ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Kontroler 24V 250W i panel LED nieznany
Autor Wiadomość
geoorge 
początkujący


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 21 Lut 2017
Posty: 33
Skąd: Tryńcza
Wysłany: Nie 23 Kwi, 2017   Kontroler 24V 250W i panel LED nieznany

Witam

Miał ktoś styczność z takim kontrolerem i Panelem LED?
Wszystko podłączyłem zgodnie z opisem i nie działa.
Próbowałem uruchomić go bez panelu, ale tylko samo nauka ruszyła (po połączeniu białych przewodów silnik obraca się powoli przez chwilę w lewo lub prawo).
Na manetkę nie reaguje.
Coś mi nie pasuje z wyjściem do lampki oświetleniowej, (po podłączeniu wtyczki z panelu LED do kontrolera, gdzie mogłe podłączyć lampkę?)
Wszystko co wiem o kontrolerze jest na zdjęciach.

Niebieski i żółty połączone razem i podpisane na płytce "VCC0" (zwarty do zasilanie 24V włącza sterownik).
Czerwony zasilanie 24V
Biały (od lampki) idzie do masy.
Zielony podpisany na płytce "HI1"

Podłączałem manetkę do wtyczki nr 5, ale kontroler nie reaguje.


Ostatnio zmieniony przez geoorge Wto 25 Kwi, 2017, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
geoorge 
początkujący


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 21 Lut 2017
Posty: 33
Skąd: Tryńcza
Wysłany: Śro 26 Kwi, 2017   

Pomoże ktoś uruchomić?
Czy do kosza?
A moża da sie uruchomić sam kontroler bez panelu led?
 
 
tkoko 
prezes


Pomógł: 19 razy
Dołączył: 26 Lut 2015
Posty: 684
Skąd: Czechowice-Dz
Wysłany: Śro 26 Kwi, 2017   

Czy przewody manetki i sterownika są we wtyczce na tych samych miejscach. Czerwony z czerwonym, czarny z czarnym, kolorowy z kolorowym?
Czy po podłączeniu 2 wtyczek LCD. czerwono - niebieskiej i czarno -zielonkawej (biało żółtej na razie nie podłączaj) oraz po naciśnięciu przycisku ON/OFF włączają Ci się diody naładowania aku i tryb "LOW" tak jak na zdjęciach?
 
 
geoorge 
początkujący


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 21 Lut 2017
Posty: 33
Skąd: Tryńcza
Wysłany: Śro 26 Kwi, 2017   

Tak to mniej więcej wygląda:
https://goo.gl/photos/t2xpJaLJ7q4bssx7A
Próbowałem zewrzeć dodatkowym przewodem niebieski i czerwony, świeciły się wtedy 4 diody od wskaźnika naładowania (nie ma mego na filmiku, oczywiście z rozłączoną wtyczką od lampki).
 
 
tkoko 
prezes


Pomógł: 19 razy
Dołączył: 26 Lut 2015
Posty: 684
Skąd: Czechowice-Dz
Wysłany: Czw 27 Kwi, 2017   

Więc podłącz te dwie wtyczki o których wspominałem i naciśnij przycisk ON/Off. Muszą się zaświecić diody naładowania aku (1 - 4 górne diody zależnie od napięcia aku) oraz dioda "LOW" dopiero wówczas masz uruchomiony sterownik. Skoro po krótkim zwarciu przewodu niebieskiego z czerwonym zaświeciły Ci się diody, oznacza to że włączanie działa (to jest ON/OFF na przycisku). Dopiero wówczas możesz używać manetkę/PAS.
 
 
geoorge 
początkujący


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 21 Lut 2017
Posty: 33
Skąd: Tryńcza
Wysłany: Czw 27 Kwi, 2017   

I tu jest właśnie problem, jak na filmiku :(
Nie da się normalnie włączyć.
 
 
WojtekErnest 
szef


Pomógł: 78 razy
Dołączył: 18 Sie 2012
Posty: 3453
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 27 Kwi, 2017   

geoorge napisał/a:
I tu jest właśnie problem, jak na filmiku :(
Nie da się normalnie włączyć.

