ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: tas
Sob 07 Gru, 2013
Jazdy testowe
Autor Wiadomość
Arkady
[Usunięty]

Wysłany: Czw 08 Cze, 2006   Jazdy testowe

Dzisiejsze popołudnie zapowiadało się sympatycznie, gdyż nastała wiekopomna chwila i miały się odbyć pierwsze jazdy mniejszym pojazdem mojej konstrukcji.


I rzeczywiście były ale .... przez ok 10 minut. Potem było troche dymu i koniec na jakiś czas. Zakopciło się z regulatora obrotówi teraz wygląda tak:


Regulator miał wytrzymać obciążenie 500W a tam są tylko malutkie silniki z wkrętarek akumulatorowych. :cry:
 
 
Arbiter 
Administrator
Założyciel forum, administrator


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 11 Lut 2006
Posty: 936
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 08 Cze, 2006   

Hej.

Super, ze nadszedł dzień testów. Powiedz, co za regulator - wygląda troche jak "fabryczny" - czyżby allegro?

A co się spaliło - czy to dioda? Musiało być tam ciepło, skoro przepałka poszła na obudowę. A jak same jazdy? jak siłai predkosc?

Jakiego rodzaju wkretarki zostały zastosowane?
 
 
Arkady
[Usunięty]

Wysłany: Czw 08 Cze, 2006   

Regulator był kupiony oryginalny - bo ja na elektronice znam się jak świnia na gwiazdach. Kupiłem go w firmie Jabel z ustki. www.jabel.com.pl Miał wytrzymać 500W. A co do uszkodzeń - nie mam pojęcia co to za część.
Samochodzik poruszał się całkiem żwawo ok. 10 km/h a na działce 10a to duża prędkość. Dla 5-cio latka to wystarczająca prędkość. Teraz czekam na rozwiązanie problemu z nieszczęsnym regulatorem.
 
 
Arbiter 
Administrator
Założyciel forum, administrator


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 11 Lut 2006
Posty: 936
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 08 Cze, 2006   

No to faktycznie lipa. Wyglada solidnie, a tak się upalił. Moze sprobuj zaopatrzyc sie w kontroler do hulajnogi małej? tyle ze on jest na 24V. Ale bez problemu wytrzymuje 36V i silnik 100W wiec mocny to jest.

na 12V tutaj sprzedaja cosik http://allegro.pl/item106...yna_skuter.html
 
 
Arkady
[Usunięty]

Wysłany: Czw 08 Cze, 2006   

Właśnie napisałem do producenta, zobaczymy co odpisze
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group