ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Norma EVA/EKO 14000 - została zastrzeżona
Autor Wiadomość
mmoto 
prezes
mmoto


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 13 Sty 2010
Posty: 801
Skąd: Szczecin
Wysłany: Pią 28 Gru, 2012   Norma EVA/EKO 14000 - została zastrzeżona

Jakby ktoś z forum chciał certyfikat.....
Ostatnio zmieniony przez mmoto Czw 03 Sty, 2013, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
mmoto 
prezes
mmoto


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 13 Sty 2010
Posty: 801
Skąd: Szczecin
Wysłany: Śro 02 Sty, 2013   

Jakby ktoś chciał certyfikat na zgodność z normą proszę pisać na priv lub pytać w postach,
chcę wypromować normę szczególnie w firmach związanych z EV lub OZE.
Certyfikat wygląda tak:

 
 
eneuro
[Usunięty]

Wysłany: Śro 02 Sty, 2013   

Tylko po co produkować takie "papierzyska" ? Więcej drzew by ocalało gdyby w UE było mniej "śmieciowych" projektów nikomu nie potrzebnych, a prowadzący je "kijowi manedżerowie" jeździli do pracy rowerem a nie "spalinochodami" z silnikiem 5L pod maską, żeby być zauważalny, bo inaczej jak ma w kapeluszu 160cm, to mógłby co najwyżej sprzątać piwnice i kanały ściekowe, a tak to może się dowartościować :D
 
 
toft 
szef
Pan kierowca


Pomógł: 10 razy
Dołączył: 22 Mar 2010
Posty: 1756
Skąd: Gliwice
Wysłany: Śro 02 Sty, 2013   

Zastanawiają mnie kryteria które trzeba spełnić aby móc wydrukować sobie tę kartkę z napisem certyfikat.... Nawiasem mówiąc stowarzyszenie powinno chyba mieć jakaś pieczęć lub choć znak wodny lub cokolwiek takiego...
 
 
rs232 
stażysta
EV designer


Dołączył: 26 Maj 2010
Posty: 170
Skąd: Katowice
Wysłany: Śro 02 Sty, 2013   

Jak sie zawsze nie zgadzam z eneuro tak tutaj ma moje popracie, co za bzdury koń by sie uśmiał, dawno nie widziałem i nie czytałem takich popłuczyn, nic z tego nie wynika ..., co to ma być ???

Każda norma ma jakiś cel i prezycuje zakres który obejmuje, to nawet nie jet zgodne z formatem norm ani ISO na które sie powołujesz ani EN i IEC tym bardziej PEN. Jak chcesz mieć kolego norme która coś znaczy to polecam zaczać lekture od:

http://www.iso.org/iso/home.html
http://www.pkn.pl/


poprzez oczywiście:

http://www.iec.ch/

bo przecie od momentu wejścia PL do EU norma musi być zgodna dla całej uni :)

Powiem tak, na co dzień pracuje z norami ISO, PEN-EN, IEC zarówno elektrycznymi, budowlanymi oraz powiązanymi z automatyką - jestem zobowiązany do stosowania wymogów które określaja dane normy, jezeli kolego chcesz mieć swoja normę to polecam na poczatek kontakt z PKN wszystko ci wyjasnia łacznie z cennikiem bo taki też jest i może za dwa lata będziesz miał draft normy, potem tylko trzeba bedzie zmusic "niewolników" do jej stosowania.

Co do samego certyfikatu to co miałby dawać ? Jak zaproszę moją koleżankę na pokaz robienia mojego legendarnego soku czosnkowego :mrgreen: i wystawię jej certyfikat, że odbyła takie szkolenie, to mniej więcej tyle samo będzie wart co Twój EVA/EKO certyfikat.
_________________
Osprzet dla EV - zadaj pytanie ja odpowiem.
iBMS - Battery Monitor System
Balancer Li-Pol Li-Ion
 
 
toft 
szef
Pan kierowca


Pomógł: 10 razy
Dołączył: 22 Mar 2010
Posty: 1756
Skąd: Gliwice
Wysłany: Śro 02 Sty, 2013   

