ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Najpierw trzeba się przywitać:
Autor Wiadomość
spagat
[Usunięty]

Wysłany: Śro 17 Mar, 2010   Najpierw trzeba się przywitać:

Witam Wszystkich, którzy tu zajrzeli.

Z zawodów wyuczonych i kontynuowanych jestem elektrykiem i elektroenergetykiem.
Z zamiłowania pasjonatem motoryzacji - szczególnie włoskiej.
Pracuję w utrzymaniu ruchu w pewnej firmie farmaceutycznej, tak więc praca polega bardziej na rozwoju intelektualnym i zawodowym niż na brudzeniu się smarami i tego typu podobnymi rzeczami.
Mam na swoim koncie kilka autorskich konstrukcji elektroniczno-mechanicznych.
Jak widać zamieszkuję w Łodzi - gdzie niestety większość nowinek takich jak e-parkingi, e-samochody to jeszcze bardzo daleka przyszłość.
Chciałbym zacząć robić coś w kierunku rozwoju postępu technicznego, bo jak widać w tych czasach postęp techniczny jest mocno zatrzymywany aby nie zagrozić pozycji wielu koncernów i firm. Wydaje mi się, że ta dziedzina z uwagi na niedaleką przyszłość jest bardzo rozwojowa. Jak pokazuje historia motoryzacji, napędy samochodów ewoluują tylko do pewnych granic, dalej są zastępowane następnymi (zasilanie parą, benzyną, olejem napędowym, gazem cng/lpg no i teraz być może w końcu prądem elektrycznym).
Niestety o stworzeniu, czy też konwersji samochodu własnego na ev w chwili obecnej mogę tylko pomarzyć, z uwagi na: brak środków finansowych pochłanianych przez kredyt na mieszkanie, brak miejsca na tworzenie (parking przed blokiem, o który biją się sąsiedzi nie jest dobrym miejscem), jak widać brak garażu do spokojnego ładowania akku.
Jednak chciałbym zgłębić ten temat, bo jak już wspomniałem, jest to przyszłość.
Nie odcinam się od samochodów spalinowych, gdyż uważam, że są piękne i gdyby nie pewne wydarzenia historyczne to już by ich nie było. Jednak uważam, że prawdziwe samochody spalinowe skończyły się wraz z latami dziewięćdziesiątymi. Dalej zaczęło się kombinowanie z cięciem kosztów produkcji (odbijającej się na rzetelności wykonania samochodów), żywotności. Weszły w życie jakieś dziwne fuzje koncernów samochodowych odcinając się od niepowtarzalności i charakteru poszczególnych marek. Moim zdaniem całe piękno tych maszyn legło w gruzach. Jako przykład podam prosty test przeprowadzony na parkingu marketu: znajdźcie w jednym rzędzie kilka aut z podobnego rocznika, segmentu, rodzaju nadwozia zaparkowanych obok siebie i popatrzcie na nie z boku - co widać?... Bez mała identyczną wysokość, długość, kształt zderzaków, rozstaw osi, itd... słowem, różni je kolor. Dlatego uważam, że najlepszą bazą do przeróbek są samochody z najlepszego okresu produkcji (w/w), proste konstrukcyjnie, rzetelnie wykonane, duże - a jednocześnie lekkie (brak niepotrzebnych systemów i gadżetów). Mankamentem może być współczynnik Cx - ale według mnie raz, że nie potrzebny w EV bo nie o szybkość tu teraz chodzi, dwa to i tak jest duży wybór z zadowalającym Cx. Projekty EV teraz uważam za wprowadzenie do prawdziwych samochodów elektrycznych, które się niebawem pojawią, a dzięki takim jak Wy to nadejdzie szybciej.

Więc jeszcze raz witam!
Z góry przepraszam, że będę występował jako czysty teoretyk w tym zagadnieniu, jednak liczę na wyrozumiałość.
Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony przez Nie 21 Mar, 2010, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Zbyszek Kopeć 
szef


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 15 Paź 2006
Posty: 3284
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Śro 17 Mar, 2010   

Cieszę się, że ilość "naszych" rośnie.
"Sąd sądem, ale sprawiedliwość musi być po naszej stronie."

