ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Najpierw trzeba się przywitać:
Autor Wiadomość
tas 
szef
tas


Pomógł: 154 razy
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 6169
Skąd: Beskidy
Wysłany: Sob 25 Paź, 2014   

20s i więcej się stosuje do silników wysokoobrotowych w kole 17"-19" aby przy wysokiej prędkości obrotowej dysponować dużym momentem i normalną prędkością na małym kole.

Skoro rower ma 26" koła to błędem w sztuce budowy jest dawać 24s. Wyjdzie mało optymalna i prawdopodobnie kłopotliwa instalacja.
_________________
Silniki, sterowniki : SKLEP tel: 792304416
Kod rabatowy: "FORUM"
Ogniwa: SKLEP
Blog o ebajkach BLOG
 
 
raymaxxx 
brygadzista


Pomógł: 6 razy
Wiek: 46
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 242
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sob 25 Paź, 2014   

rozumiem więc ewentualnie 20s, ale proszę o podpowiedź czy mogę do 16s zastosować kontroler na 84V, drugie pytanie jest powiązane jednocześnie z doborem silnika - który wybrać 2806 czy 2805? jak w porównaniu przy stałych prędkościach powiedzmy 40/55/65 kmph będą te silniki w porównaniu do siebie się zachowywały (temperatura/zużycie energii)? nie wiem który silnik wybrać :cry:
_________________
jeżdżę na: bananator v1 RWD :D , RH2806D 3,2kW 60V15Ah Lipo 24" 26kg
 
 
tas 
szef
tas


Pomógł: 154 razy
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 6169
Skąd: Beskidy
Wysłany: Sob 25 Paź, 2014   

do instalacji 60V należy mieć sterownik 60V, do instalacji 84V trzeba mieć sterownik 84V itd

Między tymi silnikami nie bezie żadnej różnicy, bada zupełnie identyczne względem wszystkich parametrów w zakresie prędkości 25-60km/h przy jeździe po płaskim
_________________
Silniki, sterowniki : SKLEP tel: 792304416
Kod rabatowy: "FORUM"
Ogniwa: SKLEP
Blog o ebajkach BLOG
 
 
raymaxxx 
brygadzista


Pomógł: 6 razy
Wiek: 46
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 242
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sob 25 Paź, 2014   

tylko tyle że 2806 będzie lepiej przyspieszał tak? więc do pakietu 16s3p potrzebuję sterownik 60V czy 72V (ten pakiet teoretycznie naładuje się do 67V)? Trochę to dziwne że regulator musi być pod konkretny pakiet, w modelach RC regulator 3f może pracować w sporym zakresie napięć zasilających pakietów np 2-6s...
_________________
jeżdżę na: bananator v1 RWD :D , RH2806D 3,2kW 60V15Ah Lipo 24" 26kg
 
 
tas 
szef
tas


Pomógł: 154 razy
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 6169
Skąd: Beskidy
Wysłany: Sob 25 Paź, 2014   

Bo regiel nie odłącza zasilania na wyładowanym pakiecie z oczywistych powodów, a sterownik b,dc odłącza chroniąc aku. Dlatego potrzeba posiadania sterownika na konkretne napięcia.
Są jednak sterowniki uniwersalne 48-84V lub programowalne.

Tak, będzie przyśpieszać bardziej, ale Ty na płaskim odcinku tego nie zauważysz, dlatego dla Ciebie oba silniki są identyczne w parametrach.
_________________
Silniki, sterowniki : SKLEP tel: 792304416
Kod rabatowy: "FORUM"
Ogniwa: SKLEP
Blog o ebajkach BLOG
 
 
jaca622 
początkujący
jaca622


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 27 Wrz 2014
Posty: 40
Skąd: Police
Wysłany: Wto 28 Paź, 2014   

Witam.
Do niedawna myslalem ze rowerki elektryczne to tylko te z silniczkami 250 watt . Potem zobaczyłem na You Tube ten film https://www.youtube.com/watch?v=EgXGgcSRGyA i się zaczęło. Na początku chorowania troszeczkę mnie przeraziła cena tej zabawki, ale drążąc temat trafiłem na bloga pana tasa a za tym blogiem na to forum. Obecnie pan emil buduje dla mnie rame i czekam na silniczki od pana tasa , będzie to cos na wzor tego rowerku. http://forum.arbiter.pl/viewtopic.php?t=2770

Pozdrawiam wszystkich Jacek.
 
 
Szaczek 
stażysta


Pomógł: 4 razy
Wiek: 45
Dołączył: 06 Kwi 2014
Posty: 165
Skąd: Police
Wysłany: Wto 28 Paź, 2014   

jaca622 napisał/a:
Witam.
Do niedawna myslalem ze rowerki elektryczne to tylko te z silniczkami 250 watt . Potem zobaczyłem na You Tube ten film https://www.youtube.com/watch?v=EgXGgcSRGyA i się zaczęło. Na początku chorowania troszeczkę mnie przeraziła cena tej zabawki, ale drążąc temat trafiłem na bloga pana tasa a za tym blogiem na to forum. Obecnie pan emil buduje dla mnie rame i czekam na silniczki od pana tasa , będzie to cos na wzor tego rowerku. http://forum.arbiter.pl/viewtopic.php?t=2770

Pozdrawiam wszystkich Jacek.


Witaj,
Bardzo chętnie zobaczę takie cudo na ulicach naszego miasta.
Napisz coś więcej o ramie bo mi również marzy się takie cudo a zima idzie i będzie więcej czasu na konstruowanie. Byłeś w mieście piwa na przymiarce ramy czy jak?
_________________
Obecnie jeżdżę na: Fedora
 
 
jaca622 
początkujący
jaca622


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 27 Wrz 2014
Posty: 40
Skąd: Police
Wysłany: Wto 28 Paź, 2014   

Czesc , nie byłem . Emailowo to sie odbywa, narazie. :razz: O samej ramie i budowie bedzie w osobnym temacie
 
 
scale 
młodzik
born to vertride


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 02 Lis 2014
Posty: 79
Skąd: górny śląsk
Wysłany: Pon 03 Lis, 2014   

Witam,
Forum to odwiedzam od dłuższego czasu w poszukiwaniu najlepszego wspomagania do jazdy pod górę. Preferuję wąskie kręte ścieżki, od czeskich rychlebskich ścieżek, aż po szlaki oficjalnie niedostępne dla rowerów (większość szlaków na Słowacji).
Wybór padł na najmocniejszą wersję middrive'a od Bafang'a.
 
 
robik13 
początkujący


Dołączył: 21 Wrz 2014
Posty: 4
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pią 07 Lis, 2014   

Witam
Przypadkowo kupiłem rower elektryczny i połknąłem bakcyla :)
Na razie wchodzę w temat zasilania a potem pewnie zaczną się przeróbki..
Pozdrawiam wszystkich na forum i może kiedyś spotkamy sie na ścieżkach Wrocławia :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group