ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Sprzedaż poprzez PayPal - UWAGA OSZUŚCI!
Autor Wiadomość
maniekrox 
prezes
maniekrox


Pomógł: 22 razy
Dołączył: 26 Sie 2014
Posty: 909
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pon 24 Lip, 2017   Sprzedaż poprzez PayPal - UWAGA OSZUŚCI!

Hej. Mam pewien dylemat i chciałbym skorzystać z Waszego doświadczenia i porady :)

Znalazł się facet, który chce kupić ode mnie rower. Z tym, że nie jest z Polski. Wygląda jakby był na niego napalony, po kilku pytaniach powiedział, że jest zainteresowany zakupem, żebym mu wysłał zlecenie płatności na paypalu, zapłąci z góry, a on załatwi firmę transportującą, żeby odebrała ode mnie ebajka.

Ale... Nie wiem czy nie jestem zbyt podejrzliwy i przewrażliwiony. Obawiam się jakiegoś wałka. Czytałem trochę o obciążeniach zwrotnych. W skrócie: on płaci, ja wysyłam bajka, zleca bankowi cofnięcie płatności (albo jakaś osoba, której np. ukradł kartę), bank zawija mi $. No i zostaję bez bajka i bez kasy.

Czy macie jakieś pomysły jak się przed tym zabezpieczyć i jaką ewentualnie bezpieczną dla mnie alternatywę załatwić? (Western Union, przelew? Nie do końca wiem jak to działa)


Będę wdzięczny za podpowiedzi;)
Ostatnio zmieniony przez tas Pon 14 Sie, 2017, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
tas 
szef
tas


Pomógł: 154 razy
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 6169
Skąd: Beskidy
Wysłany: Pon 24 Lip, 2017   

Hehe, dobrze, że zapytałeś, prawdopodobnie ci to zaoszędzi kupę kasy :)
To jest przekręt, łap: https://www.google.pl/sea...chrome&ie=UTF-8
Jesteś pewny, że chcesz to drążyć? :P
_________________
Silniki, sterowniki : SKLEP tel: 792304416
Kod rabatowy: "FORUM"
Ogniwa: SKLEP
Blog o ebajkach BLOG
 
 
Tomek 
brygadzista



Pomógł: 9 razy
Wiek: 27
Dołączył: 06 Lut 2016
Posty: 268
Skąd: Bralin
Wysłany: Pon 24 Lip, 2017   

Powiedz, że akceptujesz tylko bezpośredni przelew bankowy bez pośredników jak paypall, ciekawe co odpisze, jak będzie aię upierać na paypal to daj temu spokój. Jak przeleje i będziesz miał kasę w portfelu na koncie to już chyba nie ma opcji oszustwa... Chociaż kto wie co jeszcze wymyślili... najpewniej odbiór osobisty.
Podejrzane to, wystawiałeś bika na ES albo zagranicznych forach? Jak tylko w polsce wystawiłeś to na 99% oszust, pewno jakiś polaczek w anglii przegląda olxy i naciąga ludzi a mało to takich co bez zastanowienia się zgodzi... potem właśnie takie opisy co Tas podlinkował :???:
_________________
Jeżdzę na RAGE http://forum.arbiter.pl/v...p?p=83403#83403
 
 
Tomas 
szef


Pomógł: 20 razy
Wiek: 42
Dołączył: 23 Mar 2015
Posty: 1740
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Wto 25 Lip, 2017   

Własnie też tak myślałem że niech zrobi przelew na zwykłe konto bankowe a wysyłka po paru dniach. Zobaczymy co powie.
 
 
maniekrox 
prezes
maniekrox


Pomógł: 22 razy
Dołączył: 26 Sie 2014
Posty: 909
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Wto 25 Lip, 2017   

Ok, jakie są jeszcze bezpieczne z mojego punktu widzenia opcje? Ten Western Union?
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Wto 25 Lip, 2017   