Warto chociaż zacząć od roweru elektrycznego, lub innego jednośladu.
_________________
EKOLOGICZNY BO ELEKTRYCZNY WIĘC ŚLICZNY CZYLI NOWOCZESNY !
http://www.samochodyelektryczne.pl
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Śro 17 Mar, 2010   

Witamy następnego zapaleńca :)
Baw się z nami dobrze ;)
 
 
spagat
[Usunięty]

Wysłany: Czw 18 Mar, 2010   

Czyli się zaczęło :wink:
Jeśli chodzi o rower to mnie nie bawi jazda, nie pedałując, rower to rower i u mnie takim zostanie, chyba, że na starość coś zmienię jeśli moje kolana do tej pory wysiądą.
Pozdrawiam.
 
 
Zbyszek Kopeć 
szef


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 15 Paź 2006
Posty: 3284
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Czw 18 Mar, 2010   

Rację masz. Jednak ludziska często jeżdżą po dużych górkach i mają ciężko z podjechaniem po górkę, potem taki wie, że ma rower i zawsze z niego może skorzystać, ale w podświadomości siedzi takie utrudnienie (szczególnie u młodych) i zostawia przejażdżkę na potem. Elektrycznym zawsze chce się jeździć, do tego ta świadomość, że mogę pedałować, a jak mi się nie chce, to mogę jechać bez pedałowania i niech inni podziwiają.
A do tego elektryczny rower więcej waży, więc trening jest skuteczniejszy.
_________________
EKOLOGICZNY BO ELEKTRYCZNY WIĘC ŚLICZNY CZYLI NOWOCZESNY !
http://www.samochodyelektryczne.pl
 
 
tree
[Usunięty]

Wysłany: Czw 18 Mar, 2010   

spagat napisał/a:
mnie nie bawi jazda, nie pedałując
A eksperymentowanie też nie? Rower i roweropodobne to świetna tania szkoła praktyczna EV okazja do poćwiczenia jak wydysić dośc, z małego , bez klim absów, dresów i bejzboli.
spagat napisał/a:
chyba, że na starość coś...
zaraz na starość , jeszcze ze 3, 5 lat i jak nie bedziesz mógł wydusić słowa, po dogonieniu taaaaaakiej :) ...... powiedzmy dwudziestolatki na rowerze .... No bo co z tego że dognałeś , jak rzęzisz, a kolana ci sie trzęsą , jeszcze moment i Cię podtrzyma , żebyś nie upadl. :)

Ty pomyśl ! :) jakieś wunder wafe w zanadrzu nie zawadzi :)
 
 
tree
[Usunięty]

Wysłany: Czw 18 Mar, 2010   

spagat napisał/a:
prawdziwe samochody spalinowe skończyły się wraz z latami dziewięćdziesiątymi.



Tu się zgodze tylko ,że to mocno naciagana data rozwój samochodu skończył się wlasciwie w latach 50 -siątych . Od tego czasu nic się nie zmieniło .
Dalej to robienie japońskiej-coraz-mniejszej, komórki . że klawisze tylko igłą da sie nacisnąć i dodatki. Samochód z katalizatorem , z palmą, z sedesem zamiast przedniego fotela, z abs'em, z nową listwa ozdobną od Syrenki, z dresem, i z sukcesem, z neonem, z freonem i bez , i taki co głownie robi 'Umm Cyk, Umm Cyk' na 3 dzielnice.
 
 
7h7 
stażysta



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 19 Lut 2008
Posty: 150
Skąd: warszawa
Wysłany: Pią 19 Mar, 2010   

tree napisał/a:
A eksperymentowanie też nie? Rower i roweropodobne to świetna tania szkoła praktyczna EV okazja do poćwiczenia jak wydysić dośc, z małego , bez klim absów, dresów i bejzboli.


Witam na naszym forum.
Zgadzam z się z TREE, fora dyskusyjne pełne są teoretyków - onanistów, którzy nic nie skonstruowali ale wszystko wiedzą najlepiej (w teorii !!!)

Zbuduj COŚ od podstaw, będziesz wiedział z czym się mierzysz. To najlepsza szkoła pokory dla tematu i zrozumienia innych konstruktorów.
Między teorią a praktyką jest ...... różnica !

