ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: tas
Nie 08 Gru, 2013
Rower Trendline
Autor Wiadomość
jatko 
Zasłużony dla zlotu EV
Teoretyk


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 22 Kwi 2009
Posty: 115
Skąd: Augustów
Wysłany: Nie 15 Maj, 2011   Rower Trendline

Kupiłem dzisiaj na giełdzie rower firmy Trendline, zakup był dokonany w ciemno, gdyż był bez akumulatorów. Niestety jedyny wolny kabel wychodzący ze sterownika jest zakończony wtyczką taką jak kabel zasilajacy od komputera. zastanawiam się czy służy właśnie do podłączenia aku,

Drugi problem to stacyjka i brak kluczyka, do stacyjki dochodzą 3 kable, z czego biały i żółty są podłączone do dwóch styków w stacyjce, jak to ruszyć żeby nie rozwalić bardziej.


Zdjęcia

Czy miał ktoś styczność z takim ustrojstwem? Może jakiś schemat lub pomysł, bo podłączanie na pałę może nie być dobrym pomysłem
_________________
EV - tego powinni zabronić ...
 
 
mar56 
dyrektor


Pomógł: 4 razy
Wiek: 67
Dołączył: 15 Lut 2011
Posty: 443
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie 15 Maj, 2011   

Ten przewód zakończony wtyczką od komputera na 100% do baterii akumulatora 24V.Widać to pod tym linkiem http://motoallegro.pl/row...1590506442.html Możesz powiedzieć ile dałeś za to cudo?
_________________
zrób sobie ebikea,źycie to nie bajka
Ukradł rower, jemu ukradziono - co za różnica: jest zamieszany...
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Nie 15 Maj, 2011   

Sprawdź biegunowość na tej wtyczce. Spróbuj omomierzem. Minus i masa mogą być wspólne. Jak nie, to trzeba dostać się do kontrolera i sprawdzić na płytce, lub po kolorach kabelków. Stacyjka może mieć zapalanie świateł kluczykiem, więc jeśli zewrzesz wszystkie trzy i będzie światełko, to namacasz ten od światła.
Też jestem ciekaw ceny, bo swojego czasu miałem dwa podobne.
 
 
jatko 
Zasłużony dla zlotu EV
Teoretyk


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 22 Kwi 2009
Posty: 115
Skąd: Augustów
Wysłany: Nie 15 Maj, 2011   

Właśnie się przy ustrojstwie grzebie, co do stacyjki to dziwna kombinacja alpejska była, z kontrolera idą 3 przewody(czerwony,czarny, niebieski).
czerwony z niebieskim były połączone z czerwonym od stacyjki, a czarny z białym i żółtym, tak czy inaczej po podpięciu aku 2x12 (wpadłem na ten sam pomysł sprawdzenia czy jest zwarcie między kablem a jedną ze śrób) nie wykazuje oznak życia, poszukam jeszcze innego bezpiecznika, bo ten jest zrdutowany

dzieci będą miały(mam nadzieje) zabawkę na wakacje, bo mnie to raczej nie udzwignie (prawie 100kg)

jednak działa,
_________________
EV - tego powinni zabronić ...
Ostatnio zmieniony przez jatko Wto 14 Cze, 2011, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
tomasz_kombi 
prezes
amator



Pomógł: 14 razy
Dołączył: 05 Lis 2009
Posty: 810
Skąd: Zagłębie
Wysłany: Nie 15 Maj, 2011   

jatko napisał/a:
mnie to raczej nie udzwignie (prawie 100kg)
W opisie aukcji napisali, że wytrzymuje 150kg więc masz jeszcze spory zapas :)
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Pon 16 Maj, 2011   

Ważę 115 i jeździłem na takowych, więc spoko zasiadaj i jedź ;)
 
 
jatko 
Zasłużony dla zlotu EV
Teoretyk


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 22 Kwi 2009
Posty: 115
Skąd: Augustów
Wysłany: Wto 17 Maj, 2011   

muszę zrobić jakieś mocowanie/pudełko na akumulatory, niestety nie było w zestawie. Macie może jakieś gotowe pomysły "pudełko" dla dwóch żelków?

zastanawiam się nad ładowarką, obecnie akumulatory ładuje ups'em, ale na dłóższą metę się tak nie da - szkoda ups'a. Mam dziwne przeczucie, że TO USTROJSTWO raczej na nic się nie nada, możecie coś polecić niedrogiego?