Niech ci wpłaci kasę na konto. Jak będziesz miał kasę, dopiero wysyłaj. Nie daj się nabrać. Też miałem taki przypadek, ale nie dałem się nabrać.
 
 
maniekrox 
prezes
maniekrox


Pomógł: 22 razy
Dołączył: 26 Sie 2014
Posty: 909
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Wto 25 Lip, 2017   

Ja tam nigdy nie wysyłam towaru "na potwierdzenie" jak kogoś dobrze nie znam.
Chodzi o to, że kasa na PayPal może i wpłynie, ale jeżeli się okaże, że to jakiś wał z jego strony to po wysłaniu bajka mogą mi zablokować ta kasę na koncie.
 
 
madejp 
dyrektor


Pomógł: 21 razy
Dołączył: 19 Paź 2015
Posty: 417
Skąd: Kraków
Wysłany: Wto 25 Lip, 2017   

Heh... a ciekawe jak Wy byście zareagowali, jakby wam jakiś chińczyk powiedział "Żaden paypal, tylko przelew". ;)
Przekręt nie polega na tym, że jest płatność paypal'em, tylko, że jest płatność z łatwym zwrotem kasy + "firma transportowa" załatwiana przez klienta.

Wydaje mi się, że żeby się przed tym zabezpieczyć wystarczy nalegać, że sam wyślesz towar zaufanym kurierem - wtedy będziesz miał dokumenty, które przedstawisz paypalowi jakby co.

Nie mniej, to załatwianie firmy transportowej przez klienta śmierdzi więc się raczej nie napalaj na udany interes.
 
 
leszcz 
prezes


Pomógł: 10 razy
Dołączył: 15 Lut 2017
Posty: 861
Skąd: Rumia
Wysłany: Wto 25 Lip, 2017   

Chodzi pewnie o chargeback. Zmora wszelkich serwisów internetowych. Poszukaj czy są możliwości przelewu z wyłączeniem chargeback. Może coś się zmieniło.
 
 
djmarcin56 
prezes


Pomógł: 5 razy
Wiek: 35
Dołączył: 05 Sie 2016
Posty: 522
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: Wto 25 Lip, 2017   

Olej gościa to naciągacze też miałem kilka razy chętnych na laptopa jak sprzedawałem i nie pamiętam czy na rower też, wszystkie dane są fałszywe z reguły, kontaktował się mailowo? czy olx?

Unikaj paypala on jest tylko dobry dla kupujących nie dla sprzedających, wyślesz rower a kase dostaniesz za pół roku w najgorszym razie, oni przetrzymują kasę dopóki kupujący nie dostanie przedmiotu czyli bajka + potwierdzenia wszystkich papierów potem się użeranie o własną kasę, kupujący wywinie numer poprosi o zwrot, powie ze nic nie dostał oni będą sprawdzać i kupa czasu poleci, to typowo problemy.

Jak ktoś nie wpłaci kasy tobie na konto to olej wszystkich kupców z zagranicy i jęsli już znalazł by się chętny to kolejny wał to fałszywe potwierdzenia przelewu, zapłaty i naleganie na wysyłkę....oszuści!!! Zawsze czekaj jal będzie na twoim koncie i wypłacisz to wtedy jest ok.
Możesz jakby co wystawić na amazon lub inny serwis gdzie jest płatnośc z podpiętym numerem konta jak nasz allegro payU ale bys musiał sprawdzić w necie szczegóły jak to jest dokladnie.
_________________
Zbieram graty do swojej pierwszej konstrukcji ;)
 
 
tas 
szef
tas


Pomógł: 154 razy
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 6169
Skąd: Beskidy
Wysłany: Pon 14 Sie, 2017   

UWAGA:
Codziennie dochodzą do mnie informacje (np dzisiaj już 2 osoby mi dzwoniły), że na OLX i allegro jest istny zalew propozycji przy zakupie rowerów elektrycznych od zagranicznych kupujących, którzy mogą zapłacić tylko poprzez PayPal argumentując to w najróżniejszy bzdurny sposób.