Tak sobie ogladam to stowarzyszenie ev i stronę blogspot i dopiero teraz do mnie dotarlo, ze to nie jest na prawdę... W sensie, że to stowarzyszenie nie jest zarejestrowane w KRS-ie... Tylko zdaje sie ma charakter prywatne gdzie pewne osoby prowadza jakiś rodzaj aktywności nazywajac ja stowarzyszeniem...
 
 
mmoto 
prezes
mmoto


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 13 Sty 2010
Posty: 801
Skąd: Szczecin
Wysłany: Czw 03 Sty, 2013   

Bzdury wypisujecie, tak się składa że nie wiecie wogóle o co chodzi w certyfikatach, oczywiście norma ta jest tylko normą stowarzyszenia, nie jest Polską Normą, ani Europejską Normą,
jestem fanem norm ISO i dlatego się powołuję na zapisy tych norm, bo to dobre zapisy ale często nieskuteczne w organizacjach,
mógłbym napisać tu cały referat bo norm ISO uzywam codziennie i znam ich słabe strony.
 
 
mmoto 
prezes
mmoto


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 13 Sty 2010
Posty: 801
Skąd: Szczecin
Wysłany: Czw 03 Sty, 2013   

Co do stowarzyszenia to jest ono zarejestrowane, działa zgodnie z poslkim prawem,
nie prowadzi działalności komercyjnej/gospodarczej, nie korzysta z ulg i dotacji.

Co do normy i certyfikatu to jest to całkowicie bezpłatne, i w formacie pdf. i nie trzeba wycinać lasów - wystarczy sam fakt wdrożenia i utrzymywania systemu według normy EVA, oczywiście przedsiębiorca/organizacja musi podjąć pewne wysiłki aby wdrożyć normę.
Najważniejsze jest to, że norma opiera się na ISO 14001 bo nie ma potrzeby dublować zapisów, pozatym nie otrzymałem zgody od Polskiego Komitetu Normalizacji na częściową kopię Iso 14001.

Po co?
Korzyści dla przedsiębiorcy to systematyczne wprowadzanie rozwiązań środowiskowych, i dowody na skuteczność tych działań - czyli organizacja ma wysoką kulturę organizacyjną i jest proekologiczna i tak postrzegana jest na zewnątrz.
Do tego wprowadzenie ISO 14001 to wydatek kilkunastu tys. zł w odróżnieniu od naszej normy.
Chętnie jeszcze odpowiem na inne zarzuty/czy pytania.
Ps. dodam że wdrażam i audytuję normy ISO, posiadam cetyfikaty pełnomocnika i audytora niemickiego Lloyda, do tego 2 letnie studia podypl. Uniwerytetu Szczecińskiego wyłącznie ze stosowania ISO.
 
 
toft 
szef
Pan kierowca


Pomógł: 10 razy
Dołączył: 22 Mar 2010
Posty: 1756
Skąd: Gliwice
Wysłany: Czw 03 Sty, 2013   

Szanowny kolego mmoto doputy działalność ta była działalnością prywatną w sensie w jakim to podałem można było patrzeć na pewne działania z przymrużeniem oka... Ot jak napisął kolega rs232 - "sok czosnkowy". Ale jeśli twierdzisz że stowarzyszenie wasze jest zarejestrowane w Krajowym Rejestrze Sądowym to sprawa robi się trochę inna. NIe znalazłem ani podanej siedziby stowarzyszenia, ani jego statutu, ani formy w jakiej ukonstytuowały się władze stowarzyszenia. W zasadzie jedyna informacja to email i numer telefonu do Pana Prezesa stowarzyszenia (specjalisty od zarządzania jakością wg norm serii iso 9000 oraz jak widzę specjalisty od specjalnej normy eva/eko 14000) zdaję się tego samego pana który podpisuje się na proponowanej przez ciebie kartce z napisem certyfikat...
Budzi grube wątpliwości sposób w jaki tę kartkę sugerujesz rozprowadzać... oraz celowość istnienia samej kartki oraz tego czegoś co usiłujesz nazywać normą (tu nie ma co komentować - skomentował to dobrze kolega rs232, a i każdy kto to obejrzał wie że ma wartość makulatury) bo sądząc po merytorycznej zawartości to potrzebna jest chyba tylko jej autorowi... do czego?... a to już niech każdy sobie sam powie...
Pozdrawiam...
P.S. pisanie ze piszemy bzdury bo nie wiemy o co chodzi w certyfikatach nie jest chyba na miejscu... Bo wprowadzając "swoją" kolejną normę i certyfikat oraz rozdawnicze warunki jego uzyskania sam dajesz przykład że chyba nie rozumiesz po co są takie normy i certyfikaty, dlaczego kosztują i dlaczego trzeba się starać i płacić, dlaczego dają gwarancję powtarzalności procedur i dlaczego mają charakter ogólny i o dużym zasięgu i co jest ich główną wartością dodaną...
 
