ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: tas
Nie 08 Gru, 2013
Rower Trendline
Autor Wiadomość
7dziadek
[Usunięty]

Wysłany: Wto 12 Lip, 2011   

Czy wszyscy wyjecjali na urlop :mad:

dot. ŁAdowania HAZE 12V/14 Ah

Mam oryginalna ładowarkę do tego roweru a na niej pisze że max .napięcie 29.5 v +/- 0.2v

-za pierwszym razem naładował do 29.2v i zaczęło spadać więc wyłaczyłem po ok 8 godz.

- dzisiaj ładowałem drugi raz doszło do 29.4v po ok.6-ciu godz. zaczęło spadać napięcie więc wyłączyłem

Na ładowarce są dwie diody czerwona ładowanie i zielona pisze pod nią FULL
niestety w obu ładowaniach nie zaświeciła sie ta zielona dioda

Czy te typy tak mają ?? :shock:

.
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Wto 12 Lip, 2011   

Max napięcie po naładowaniu przy pracy cyklicznej, to 14,5V, czyli 29V na dwóch. Jeśli naładujesz do pełna, to wyjmij wtyczkę i włóż powtórnie. Zapali się zielona dioda?
U mnie, na zużytych akusach zielona się nie zapala a akumulatory zaczynają się gotować. Nie ma takiej sytuacji przy nowych akumulatorach. Możliwe, że ładowarka nie wyłącza się samoczynnie, bo ostatnio widziałem kilka takich, gdzie samemu trzeba pilnować czasu ładowania.
 
 
jatko 
Zasłużony dla zlotu EV
Teoretyk


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 22 Kwi 2009
Posty: 115
Skąd: Augustów
Wysłany: Nie 25 Mar, 2012   

Po zimie wena wróciła postanowiłem ( w końcu) przywrócić rower do życia, po zeszłorocznych bojach postanowiłem zaopatrzyć się w nowy silnik i sterownik. Jeśli chodzi o silnik to chce zostać przy 24v/250w, jeśli chodzi o sterownik to zastanawiam się nad tym kolegi rs232 i tu nasuwa się pytanie czy manetkę mam hallotronową czy potencjometr ?
Wiem że dało by się wyśledzić (i tak zrobię jak nie uzyskam odpowiedzi), ale może któryś z kolegów co posiada(ł) taki rower po prostu zna odpowiedz.
_________________
EV - tego powinni zabronić ...
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Pon 26 Mar, 2012   

Stawiam na hallotron, ale wystarczy zmierzyć to omomierzem. Jeśli na ślizgaczu będziesz miał zmienny opór przy kręceniu manetką, od kilku (nastu) kiloomów do zera, to jest to potencjometr.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group