ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
samochód elektr. z silnikiem asynchronicznym
Autor Wiadomość
ev-drive.eu 
stażysta


Wiek: 66
Dołączył: 12 Lip 2010
Posty: 165
Skąd: Lublin
Wysłany: Pon 22 Kwi, 2013   

Właśnie zakupiłem nowy silnik AC 22kW 230V Leroy Somer http://allegro.pl/leroy-s...3167037514.html , stary się spalił i nie będę go reanimował gdyż pewnie był za słaby do mojego " czołgu ". Spróbuje go odchudzić wagowo i dodam enkoder i wentylator powietrzny . Chłodzenie wodne po zlocie ( nie zdążę ).
 
 
Janek75
[Usunięty]

Wysłany: Wto 23 Kwi, 2013   

Link chyba coś się źle wkleił i nie działa.
Jakim cudem padł tamten silnik-przecież chyba sterowniki fabryczne były, czy samoróbki?
 
 
ev-drive.eu 
stażysta


Wiek: 66
Dołączył: 12 Lip 2010
Posty: 165
Skąd: Lublin
Wysłany: Wto 23 Kwi, 2013   

http://allegro.pl/leroy-s...3167037514.html

Faktycznie coś źle wkleiłem . A silnik padł z kilku powodów , falownik dawał do 22kW i biorąc pod uwagę chłodzenie wodne nie powinien zabić silnika tym bardziej że jeździł w gorącym lecie poprzedniego roku. Wydaje mi się że w wyniku poluzowania się śrub mocujących pokrywy łożysk wirnik zaczął ocierać o stojan ( są ślady ), oprócz tego powstało pęknięcie na obudowie i powstał przeciek akurat na zaciski elektryczne silnika i jedna faza poszła po ebonicie do obudowy. Sam nie wiem co było główną przyczyną , dlatego na zlot na szybko wkładam ten nowo kupiony silnik a potem naprawię stary
 
 
Janek75
[Usunięty]

Wysłany: Śro 24 Kwi, 2013   

Te silniki z kolekcji podobnych do tego co zapodałeś jakąś gwarancję 2 lata niby mają, ale używany już pewnie nie za bardzo.
Jak rzuciłem okiem na inne ich silniki (np jakiś 4kW) to ceny a takie zabawki mniej więcej 130PLN/1kW mi wychodziły, tyle że te falowniki i ew. chłodzenie wodne opcjonalne to chyba mocno podraża całość.
No i waga chyba też znaczna dosyć ten 22kW o którym piszesz waży prawie 100kg, czy tabliczkę źle odczytałem z aukcji?
Niestety przy tych mniejszych nie dali tabliczki znamionowej na stronie, żeby porównać łatwo ich parametry.
Ciekawe ile taki 4kW może ważyć?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group