Nie mam willi ani garażu, moje konstrukcje powstają w salonie w nocy jak rodzina śpi.
_________________
erower 2 x 5kW Lipo 100V/15Ah 100A 80km/h www.7h7.pl www.sigmaev.pl
 
 
DruhRafal
stażysta
Jeździec bez głowy



Dołączył: 29 Paź 2009
Posty: 138
Wysłany: Sob 20 Mar, 2010   

7h7 napisał/a:


Nie mam willi ani garażu, moje konstrukcje powstają w salonie w nocy jak rodzina śpi.


:) Ty też?
_________________
EVE - Electric Enduro Project
http://evenduro.blogspot.com
 
 
tree
[Usunięty]

Wysłany: Nie 21 Mar, 2010   

DruhRafal napisał/a:
Ty też?
hi hi hi :) w pokoju gdzie sypiam stoi , tfuu! - wisi rozbabrany rower 3 kołowy z e napędem składak w chwili obecnej w trakcie przeróbki (alu rama), okresowo elektryczny , niedokończony kajak :) alternator z neodymami już doczepiony do silnika spalinowgo i tak w locie, :) rozrusznik z neodymami na wzbudzaniu , ale, (na kij mi to ostatnie, jeszcze nie wiem, działa , ale 'żre' sporo?) --posuwać to się, mało posuwa wszystko , ostatnio głównie zajmuje sie łódką , a rodzina, przywykła :)
 
 
DruhRafal
stażysta
Jeździec bez głowy



Dołączył: 29 Paź 2009
Posty: 138
Wysłany: Pon 22 Mar, 2010   

tree napisał/a:
DruhRafal napisał/a:
Ty też?
hi hi hi :) w pokoju gdzie sypiam stoi , tfuu! - wisi rozbabrany rower 3 kołowy z e napędem składak w chwili obecnej w trakcie przeróbki (alu rama), okresowo elektryczny , niedokończony kajak :) alternator z neodymami już doczepiony do silnika spalinowgo i tak w locie, :) rozrusznik z neodymami na wzbudzaniu , ale, (na kij mi to ostatnie, jeszcze nie wiem, działa , ale 'żre' sporo?) --posuwać to się, mało posuwa wszystko , ostatnio głównie zajmuje sie łódką , a rodzina, przywykła :)


Jak mam wprowadzić motocykl do kuchni to moją dziewczynę szlag trafia ;)
_________________
EVE - Electric Enduro Project
http://evenduro.blogspot.com
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Pon 22 Mar, 2010   

Wprowadzaj do sypialni ;)
 
 
Zbyszek Kopeć 
szef


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 15 Paź 2006
Posty: 3284
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pon 22 Mar, 2010   

Kobiety lubią tylko męższczyzn z pasją (najlepiej elektryczne pojazdy), chociaż narzekają.
Prawdziwej kobiecie możesz dać kilka domów i wiele złota, ale jak nie dasz kwiatów, to nic nie dałeś.
_________________
EKOLOGICZNY BO ELEKTRYCZNY WIĘC ŚLICZNY CZYLI NOWOCZESNY !
http://www.samochodyelektryczne.pl
 
 
DruhRafal
stażysta
Jeździec bez głowy



Dołączył: 29 Paź 2009
Posty: 138
Wysłany: Pon 22 Mar, 2010   

Zbyszek Kopeć napisał/a:
Kobiety lubią tylko męższczyzn z pasją (najlepiej elektryczne pojazdy), chociaż narzekają.
Prawdziwej kobiecie możesz dać kilka domów i wiele złota, ale jak nie dasz kwiatów, to nic nie dałeś.


Zbyszku, Ty to prawdziwy romantyk jesteś ;) I ekolog ;)

Można by otworzyć nowy temat: wpływ naszego hobby na sprawy sercowe:) Ja mam jedną konkluzję: Nigdy nie mówić żonie/dziewczynie o prawdziwych kosztach poniesionych na EV :)
_________________
EVE - Electric Enduro Project
http://evenduro.blogspot.com
 
 
Zbyszek Kopeć 
szef


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 15 Paź 2006
Posty: 3284
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pon 22 Mar, 2010   

Jak pyta o koszty, to za chwilę wręczamy kwiaty i zapomni, albo chociaż uda.
_________________
EKOLOGICZNY BO ELEKTRYCZNY WIĘC ŚLICZNY CZYLI NOWOCZESNY !
http://www.samochodyelektryczne.pl
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group