To jest oszustwo i nie dajcie się nabrać na takie okazje!
_________________
Silniki, sterowniki : SKLEP tel: 792304416
Kod rabatowy: "FORUM"
Ogniwa: SKLEP
Blog o ebajkach BLOG
 
 
maniekrox 
prezes
maniekrox


Pomógł: 22 razy
Dołączył: 26 Sie 2014
Posty: 909
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pon 14 Sie, 2017   

Potwierdzam, jak napisałem, że możemy się jakoś inaczej dogadać, to koleś przepadł.
 
 
niegodny 
stażysta


Pomógł: 5 razy
Wiek: 35
Dołączył: 12 Maj 2017
Posty: 166
Skąd: Śląsk
Wysłany: Wto 15 Sie, 2017   

Wczoraj Tas mnie uświadomił o co w tym biega, poczytałem, zwróćcie uwagę, takie oferty przychodzą najczęściej jak coś jest sporo warte.Odpowiedziałem tak dla jaj, że jeżeli wyśle kasę na moje konto to po rabacie zapłaci 15000 a ja załatwię kuriera i na mój koszt wyślę towar. Dostał 9000 rabatu i nawet nie podziękował hehe. Przykład co gość pisze:

Thanks for your response. 24000 PLN is a nice and acceptable price. I will be adding the 3.9% PayPal surcharge to the total amount i will be paying you. So i will be paying directly into your PayPal account without any delay, and i hope you have a PayPal account.

If you have one already, just send me the address to send it to, which is the email address you use for it or you can send me a PayPal money request, so once i receive the details i will go ahead with the payment through PayPal and then i will contact my shipping company after you get the payment. I will need your home address for the merchandise to be Picked Up by the Shipping Company.

Have a nice day.
 
 
maniekrox 
prezes
maniekrox


Pomógł: 22 razy
Dołączył: 26 Sie 2014
Posty: 909
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Wto 15 Sie, 2017   

A jeśli oni wysyłają znajomkow jako ich "firmę kurierską" to może by poczekać na nich z policją? :)
 
 
tas 
szef
tas


Pomógł: 154 razy
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 6169
Skąd: Beskidy
Wysłany: Wto 15 Sie, 2017   

Oni mają PP zarejestrowanego na słupa. Odbierają od Was towar swoim kurierem (na internecie piszą, że czasem to były DHLe i inne, czasem prywatni), a Wy dostajecie potwierdzenie odebrania gdzie będą widnieć lewe dane adresowe dostawy do kupującego (kupujący wpisuje adres dostawy jako jakiś parking, sklep, magazyny, gdzieś daleko od siebie).
Koleś za 4 miechy zgłasza PP, że go oszukaliście i po zapłacie nie ma towaru. Wy się bronicie kartką odbioru przez DHL ale tam są lewe dane odbiorcy. Kupujący mówi PP, że to nie są jego dane wysyłkowe i jesteście oszusty. PP zwraca kupujacemu całą kwotę (kupujący jest chroniony bardziej niż sprzedający i to sprzedający ma udowodnić, że nie odzukał w sposób nie budzący wątpliwości - dokumenty itp), a Wy jesteście 20tyś na minusie.
4 miesiące wcześniej, aby wybrać pieniądze z konta PP musieliście zarejestrować konto na PP z weryfikacją = założyć konto w BANKU PayPal. Teraz macie -20tysi, komornika i 0 dowodów na swoją niewinność. :)

Kupujący ma PÓŁ ROKU na dochodzenie swoich "praw" względem sprzedającego. Działą to dobrze póki nie jest wykorzystywane w złym celu.
_________________
Silniki, sterowniki : SKLEP tel: 792304416
Kod rabatowy: "FORUM"
Ogniwa: SKLEP
Blog o ebajkach BLOG
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group