ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: tas
Sob 07 Gru, 2013
Mały samochodzik
Autor Wiadomość
kremir 
brygadzista


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 13 Wrz 2010
Posty: 296
Wysłany: Nie 10 Lip, 2011   

Niestety są twarde. Wcześniej zrobiłem amortyzatory samodzielnie z siłowników od bagażnika samochodowego i sprężyn. Te były bardziej miękkie, ale z kolei nie wracały do końca po ugięciu. Te z quada są twarde, ale mają możliwość niewielkiej regulacji napięcia sprężyn. Jeszcze ich nie przestawiałem sądzę jednak że to niewiele zmieni. Radzę więc szukać innych...
_________________
The greatest mistake a person can make is to be afraid of making one.
— Elbert Hubbard
 
 
kojack 
początkujący
kojack



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 27 Maj 2011
Posty: 42
Skąd: Małopolska
Wysłany: Nie 10 Lip, 2011   

kremir - przesuń dolne mocowanie amortyzatorów bliżej osi wahacza to będą działać poprawnie. Niestety trzeba ten punkt wyznaczyć metodą prób i błędów.
 
 
kremir 
brygadzista


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 13 Wrz 2010
Posty: 296
Wysłany: Wto 12 Lip, 2011   

kojack napisał/a:
kremir - przesuń dolne mocowanie amortyzatorów bliżej osi wahacza to będą działać poprawnie. Niestety trzeba ten punkt wyznaczyć metodą prób i błędów.


Masz rację - to by zadziałało (fizyka :grin: ) ale ja spróbuję zmniejszyć napięcie sprężyn bo przerabiać tego mi sie juz po raz kolejny nie chce, tym bardzij że przeróbka byłaby dośc znaczna. Aktualnie syn jest u babci a ja mam nowe zadanie - zbudować przyczepkę :mrgreen:
_________________
The greatest mistake a person can make is to be afraid of making one.
— Elbert Hubbard
 
 
emil1906 
młodzik


Dołączył: 06 Lip 2011
Posty: 86
Skąd: Żywiec
Wysłany: Czw 14 Lip, 2011   

Kremir bardzo chętnie bym obejrzał twoją konstrukcję w ruchu,może masz jakiś filmik?:)
nie mogę nigdzie znaleźć wspomnianych sworzni kulistych..
 
 
kremir 
brygadzista


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 13 Wrz 2010
Posty: 296
Wysłany: Czw 14 Lip, 2011   

emil1906 Z filmikiem to może być mały problem. Coś nagrywałem ale nie bardzo nadaje się do pokazywania - filmy są bardzo krótkie. Poszukam i spróbuję ewentualnie jakoś wrzucić. Wolałbym jednak zrobić jakiś nowy film tyle że teraz niestety nie mogę tego zrobić bo moje dzieci są u babci.
Jeśli chodzi o sworznie to sprawdziłem - użytkownik na allegro nazywa się zosmet1. Sorry za pomyłkę ale pisałem z pamięci :grin:
_________________
The greatest mistake a person can make is to be afraid of making one.
— Elbert Hubbard
 
 
emil1906 
młodzik


Dołączył: 06 Lip 2011
Posty: 86
Skąd: Żywiec
Wysłany: Czw 14 Lip, 2011   

Spoko,to jak przyjadą spragnione jazdy samochodem to je nakręć?:)
Znalazłem,dzięki za pomoc.Przymierzam się do tych kół http://allegro.pl/kolo-ko...1699904555.html
Zaczynam robić zwrotnicę,czy warto ją łożyskować?
 
 
kremir 
brygadzista


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 13 Wrz 2010
Posty: 296
Wysłany: Czw 14 Lip, 2011   

