ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Akukulator 48v ,ładowanie do 54.6 czy 52.5?
Autor Wiadomość
baranski86 
młodzik


Dołączył: 11 Mar 2019
Posty: 94
Skąd: Lodz
Wysłany: Pon 08 Kwi, 2019   Akukulator 48v ,ładowanie do 54.6 czy 52.5?

Cześć Koledzy, mam pytanie,wiem.ze ten temat byl juz poruszany ale nie do konca padla odpowiedz na niego.Czy ladowac akumulatornpo kazdej jezdzie do pelna , czy ladowac go do 80-90 procent? Widzialem jakies tabelki ze jak sie laduje do 80 procent to liczba cykli wydluza sie circa o polowe. Sa nawet takie ladowarki ma ktoryxh sie ustawia napiecie ladowania. Mam jeszcze jedno pytanie czy jak bym ladowal do tych 52.5, 53v to czy jak odlacze ladowarke to bms mi zbalansuje ogniwa? Czy on dziala dopiero jak sie naladuje do oelna do tych 54.6v ? I ostatnia konkluzja jak sobie obliczylem na baterii 13s6p 15ah zrobie 40km na manetce , co daje okolo 20tys km przy 500 cyklach. Czyli jak robie te 4 tys rocznie to mi wychodzi 5 lat. Czy ta bateria wytrzyma w ogole 5 lat uzytkowania? Bo jak nie to mi sie chyba nie oplaca to , bo jak na 52.5 robie 30km to 1000 cykli 30tys km to by mi dalo dodatkowy rok pracy.Co o tym sadzicie?
 
 
madejp 
dyrektor


Pomógł: 21 razy
Dołączył: 19 Paź 2015
Posty: 417
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon 08 Kwi, 2019   

Ładuj do pełna, bo tylko wtedy działa balansowanie BMS'a. Bawić się w ładowanie do 80% można, ale trzeba znać swój sprzęt, kontrolować napięcie baterii i umieć doprowadzić do zbalansowania baterii mimo dużego rozjazdu. Krótko mówiąc sporo roboty, zysk niewielki, a o pomyłkę łatwo.
Z prostych rzeczy, to przechowuj baterię w chłodnym miejscu, (np. trzymanie roweru w piwnicy powinno minimalnie spowolnić starzenie się baterii).

P.S. Żywotność 500 cykli oznacza, że po 500 cyklach bateria będzie miała minimum 70%. Wiec w liczeniu żywotności uwzględnij ile zasięgu jest Ci niezbędne.
 
 
Pawlak093 
początkujący


Dołączył: 22 Lut 2019
Posty: 7
Skąd: New York City
Wysłany: Wto 30 Kwi, 2019   

Widzialem post w ktorym ktos poleca ladowanie do pelna taka baterie ale tak za 4-5 razem. Co o tym sadzisz?
 
 
Mariusz_p 
kierownik



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 27 Sie 2017
Posty: 319
Skąd: WLKP
Wysłany: Wto 30 Kwi, 2019   

Też tak możesz robić. Natomiast w większości przypadków i tak wcześniej sprzedasz rower niż zajedziesz pojemny pakiet
_________________
Pakiety 18650 :) 7S, 10S, 13S, 14S, 16S - potrzebujesz coś ->pisz na pw :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group