ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER Strona Główna

ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER

Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie


FAQFAQ  SzukajSzukaj  Szukaj z GoogleSzukaj z google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Kona eCoiler
Autor Wiadomość
moonkagliwicee 
początkujący


Dołączył: 25 Maj 2019
Posty: 6
Skąd: Steenbergen
Wysłany: Wto 30 Lip, 2019   Kona eCoiler

Witam. Chcialem przedstawic Wam mojego ulepa jakim jest Kona Coiler z 2005 roku :mrgreen: . Rower jest skladakiem, ktory zastapil mi polamana przeze mnie Kone Coilair 2008. Coilair byl rowniez dawca niektorych organow.
Specyfikacja mojej Kony na chwile obecna wyglada tak:

Rama Kona Coiler 2005 rozmiar najprawdopodobniej 17", w oryginale nieboeska. Obecny kolor byl przeznaczony na dawny projekt fatbike ale... :wink:

Pakiet 13s6p Sanyo GA. W planach 13s8p lub wiecej p jesli wejdzie na ogniwach vtc5

Sterownik sinus KT 30a. Wraz z nowym pakietem zamontuje sinusa KT 45a lub inny podobny mocowo sterownik z obsluga PAS. Musze go miec, poniewaz mieszkam w holandii i sama maneta tutaj nie przejdzie.

Silnik QS 205 35h zapleciony w obrecz Darrmoor Blizzard 24" na oponie Specialized Big Roller 2.8". Po zmianie z rapid m1000 odczucia z jazdy sa super. Przy pierwszej jezdzie testowej znowu mialem rogala na pysku jak za pierwszym razem gdy jechalem ebike. A to tylko 1200w :mrgreen:

Skrzynka na pakiet i sterownik wykonana z zywicy i wlokna szlkanego. Pomalowana pod kolor ramy. Zrobilem juz forme pod wieksza skrzynke, ktora wypelni rowniez miejsce nad dumperem.

Standardowo jak to przy sterownikach KT. Manetka pod kciuk, PAS oraz lcd3. Na chwile obecna brak czujnika do hamulcow ale to kwestia czasu.

Blokada obrotu osi wykonana ze stali 4mm.

Co do reszty czesci typowo rowerowych. Amortyzator 888 vf roku niewiadomego :mrgreen: ale dziaja jak powinien. Dumper fox float rp2. Kierownica i gripy dartmoor. Siodlo tez bylo dartmoor'a ale 4 litery nie dawaly rady i zmienilem na Selle Royal freeway fit i polecam je kazdemu!! Korba RaceFace z poprzedniej Kony. Pedaly platformy DMR bikes. Hamulce Shimano xt z ktorymi walcze od jakiegos czasu gdyz przestaly dzialac tak jak powinny. Przerzutki jak narazie zalozylem najtansze jakie znalazlem aby mialy 6 biegow, gdyz mialen na stanie nowa manetke do zmiany przelozen oraz wolnobieg 5 rzedowy. Jestem w trakcie szukania jakiejs sensownej alternatywy dla shimano tourney, ktore kupilem za 8€ :mrgreen: :mrgreen:

Zmiane pakietu oraz sterownika mam w planach na pozna jesien a do tego czasu zostaje mi cieszyc sie rowerem w obecnej konfiguracji :mrgreen: :mrgreen:

Ponizej link do kilku fotek z budowy oraz gotowego roweru
https://photos.app.goo.gl/61sPTG51aqSAv2ZF9

Serdecznie pozdrawiam wszystkim ebikerow i mam nadzieje, ze spodoba Wam sie moj ulep :wink:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group