 
mmoto 
prezes
mmoto


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 13 Sty 2010
Posty: 801
Skąd: Szczecin
Wysłany: Czw 03 Sty, 2013   

Przecież Norma EVA w skrócie mówi:
Stosuj normę ISO 14001 i wprowadzaj w życie działania ekologiczne.
 
 
eneuro
[Usunięty]

Wysłany: Sob 05 Sty, 2013   

mmoto napisał/a:
Przecież Norma EVA w skrócie mówi:
Stosuj normę ISO 14001 i wprowadzaj w życie działania ekologiczne.

Co niektórzy stosują własne normy.
Norma MOJA mówi- miej w d. to co ci próbują wcisnąć naciągacze i spławiaj ich zanim zdążą otworzyć gębę :D
Dzięki tej normie MOJA sąsiadka zaoszczędziła sporo kasy jak "wygrała" garnki, za które miała zapłacić kilkaset PLN, więc jak widać jest bardzo przydatna i praktyczna ;)

BTW: Norma MOJA jest na licencji... Open Source i każdy może jej używać i im więcej osób ją będzie stosować, to będzie mniej "wyrwijgroszy", którzy by chcieli aby im płacić za nic ;)
 
 
mmoto 
prezes
mmoto


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 13 Sty 2010
Posty: 801
Skąd: Szczecin
Wysłany: Sob 05 Sty, 2013   

No tak tylko że certyfikacja miała być za darmo, bo statut stowarzyszenia m.in. mówi:
- prowadzenie działalności wydawniczej w formie niedochodowej.

No ale podzielam argumenty kolegów audytorów, że ta norma to ominięcie ISO 14001, a już wydawanie certyfikatu za darmo wzbudziło wściekłość, bo to odbieranie chleba.
Będzie poprostu Certyfikat EVA 14000 oczywiście za darmo i regulamin certyfikacji, znika słowo norma. Po co wydajemy certyfikat - bo mieści się to w naszym pojęciu promocji EV.

No wiesz ja zawsze się cieszę i jestem dumny jak dostaję dyplom uznania lub certyfikat od organizacji pozarządowej, a dostałem sporo.
Dostawałem nawet certyfikaty co ciekawe za uczestnictwo w konferencji :mrgreen:
Namawiam szczerze do zakładania stowarzyszeń - imprez sporo, większość 100% sponsorowana i niektóre w SPA kilkudniowe. Zjeżdziłem sporo kurortów ale czasu mało.

Regulamin Certyfikatu już wkrótce.

Aha. Stowarzyszenie jest wpisane do rejestru stowarzyszeń zwykłych Starosty Polickiego, i Głownego Urzędu Statystycznego.
Czemu nie podajemy adresu, regonu i NIP na stonie www, bo możemy tam podawać albo nie podawać co chcemy, pozatym adres rejestracji jest w mieszkaniu prywatnym.

 
 
Zbyszek Kopeć 
szef


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 15 Paź 2006
Posty: 3284
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Sob 05 Sty, 2013   

Jeszcze trzeba mieć certyfikat na certyfikat, że ten certyfikat jest certyfikatem.
Przecież nase Władze nie wydały takich nakazów.
_________________
EKOLOGICZNY BO ELEKTRYCZNY WIĘC ŚLICZNY CZYLI NOWOCZESNY !
http://www.samochodyelektryczne.pl
 
 
mmoto 
prezes
mmoto


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 13 Sty 2010
Posty: 801
Skąd: Szczecin
Wysłany: Nie 06 Sty, 2013   

Regulamin dla firm:

Regulamin EVA EKO14000.pdf
Pobierz Plik ściągnięto 551 raz(y) 338,87 KB

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group