ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Termistory, Termiki, NTC, NC, NO Zabezpieczenia termiczne
Autor Wiadomość
Witt 
młodzik


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 06 Sie 2016
Posty: 60
Skąd: mazowieckie
Wysłany: Pon 12 Lut, 2018   Termistory, Termiki, NTC, NC, NO Zabezpieczenia termiczne

Cześć,
jako stały obserwator wszystkich wątków i składający już 3 rower, nadal czuję się niepewnie w temacie jakie termistory (NTC lub NC a może NO) zastosować i gdzie.
Temat widziałem był poruszany w co najmniej kilkudziesięciu wątkach.
W jednym opisywane są termistory do na BMS inni doradzają na pakiecie, a sam widziałem już 4 różne poziomy zabezpieczenia (NTC+NC). W tym wątku tylko o bateriach litowych+BMS+Silnik.
Cel:) by praktycy wypowiedzieli się jaki termistor (dokładnie podalibyśmy jaki model termistora, bez linków może zdjęcie), tak by wszyscy pozostali bez cienia wątpliwości mogli od razu zamówić i powklejać odpowiednie termostaty.

Chciałbym moderować ten wątek tak by zbierać wszystkie informacje z postów i umieszczać je w pierwszym poście, a na koniec skasować posty poniżej zamknąć wątek i dodać go do faq. Również wytnę ten opis i zostawię suche zestawienia BMS+SILNIK+PAKIET.

A może jest zestaw do którego wogóle byście nie wklejali zabezpieczeń termicznych, mały zestaw składający się ze ściśle przewymiarowanych elementów, które droższe o 20% nie spowodują problemów z ciepłem i przegrzaniem.
Myślałem o tabeli Excel i później wklejeniu jej tutaj, ale nie wiem jak.

1. Silnik 250W (Toprun, ION lub inne małe silniki do 250W) + sterownik 250/350W + BMS do 15-20A.
- silnik - LM35
- bms - nie planuję przyklejać
- pakiet - planuję przykleić dwa termostaty NC (Normalnie zamknięty) np taki. Termostat; bimetaliczny; BH-B2D; NC; 50°C; 35°C; 6A; 250V AC; plastik 15x7x4mm; przewody; Bochen; RoHS

i już na tym poziomie mam wątpliwości, czy 50C to nie za mało na lato.
I gdzie go podłączyć pod 5+V manetki, czy stacyjki.
Czy AC w termostatach ma znaczenie? wg mnie czy AC czy DC w termistorach nie ma znaczenia.
Dlaczego tak wiele BMS ma NTC a nie NC, czyżby zmniejszały dynamicznie maksymalny prąd podawany przez kontroler na bazie wskazań z LM35 i NTC? A jeśli to jest lepsze rozwiązanie od NC to może lepiej przez Arduino sterować tym sygnałem i maksymalnym napięcie z manetki?
Mam setki pytań zaraz jak tylko wezmę temat termiczny na tapetę:)
_________________
http://blog.urremote.com/...ycle-fast.html.

Dla początkujących: http://www.electricbike.c...throttle-motor/
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group