Ja nie łożyskowałem i wydaje mi się że nie jest to potrzebne. Podczas jazdy kieruje się jak sądzę nie najgorzej a na postoju z uwagi na ciężar ciężko jest przekręcić kierownicą a łożyska by tu nic nie dały. Koła są grube i stawiają duży opór. To moja opinia, może jednak ktoś uważa inaczej?
Co do kół to są podobne do moich z tym że jak miałem łożyska 12 mm (więc na tylną ośkę musiałem rozwiercać). Koła taczkowe są ciężkie i grube więc stawiają duży opór i na dodatek felgi są nierówno spawane (a może ja na takie trafiłem?) więc nierówno się kręcą. Ogólnie więc nie polecam ale z drugiej strony patrząc nie widzę jakiejś alternatywy. Koła rowerowe? A może od wózka dziecięcego? Taczkowe są najbardziej zbliżone do samochodowych a jeśli prędkości nie są zbyt duże to nie powinny się rozpaść...
Są jeszcze do kupienia dość wydaje mi się ciekawe pompowane kółka 12 calowe. Zobacz na allegro kółka (dla tych co zechcą zobaczyć a aukcji już nie będzie - użytkownik ELBIT2). Mam takie jedno bo kupiłem na próbę i będę stosował w przyczepce. Nie wiem jak są mocne bo jeszcze nic na nich u mnie nie jeździ, ale plastik w środku wygląda dość solidnie.
_________________
The greatest mistake a person can make is to be afraid of making one.
— Elbert Hubbard
 
 
kojack 
początkujący
kojack



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 27 Maj 2011
Posty: 42
Skąd: Małopolska
Wysłany: Pią 15 Lip, 2011   

Dzięki kremir za linka do kółek. Brakowało mi właśnie podobnych opon i dętek a osobno tylko drożej. Wcześniej kupiłem alufelgi do skutera elektrycznego 12 cali więc je z tymi oponami ożenię ;)
 
 
kremir 
brygadzista


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 13 Wrz 2010
Posty: 296
Wysłany: Sob 16 Lip, 2011   

Nie robiłem takich "ożenków" ale patrzyłem na grubośc opony w kołku z allegro i w kole ze skutera elektrycznego. Na oko wydaje się że moga być dopasowane. Nie zdejmoeałem jednak opony z takiego kółka - nie wiem czy będzie odpowiednio gruba/mocna. Spróbowac jednak nie zawadzi bo cena jest kusząca, ale o wynikach poinformuj proszę na forum. Mogą się przydac :grin:
_________________
The greatest mistake a person can make is to be afraid of making one.
— Elbert Hubbard
 
 
emil1906 
młodzik


Dołączył: 06 Lip 2011
Posty: 86
Skąd: Żywiec
Wysłany: Czw 11 Sie, 2011   

Znalazłem napęd który ma silnik 650W i tylko 235 obr/min jaką prędkość osiągnie przy kołach o średnicy 35 cm?Pomoże mi ktoś to policzyć?
 
 
nanab 
kierownik
Elektronik


Pomógł: 6 razy
Wiek: 32
Dołączył: 26 Lip 2011
Posty: 354
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: Czw 11 Sie, 2011   

Liczysz obwód koła, mnożysz razy obroty, przeliczasz jednostki i gotowe.
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Pią 12 Sie, 2011   

35X3.14X235X60/100000=15.5 km/h
 
 
emil1906 
młodzik


Dołączył: 06 Lip 2011
Posty: 86
Skąd: Żywiec
Wysłany: Czw 18 Sie, 2011   

zeeltom, dziękuje za obliczenia.Mam pytanie co do sterownika czy ten będzie odpowiedni do silnika 24V 650W http://allegro.pl/sterown...1748320866.html czy może coś innego?
 
 
zeeltom
[Usunięty]

Wysłany: Pią 19 Sie, 2011   

Będzie, ale nie wiem, czy w nim jest kontrola odcięcia napięcia, gdy spadnie poniżej 21V. Skoro jest na 24 i 36V jednocześnie. Ja bym szukał dedykowanego do konkretnego napięcia. Zawsze to pewniejsze. Bo nie wydaje mi się by tam siedział procek sprawdzający do jakiego napięcia się toto podłącza.
 
 
emil1906 
młodzik


Dołączył: 06 Lip 2011
Posty: 86
Skąd: Żywiec
Wysłany: Sob 20 Sie, 2011   

Nada się to na przełącznik zmiany obrotów do owego silnika?
http://www.nowyelektronik...rze%B3%B1czniki
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group