Górny ON/OFF naciśnij i chwilę przytrzymaj. Też się nie pali ?
_________________
Użytkownik składaka Kross/Grand Ametyst 24 cale, zasil. 42 V-600 W oraz Bora 602 INTERBIKE
http://forum.arbiter.pl/viewtopic.php?t=1555
 
 
tkoko 
prezes


Pomógł: 19 razy
Dołączył: 26 Lut 2015
Posty: 684
Skąd: Czechowice-Dz
Wysłany: Czw 27 Kwi, 2017   

Spróbuj więc połączyć tylko czerwony i czarny (bez łączenia wtyczek) i zewrzyj na chwilę czerwony z niebieskim. Powinny zaświecić się diody na wskaźniku. Ponowne zwarcie powinno wyłączyć wskaźnik.
 
 
kbross 
początkujący


Dołączył: 01 Maj 2017
Posty: 5
Skąd: Ustrzyki
Wysłany: Pon 01 Maj, 2017   

witam,
posiadam kontroler brushless controller250W 24V i nie wiem jak go uruchomić.
podsyłam link do podobnego:
https://www.aliexpress.co...422302159.html#
z tym, że w moim chyba zamiast dwóch kabli fioletowy, czerwony (ignition ON/OFF ) posiadam jakieś inne na wyłącznik. Reszta się zgadza ze zdjęciem. Dodam, że po podłączeniu kontrolera do silnika 250W spartaion prosto do uzwojeń(z ominięciem wbudowanego sterownika), do manetki( czerwony,czarny zielony do akumulatora( czarny, czerwony) spięciu białych( samonauka) silnik nie ruszy. A napięcię na manetce to 1,6v. O ile to możliwe czy mógłbym prosić o odp i wskazanie błędu?
 
 
wibi 
szef


Pomógł: 42 razy
Dołączył: 23 Sie 2014
Posty: 1072
Skąd: Śląsk
Wysłany: Wto 02 Maj, 2017   

@kbross
Nie wiem o jakiej manetce piszesz bo taka standardowa (z hallotronem) posiada min.3 przewody (lub 4 gdy ma dodatkowe diody napięcia akumulatora). Te 3 to zasilanie 5V(zazwyczaj czerwony),masa (czarny) i trzeci sygnałowy(zielony?) czyli sterujący na którym napięcie zmienia się wraz z obrotem manetki. Jeśli do manetki doprowadziłeś napięcie większe niż 5V to padł hall względnie był uszkodzony. Na wyjściu czyli kabelku zielonym powinno pojawiać się napięcie od ok 1V do 4V zmieniane obrotem manetki.
 
 
wibi 
szef


Pomógł: 42 razy
Dołączył: 23 Sie 2014
Posty: 1072
Skąd: Śląsk
Wysłany: Wto 02 Maj, 2017   

@george
Robiąc takie jak pokazano na filmie experymenty udało mi się spalić sterownik a konkretnie procesor PIC. Do panelu sterowania powinny dochodzić 4 przewody tj. czerwony (5V),niebieski (napięcie baterii), czarny (masa) i sterujący (załączający).Włączenie tego panelu to tylko krótkie naciśnięcie przyciski Power.Po tym co już zdziałałeś sprawdź napięcia i sterownik który oby nie był już "trupem".
 
 
geoorge 
początkujący


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 21 Lut 2017
Posty: 33
Skąd: Tryńcza
Wysłany: Śro 03 Maj, 2017   

wibi jakie eksperymenty?
Podłączyłem sterownik zgodnie z instrukcja i nie działa :(
"eksperymenty" zaczęły się po nieudanej próbie podłączenia :D

tkoko
Próbowałem podłączyć tak ja pisałeś i nic z tego.
https://goo.gl/photos/7SRmcctAxLGivS6D6

Mam 2 takie komplety i wydaje mi się że sprawny jest tylko jeden kontroler (uszkodzone 2 panele LED i jeden kontroler).

W sprawnym kontrolerze działa samonauka i po podłączeniu manetki i zwarciu przewodu czerwonego i niebieskiego działa wszystko normalnie.

Drugi kontroler po połączeniu czerwonego i niebieskiego włącza się na kilka sekund i tyle :(
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group