ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: tas
Sob 07 Gru, 2013
Silnik 500W/36V z allegro?
Autor Wiadomość
tomson 
prezes
TOMSON


Pomógł: 4 razy
Wiek: 47
Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 649
Skąd: Otwock_EŁK
Wysłany: Wto 27 Kwi, 2010   

do WIT

Na rowerze poziomym to masz dużo mniejszy opór powietrza.
Mój akumulator składa się z 15 akku szeregowo i po 5 równolegle
są to co prawda chińskie LiFe ale cały akumulator z BMSem waży 3975g.
Tu w okolicach Ełku nie ma terenu równinnego co i raz mam podjazd albo zjazd i to nieraz na długich odcinkach
Napięcie po naładowaniu bez obciążenia 54V
Z czasem mam zamiar wymienić na pojedyncze celki 38120 o prądzie nominalnym 5C
mam już 5 szt z mocowaniem na śruby. kosztowały mnie 408zł z przesyłką.
Jeździłem sobie też po Ełku na A123 połączyłem sobie 3 pakiety po 4 cele + pakiet 2cele to osiągałem prędkość max 26km/h i przejechałem 11km do momentu wyłączania się regulatora.
_________________
pozdr
Tomek
 
 
wit 
brygadzista


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 15 Wrz 2009
Posty: 285
Skąd: Skierniewice
Wysłany: Wto 27 Kwi, 2010   

tomson napisał/a:
do WIT

Na rowerze poziomym to masz dużo mniejszy opór powietrza.

przy 20km/godz różnica -żadna. nawet mam gorzej... rower jest dużo cięższy niż zwykły. plusem -wygodnie się siedzi i kręgosłup nie boli...

przy 30km/godz - już widać korzyść z aerodynamiki. i zaczyna przeważa nad ciężarem.
podobnie -pod wiatr -nawet jak wolno jechać -to jest różnica...

_________________
Witek.
Ostatnio zmieniony przez wit Śro 28 Kwi, 2010, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
tomson 
prezes
TOMSON


Pomógł: 4 razy
Wiek: 47
Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 649
Skąd: Otwock_EŁK
Wysłany: Wto 27 Kwi, 2010   

Do WIT

Że mam silnik w przednim kole to widzę jaką prędkość ma koło na biegu jałowym i licznik pokazuje mi 32km/h i prąd biegu jałowego 0.45A.
A rowerzysta jadąc na rowerze klasycznym z prędkością 30km/h ciągnie za sobą bąbel powietrza o masie 1.5t.Opór powietrza rośnie z kwadratem prędkości.
_________________
pozdr
Tomek
 
 
berla 
młodzik


Pomógł: 1 raz
Wiek: 38
Dołączył: 11 Kwi 2009
Posty: 59
Skąd: Leszno
Wysłany: Wto 27 Kwi, 2010   

Panowie odnośnie tych aku modelarskich... tu jest spory wybór a jak ktoś planuje duży zastaw to i cenowo zapewne lepiej wyjdzie
http://www.hobbycity.com/...ower_Search.asp
 
 
wit 
brygadzista


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 15 Wrz 2009
Posty: 285
Skąd: Skierniewice
Wysłany: Śro 28 Kwi, 2010   

berla napisał/a:
Panowie odnośnie tych aku modelarskich... tu jest spory wybór a jak ktoś planuje duży zastaw to i cenowo zapewne lepiej wyjdzie
http://www.hobbycity.com/...ower_Search.asp


fajny sklepik... ciekawe jak z wysyłka... a co do aku... Kolego -szukałeś takich maleństw jak na moim zdjęciu...
do roweru są i fajniejsze... np pakiet 5s 5Ah za 40 dolców... dwa takie i na pokładzie jest 36V5Ah ważące poniżej kilograma -za około stówę plus przesyłka...
a mocy -oj każdy silnik to pociągnie... wady -ograniczona trwałość _około 300 ładowań i konieczna ostrożność -pewne ryzyko pożaru.


aku które wyszukałeś... są malutkie -jak te na moim zdjęciu...
tyle, że ja mam aku do modeli samolotów...
i w dużej mierze dlatego są tak małe... w rowerze po prostu używam tych samych...

zamiennie -lub kiedy w modelu już nie dają rady... to w rowerze jeszcze pochodzą...w model samolotu -jeden taki pakiet 3s zasila silnik o mocy 200 lub nawet 350W -dostarczając prądów rzędu 35A.
a do roweru dwa takie pakiety a silni słabszy... i wystarczy jak pakiet da średnio z 8A... w modelarstwie dawno poszedłby do utylizacji... w rowerze jeszcze śmiga...
jednak... kupując do roweru -to polecałbym troszkę większe... zippy flightmax 5000 lub 5800 -spoko wystarczy 20C
albo podobne rhino - (lepsza jakość) obie firmy ze średniej półki - niezła jakość przy przyjaznych cenach...
gdyby ktoś kupował u nich... chętnie podłączyłbym się pod przesyłkę... coby w jednej paczce...
_________________
Witek.
 
 
tomson 
prezes
TOMSON


Pomógł: 4 razy
Wiek: 47
Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 649
Skąd: Otwock_EŁK
Wysłany: Śro 28 Kwi, 2010   