nurtuje mnie również stacyjka, od biedy mógłbym wstawić zwykły przełącznik, ale takie coś to nie majątek
_________________
EV - tego powinni zabronić ...
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Wto 17 Maj, 2011   

To ustrojstwo, to typowa ładowarka do żeli skuterkowych.
Stacyjka musi wytrzymać ze 20A jeśli wyłącza zasilanie od strony akumulatorów, albo trzeba posłużyć się przekaźnikiem. Jeśli tylko na przewodach dedykowanych do stacyjki, to każdy niskoprądowy wyłącznik będzie OK
 
 
pzinek 
młodzik


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 02 Lis 2010
Posty: 63
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 17 Maj, 2011   

Mam taka ladowarke i jak narazie jest ok. Diodka pokazuje kiedy sie naladowalo. Do tej pory naladowalem swoje zele (2x 12v/12Ah) okolo 20 razy. Mysle ze na poczatek mozna zaryzykowac.
 
 
jatko 
Zasłużony dla zlotu EV
Teoretyk


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 22 Kwi 2009
Posty: 115
Skąd: Augustów
Wysłany: Pon 23 Maj, 2011   

Znalazłem ostatnio chwilkę żeby coś podłubać przy rowerku i wykonać jazdę testową.

Gdy podczas jazdy lekko przekręcam manetkę to silnik się włącza i coś tam wspomaga, niestety przy dodaniu "gazu" silnik się wyłącza i włącza sie na chwilkę po kilku sekundach. Początkowo myślałem że jednak to przez moje cztery litery, ale przeprowadziłem ten test "na pusto" (rower do góry kołami) i sytuacja się powtarza

całość testuje na chińskich 2 x 12v 7ah, ale nie wydaje mi się żeby to była ich wina

gdzie szukać przyczyny?
_________________
EV - tego powinni zabronić ...
 
 
mar56 
dyrektor


Pomógł: 4 razy
Wiek: 67
Dołączył: 15 Lut 2011
Posty: 443
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon 23 Maj, 2011   

Sprawdz sterownik,najlepsza bylaby podmiana na nowy do sprawdzenia
_________________
zrób sobie ebikea,źycie to nie bajka
Ukradł rower, jemu ukradziono - co za różnica: jest zamieszany...
 
 
jatko 
Zasłużony dla zlotu EV
Teoretyk


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 22 Kwi 2009
Posty: 115
Skąd: Augustów
Wysłany: Pon 23 Maj, 2011   

też przeszło mi przez myśl, tylko że nie bardzo chce mi się kupować sterownika nie mając pewności, jak się okaże że to nie sterownik to z drugim nic nie zrobię, do normalnego roweru celował bym w coś większego,

Przy wolnej chwili wyjmę sterownik z pojemnika i sprawdzę co się dzieje "na złączkach", czy mimo stopu daje prąd na silnik

czy jak podłącze silnik bezpośrednio pod aku to coś mu grozi?
_________________
EV - tego powinni zabronić ...
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Wto 24 Maj, 2011   

Jemu nie, ale może mocno szarpnąć, więc trzeba go mocno trzymać. Sprawdź napięcie na akumulatorach.
 
 
jatko 
Zasłużony dla zlotu EV
Teoretyk


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 22 Kwi 2009
Posty: 115
Skąd: Augustów
Wysłany: Wto 24 Maj, 2011   

wygląda na to że aku nie wyrabiały, a sterownik ma odcięcie przy spadku poniżej 23,7V, na weekend przygotuję ciężką artylerie (2 x haze 14ah) i zobaczymy jak się jeździ
_________________
EV - tego powinni zabronić ...
 
 
mar56 
dyrektor


Pomógł: 4 razy
Wiek: 67
Dołączył: 15 Lut 2011
Posty: 443
Skąd: Łódź
Wysłany: Śro 25 Maj, 2011   

Cytat:

wygląda na to że aku nie wyrabiały, a sterownik ma odcięcie przy spadku poniżej 23,7V

Akumalator żelowy Pb można spokojnie rozładować bez uszczerbku do 10,8V, czyli w Twoim przypadku do 21,6V,nie wiem dlaczego sterownik ma odcięcie przy 23,7.Przy dużym obciazeniu chwilowym nawet dużo ponizej 10,8V.
_________________
zrób sobie ebikea,źycie to nie bajka
Ukradł rower, jemu ukradziono - co za różnica: jest zamieszany...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group