ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przekładniówka 500W - prośba o porady
Autor Wiadomość
Maju 
początkujący


Dołączył: 20 Paź 2015
Posty: 35
Skąd: Podkarpackie
Wysłany: Wto 05 Wrz, 2017   

sannis napisał/a:
pablo123 - ja pisałem o bafangu 750W przekładniowym w kole, specjalny pod fata. Ty zaś o bafangu w midzie. Ja dotąd wyłącznie jeździłem na mocnym midzie, ale ze względu na specyficzną ramę szukam czegoś w koło. Mam stosunkowo lekki rower, nie chce z niego robić skutera a te rozpropagowane 9C jakoś do mnie nie przemawiają po ostatnich, porównawczych filmikach tutaj prezentowanych.


Mógłbys podać link do tych filmików? bo znalesć nie moge
 
 
Mikkonen 
stażysta


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 01 Wrz 2016
Posty: 112
Skąd: Starachowice
Wysłany: Wto 05 Wrz, 2017   

Pablo, napisz coś więcej o BBS02B Bafanga bo ostatecznie jednak będę składał mida - powód prosty, brak sensownych opcji napędu w piaście oprócz 9C, które choć mocne, to ciężkie, prądożerne i nie najlepiej się lubią z 28 cali.

Co mnie interesuje:
1. Jak wygląda jazda na wspomaganiu PAS z wykorzystaniem 9 jego poziomów ? Czy nie ma problemu ze stopniowaniem mocy ? Ogólnie jak jeździsz, to bardziej wykorzystujesz PAS czy manetkę ?
2. Jak wygląda trwałość napędu, wymieniałeś już plastikową zębatkę ? Albo jakąś inną część ? Jaki masz przebieg ? Napęd sprawia wrażenie solidnie zbudowanego i działającego ?
3. Podobno midy są bardzo efektywne energetycznie - potwierdzasz ?
4. Bardzo niszczy się łańcuch i kaseta ?
5. Fajnie się jeździ ? :D
 
 
pablo123 
młodzik


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 02 Sie 2017
Posty: 61
Skąd: gd
Wysłany: Śro 06 Wrz, 2017   

sannis napisał/a:
pablo123 - ja pisałem o bafangu 750W przekładniowym w kole, specjalny pod fata. Ty zaś o bafangu w midzie. Ja dotąd wyłącznie jeździłem na mocnym midzie, ale ze względu na specyficzną ramę szukam czegoś w koło. Mam stosunkowo lekki rower, nie chce z niego robić skutera a te rozpropagowane 9C jakoś do mnie nie przemawiają po ostatnich, porównawczych filmikach tutaj prezentowanych.


OK, nie śledziłem tematu od początku - na hasło bafang 750W od razu pomyślałem o midzie - mój błąd :)



Mikkonen napisał/a:
Pablo, napisz coś więcej o BBS02B Bafanga bo ostatecznie jednak będę składał mida - powód prosty, brak sensownych opcji napędu w piaście oprócz 9C, które choć mocne, to ciężkie, prądożerne i nie najlepiej się lubią z 28 cali.

Co mnie interesuje:
1. Jak wygląda jazda na wspomaganiu PAS z wykorzystaniem 9 jego poziomów ? Czy nie ma problemu ze stopniowaniem mocy ? Ogólnie jak jeździsz, to bardziej wykorzystujesz PAS czy manetkę ?
2. Jak wygląda trwałość napędu, wymieniałeś już plastikową zębatkę ? Albo jakąś inną część ? Jaki masz przebieg ? Napęd sprawia wrażenie solidnie zbudowanego i działającego ?
3. Podobno midy są bardzo efektywne energetycznie - potwierdzasz ?
4. Bardzo niszczy się łańcuch i kaseta ?
5. Fajnie się jeździ ? :D


W sumie temat teraz schodzi z "Napędu z silnikiem w kole" :)

Odpowiadając na Twoje pytania:
Ad. 1. PAS możesz ustawić na 3, 5 lub 9 poziomów. Każdy poziom możesz programować (mając kabelek USB z wtyczką do sterownika) i ustawiasz maksymalny prąd, który na danym wspomaganiu idzie + limit prędkości. Dodatkowo możesz ustawić, kiedy wspomaganie ma się załączyć (po całym obrocie korby, czy pół etc.), opóźnienie odcięcia, gdy skończysz pedałować, czy ma od razu dawać full-power, czy łagodnie przyspieszać - ustawień jest dość sporo, można dobrać do swojego stylu jazdy. Jeżdzę głównie na PASie, manetki używam z reguły na większych podjazdach, żeby od razu przenieść maksimum mocy na napęd i nie czekać na PASa.