Do berla

Akumulatory LiFe cylindryczne w rozmiarze 38120 na prąd 5C i pojemności 10Ah ze złączami śrubowymi kosztują około 18$ brutto za sztukę
Przesyłka np dla 7 szt wychodzi do polski 46.8$ brutto. Jest to przesyłka firmą DHL
_________________
pozdr
Tomek
 
 
berla 
młodzik


Pomógł: 1 raz
Wiek: 38
Dołączył: 11 Kwi 2009
Posty: 59
Skąd: Leszno
Wysłany: Śro 28 Kwi, 2010   

Koledzy odnosnie tych aku i stronki ze sklepem - podałem tylko orientacyjnie (jako modelarz-początkujący) . Znałem po prostu ten sklepik i jak ktoś się skusi to spory wybór i jak to mówią każdy znajdzie coś dla siebie ;)

Co do przesyłki to zalży od wagi...
Np.
Taki pakiet: http://www.hobbycity.com/...?idProduct=7636
- za 20 szt. to bedzie 94,56$ expres, albo 46,56$ (ok. 5 dni). Aby ominąć cło trzeba odpowiednio zaznaczyć w zamówieniu :)
- za 10 szt. to za expres 66,09& albo 30,79$ (ok. 5 dni)

Pozdro
 
 
czarodziej 
młodzik


Wiek: 55
Dołączył: 14 Maj 2010
Posty: 69
Skąd: Nowa Wieś Ujska
Wysłany: Pią 14 Maj, 2010   

Witam szanownych kolegów, od jakiegoś czasu z dużym zainteresowaniem czytam to nowatorskie forum, przyszedł czas na pytania :wink:
Podłączę się pod temat i zapytam, bo odpowiedź nie padła.
Czy ktoś kupował te zestawy z alledrogo. Planuję zakup czegoś takiego i przeszczep do roweru....na początek, a z czasem budowę czegoś od podstaw. Nie wiem tylko czy pakować się w te zestawy, czy kupować sprawdzone ...... droższe z np. erowery.
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Pią 14 Maj, 2010   

Taniej wyjdzie kupienie gotowego rowerka ;)
Niedawno sprzedawali po 300 zł kompletne, z silnikiem BLDC 250W, bez baterii.
 
 
Zbyszek Kopeć 
szef


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 15 Paź 2006
Posty: 3284
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pią 14 Maj, 2010   

Zgubiłeś jedno zero.
_________________
EKOLOGICZNY BO ELEKTRYCZNY WIĘC ŚLICZNY CZYLI NOWOCZESNY !
http://www.samochodyelektryczne.pl
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Pią 14 Maj, 2010   

Nie zgubiłem :P Po 700 były z akumulatorami. Sam kupiłem 4 sztuki :)
 
 
czarodziej 
młodzik


Wiek: 55
Dołączył: 14 Maj 2010
Posty: 69
Skąd: Nowa Wieś Ujska
Wysłany: Nie 16 Maj, 2010   

250W z silniczka to trochę za mało jak na moje potrzeby, ale za 300 zł można się skusić choćby tylko do przetestowania. Mógłbyś podać link do miejsca gdzie kupiłeś te rowerki?
 
 
wit 
brygadzista


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 15 Wrz 2009
Posty: 285
Skąd: Skierniewice
Wysłany: Nie 16 Maj, 2010   

czarodziej napisał/a:
250W z silniczka to trochę za mało jak na moje potrzeby, ale za 300 zł można się skusić choćby tylko do przetestowania. Mógłbyś podać link do miejsca gdzie kupiłeś te rowerki?


oj z linkiem to chyba trudno będzie... silniki bezszczotkowe także te 250W a rowery w szczególności nawet używane i bez baterii zazwyczaj są sporo droższe niż 300zł..

po prostu była okazja i chwilowe super ceny -ktoś ściągnął jednorazowo duży transport używanych rowerów elektrycznych i zasypał nimi rynek... w dodatku w martwym sezonie... bo na przełomie roku... stąd wyjątkowo niskie ceny przez kilka dni...

gość chciał się w miarę szybko pozbyć ... jak jednorazowo wystawił na allegro kilkadziesiąt sztuk... ceny spadły... rowery zostały wykupione w większości hurtowo

-i teraz jako pojedyncze sztuki trafiają na rynek w o wiele wyższych cenach...
kupić tanio dużą partię -sprzedawać pojedynczo ale drogo... chyba tak zadziałało...

w tych super cenach były na allegro może z tydzień... w licytacjach niektórzy kupowali po kilkanaście sztuk... teraz wystawiają po jednej...

- ja wtedy też się załapałem na mały zakup bezpośrednio u źródła ;) szkoda że tak mały...
_________________
Witek.
 
 
czarodziej 
młodzik


Wiek: 55
Dołączył: 14 Maj 2010
Posty: 69
Skąd: Nowa Wieś Ujska
Wysłany: Nie 16 Maj, 2010   

Szkoda :cry:
A jak się te cuda nazywały?? Może jeszcze się coś upoluje na alledrogo.
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Nie 16 Maj, 2010   

REX. Teraz widuję po około 1000 zł i więcej.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group