czechowice-Dz
Wysłany: Śro 19 Kwi, 2017   

Silnik ma 250 wat, sterownik ma 21A. To jest rowerek do zabawy na wakacjach :mrgreen:
Przy oryginalnym napięciu 24V sterownik ma max 500 wat. Z baterią 8S (~29V) ma zapewne ~600 wat. Pełna moc występuje zapewne tylko przy ruszaniu i w cięższym terenie (podjazdy pod górę, piaszczysta droga itp.) Ponadto przy większym obciążeniu, na małych bateriach Li-Ion, i tak nastąpi spadek napięcia, i sterownik będzie pracował w zakresie napięcia jak dla żeli.
 
 
Kajman 
prezes


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 18 Kwi 2017
Posty: 717
Skąd: Bdg
Wysłany: Śro 19 Kwi, 2017   

Aaa, jak liiony słabe to tak będzie, na lipolach to myślę że jak skała napięcie stoi i będę prosił się o robotę ;)
 
 
Yin 
prezes


Pomógł: 9 razy
Dołączył: 24 Lut 2014
Posty: 805
Skąd: Katowice
Wysłany: Śro 19 Kwi, 2017   

Co prawda sterownik sterownikowi nie równy ale swój na 24v 350w używałem na 33v - na 8s li-po i było bezproblemowo. Podobny 24v i bodajże 500w usmażyłem na 12s li-ion w ciężkiej trajce w upalny dzień, wcześniej zrobił na 12s bezproblemowo jakieś 600km w mtb. :) Generalnie jak byś zrobił jakieś aktywne chłodzenie albo monitorowanie temperatury to powinien pojeździć.
 
 
tkoko 
prezes


Pomógł: 19 razy
Dołączył: 26 Lut 2015
Posty: 684
Skąd: Czechowice-Dz
Wysłany: Śro 19 Kwi, 2017   

Kajman napisał/a:
Aaa, jak liiony słabe to tak będzie, na lipolach to myślę że jak skała napięcie stoi i będę prosił się o robotę ;)


Nie ma to większego znaczenia, chyba że bez jazdy (z zablokowanym silnikiem) dasz manetką na sterownik pełną moc przez minutę lub więcej, wówczas być może mu zaszkodzisz.
W najgorszym wypadku sterownik z Magmy 24V, 21A, 250 wat kosztuje ~55zł a wymiary to 3.5 x 5 x 7 cm :lol:
 
 
Kajman 
prezes


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 18 Kwi 2017
Posty: 717
Skąd: Bdg
Wysłany: Śro 19 Kwi, 2017   

Kusicie, idę z młodą na hulajnogę, potem może rozbiorę i zobaczę co tam w środku siedzi, na pewno jest mniejszy
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Śro 19 Kwi, 2017   

Zawsze możesz dać większy w innym miejscu. Owiewany wiatrem będzie miał lepsze chłodzenie, niż gdzieś w środku.
 
 
Kajman 
prezes


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 18 Kwi 2017
Posty: 717
Skąd: Bdg
Wysłany: Śro 19 Kwi, 2017   

No dobra, popatrzyłem, sterownik jest tylko ciut mniejszy, więc powinno się tamtem wsadzić w razie draki ;) Popatrzcie czy coś możecie powiedzieć o tym po zdjęciach
Oto pacjentka w całości:


Maska w górze ;)


Regulatorek:


Po otwarciu z dołu


Z góry





Czy poznajecie tego cosia i możecie coś wywróżyć ile pożyje? ;)
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Czw 20 Kwi, 2017   

Miałem taką: https://drive.google.com/open?id=0B7YxlBL5XbMkbXZoSldYME1vZzA
Nie do zdarcia. Co prawda nie przewoltowałem, ale wsadziłęm silnik 350W i całkiem fajnie się jeździło. Na dwóch żelach 12V 12Ah przejeżdżała ze mną (wtedy ważyłem jakieś 120 kg) około 8 km z prędkością 18 km/h.
 
 
Kajman 
prezes


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 18 Kwi 2017
Posty: 717
Skąd: Bdg
Wysłany: Czw 20 Kwi, 2017   

Brak amortyzacji trochę wkirwia,dopiero człowiek docenia pompowane koła i amortyzatory :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group