Ad. 2. Zrobiłem dopiero 220 km, na razie nic nie robiłem. Zębatka podobno jest bardziej wytrzymała w wersji BBS02B, którą posiadam. Ograniczyłem prąd do 20A - 1100W w maksie mi wystarcza, na pewno przedłuży to żywotność zębatki.

Zgodnie z jakimś filmem z YT przed instalacją przesmarowałem zębatki smarem molibdenowym, producent trochę smaru pożałował :) Ogólnie napęd wygląda solidnie, opinie w necie też są raczej pozytywne, ale ciężko mi się wypowiedzieć o szczegółach, jako początkujący e-biker ;)
Więcej pewnie powiem po dłuższej eksploatacji.

Ad. 3. Nie mam porównania z innymi silnikami - Brat ma Falcona, ale to byłoby raczej kiepskie porównanie :D

Ad. 4. Tutaj również się nie wypowiem, za szybko aby to stwierdzić :) Pewnie z czasem się wyszlifuje, łańcuch trochę rozciągnie.

Ad. 5. Jeździ się super :D Napęd jest cichy, obawiałem się, czy nie będzie hałasował. Jestem zadowolony, szczególnie po przeprogramowaniu ustawień - rower się złagodził i nie jest taki dzik :) Pewnie teraz jakbym kupował to wybrałbym BBSHD 1000W - wiadomo, że zawsze chce się więcej. Mój rower będzie na sprzedaż - w zasadzie już jest :D i wtedy przyjdzie czas na BBSHD (-:

Dla mnie główną zaletą jest "czysta" instalacja bez miliona wiszących kabli, dodatkowych skrzynek, sterowników itd. :) Laik nawet się nie pozna na pierwszy rzut oka, że to elektryk (-:
 
 
Mikkonen 
stażysta


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 01 Wrz 2016
Posty: 112
Skąd: Starachowice
Wysłany: Śro 06 Wrz, 2017   

A jaką masz do niego baterie ? Bo ja planuję zakupić za 35$ obudowę Hailong na 65 celi na bidon (13s5p) i załadować tam Sanyo GA.

Zestaw Bafanga kupowałeś na Alli ? Jeśli tak, to jak możesz, napisz od jakiego sprzedawcy, i jak było z cłem / vatem. Miałem Ci pisać na pw, ale co tam, może komuś jeszcze się tego typu informacje przydadzą.
 
 
pablo123 
młodzik


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 02 Sie 2017
Posty: 61
Skąd: gd
Wysłany: Śro 06 Wrz, 2017   

Baterię zrobił dla mnie maniekrox (gorąco go polecam!) - 14s4p, ogniwa LG MJ1, BMS 15/30, bateria zapakowana w torbę trójkątną na ramę.

Silnik z cłem i vatem wyszedł ok. 2k pln, kupiony tutaj:
https://pl.aliexpress.com/store/product/Free-shipping-36V-250W-42T-chainwheel-TSDZ2-electric-bicycle-central-mid-motor-with-torque-sensor-and/1314442_32616936042.html?spm=a2g17.12010608.0.0.14c19bb9t7QTjn
_________________
Powstaje nowa "Elektryczna Electra v2 (Townie) + BBSHD".
 
 
klient 
młodzik


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 16 Lip 2017
Posty: 61
Skąd: Polska
Wysłany: Pią 08 Wrz, 2017   

Nie należy zapominać o jakiejś firmie typu cashback. Ja kupując przez firmę na literkę "P" u sprzedawcy z linka podanego przez pablo123 dostałem zwrot 8%. Dzisiaj dają mniej (7%), ale dają. Kupowałem z opcją wysyłki "Seller's Shipping Method" - silnik przyszedł DHL'em z Niemiec. Widzę, że u tego sprzedawcy opcja wysyłki z EU waha się czasowo pomiędzy 10-40 USD za Bafanga. Przy dzisiejszym kursie $ z 2 opcjami wymienionymi wcześniej (cashback i wysyłka z EU) Bafang 48V750W BBS02B z najdroższym wyświetlaczem wyniesie ok. 1600,- PLN z dostawą do mieszkania.
 
 
pablo123 
młodzik


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 02 Sie 2017
Posty: 61
Skąd: gd
Wysłany: Sob 09 Wrz, 2017   

klient napisał/a:
Nie należy zapominać o jakiejś firmie typu cashback. Ja kupując przez firmę na literkę "P" u sprzedawcy z linka podanego przez pablo123 dostałem zwrot 8%. Dzisiaj dają mniej (7%), ale dają. Kupowałem z opcją wysyłki "Seller's Shipping Method" - silnik przyszedł DHL'em z Niemiec. Widzę, że u tego sprzedawcy opcja wysyłki z EU waha się czasowo pomiędzy 10-40 USD za Bafanga. Przy dzisiejszym kursie $ z 2 opcjami wymienionymi wcześniej (cashback i wysyłka z EU) Bafang 48V750W BBS02B z najdroższym wyświetlaczem wyniesie ok. 1600,- PLN z dostawą do mieszkania.


A jak długo czekałeś na przesyłkę z "Seller's Shipping Method"?
Ja wybrałem UPSa, paczka szła ok 10 dni z Hong Kongu i doszło cło + VAT.

Muszę przyjrzeć się cashbackowi - teraz żałuję, że nie skorzystałem :)
_________________
Powstaje nowa "Elektryczna Electra v2 (Townie) + BBSHD".
 
 
Mikkonen 
stażysta


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 01 Wrz 2016
Posty: 112
Skąd: Starachowice
Wysłany: Sob 09 Wrz, 2017   

A zobaczcie taki napęd:
https://pl.aliexpress.com/store/product/FREE-IMPORT-TAX-TONGSHENG-TSDZ2-Motor-36-48V-250-350-500W-750W-Brushless-Geared-Mid-Drive/1971954_32827907997.html?spm=2114.12010612.0.0.5bdadf47PvaWcM
Piękne w nim jest to, że jest minimalistyczny - wsiadasz, pedałujesz i w bardzo naturalny sposób korzystasz ze wspomagania (torque sensor). Jest jeszcze lżejszy od Bafanga, cena też sporo niższa ($352 razem z wysyłką, sprzedający opłaca cło i vat).

O co dokładnie chodzi z opcją cashback, w jaki sposób można z niej skorzystać u pswpower ?
 
 
klient 
młodzik


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 16 Lip 2017
Posty: 61
Skąd: Polska
Wysłany: Sob 09 Wrz, 2017   

@pablo123
Normalna przesyłka z RFN do Polski. Wszystko do śledzenia na DHL DE, a po kilku dniach na DHL PL. Przesyłka szła 8 dni.
 
 
klient 
młodzik


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 16 Lip 2017
Posty: 61
Skąd: Polska
Wysłany: Nie 10 Wrz, 2017   

@Mikkonen
Wygoogluj sobie np. "planetplus".
 
 
pablo123 
młodzik


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 02 Sie 2017
Posty: 61
Skąd: gd
Wysłany: Nie 10 Wrz, 2017   

klient, po jakim czasie naliczyli Ci cashback? Dołączyłem do PP - może na przyszłość się przyda.
_________________
Powstaje nowa "Elektryczna Electra v2 (Townie) + BBSHD".
 
 
klient 
młodzik


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 16 Lip 2017
Posty: 61
Skąd: Polska
Wysłany: Pon 11 Wrz, 2017   

pablo123 napisał/a:
klient, po jakim czasie naliczyli Ci cashback? Dołączyłem do PP - może na przyszłość się przyda.

Dokładnie jak w regulaminie plus obsuwa 1,5 tygodnia za co przeprosili.
Od zlecenia wypłaty czekałem 14 dni na wpływ na konto.
Dla zasady teraz nawet za 3$ na Ali kupuję przez PP i kapie sobie powoli, aż się uzbiera.
 
 
Mechano 
szef
młody elektronik


Pomógł: 22 razy
Dołączył: 29 Paź 2012
Posty: 1337
Skąd: Poznań
Wysłany: Wto 12 Wrz, 2017   

Sorry za oftop.
Na aliexpress da się płacić paypalem?
 
 
klient 
młodzik


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 16 Lip 2017
Posty: 61
Skąd: Polska
Wysłany: Wto 12 Wrz, 2017   

Mechano napisał/a:
Sorry za oftop.
Na aliexpress da się płacić paypalem?

Nie da się.
Można przelewy24. Ale po co? Normalnie kartą płacisz i tyle. Jak nie dostaniesz przesyłki Ali zwraca błyskawicznie kasę (zależy od twojego statutu, coś a'la gwiazdki na Aledrogo) na konto do którego jest przypisana karta którą płaciłeś. Zawsze sobie możesz zrobić jednorazowy limit do płatności kartą i po transakcji osunąć ten limit.
Ali jest chyba bezpieczniejsze od banku.
 
 
Tomas 
szef


Pomógł: 20 razy
Wiek: 42
Dołączył: 23 Mar 2015
Posty: 1740
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Wto 12 Wrz, 2017   

Jak kartą ? Podajesz nr karty ? Każda karta (nie kredytowa) z każdego banku przejdzie ? A co z przewalutowaniem ?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group