To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER
Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie

Konstrukcje własne - e-Mountainboard

Rafał - Czw 17 Wrz, 2015
Temat postu: e-Mountainboard
Witam,

Po e-longboardzie przyszedł czas na e-mountainboard. Mountainboardem można jeździć prawie po wszystkim dzięki amortyzacji i dużym pompowanym kółkom. Cel to zrobić dechę poniżej 10 kg. Gdzie konstrukcje które są w sklepach ważą często ponad 30kg nie mówiąc o ich jakości.

Deskę już mam. Kilka elementów zostanie przeszczepionych z e-longboarda.





Inspiracją był między innymi ten film.
https://www.youtube.com/watch?v=kaVuh6AG3YM

Pozdrawiam,
Rafal

raymaxxx - Czw 17 Wrz, 2015

kurcze ale sprzęt, tym to na prawdę można się wyszaleć w lesie :D . Trzymam kciuki ;)
Rafał - Nie 20 Wrz, 2015

Male porównanie silników. Turnigy rotomax vs 5060. Rotomax jest o najmniej 2 razy wiekszy i około 2.5-3 razy cieższy. 5060 ma moc 2200 watt a roto niecałe 3000W, choć wydaje mi się że jak 5060 da rade 2kW pociągnąć to rotomax 4kW wytrzyma.


raymaxxx - Nie 20 Wrz, 2015

Jaką on ma średnicę i ile waży, jakie Kv i jakie przewoltowanie ciągłe zniesie bez przegrzania?
toft - Nie 20 Wrz, 2015

To sąsilniki ( przynajmiej jeden) do lotnictwa. Oznacza to że zaraz za popitalającym silnikiem jest skrzydło które to napędza i chłodzi jednocześnie...
raymaxxx - Nie 20 Wrz, 2015

Skrzydło czy śmigło i za czy przed silnikiem? Jaki one dają ciąg? Kurde silnik 3-4kW w modelu... Ja dziękuję co to musi wyrabiać...
Mechano - Nie 20 Wrz, 2015

Zaraz przed zapitalającym silnikiem jest śmigło które produkuje masę powietrza.
Rafał - Nie 20 Wrz, 2015

Roto-maxa przy 70A i pakiecie li-pol 6s nie udało mi się nawet zagrzać, także ma potencjał. Mam nadzieję że i tym razem nie będzie się zbytnio grzał.
toft - Nie 20 Wrz, 2015

No śmigło miało byc...
IdeaTB - Śro 30 Wrz, 2015

Rafał napisał/a:
....5060 ma moc 2200 watt a roto niecałe 3000W, choć wydaje mi się że jak 5060 da rade 2kW pociągnąć to rotomax 4kW wytrzyma.


Ten silnik 5060 to co to za model? jakie ma parametry (jaki Kv, napięcie zasilania itd)

bloodyopel: kV to nie to samo co Kv ;)

Rafał - Czw 01 Paź, 2015

IdeaTB napisał/a:


Ten silnik 5060 to co to za model? jakie ma parametry (jaki Kv, napięcie zasilania itd)


To jakiś z ebay.com wyrwałem po taniości 270Kv, napięcie chyba 8s.
Gdybym nie miał rotomaxa to pewnie dałbym dwa takie silniki plus 2x sterownik 70A. Kosztowo by to nawet wyszło mniej niż rotomax plus sterownik 150A.

No ale jak już mam graty to będzie napęd na jedno koło. Chyba, że dam rotomaxa +sterownik 150A na jedno koło a na drugie 5060 i sterownik 70A, choć nie wiem jak to będzie działać i wyglądać.

PS
prawdopodobnie jest to taki silnik jak ten tylko inaczej malowany
http://www.hobbyking.com/...70KV_2400W.html

Rafał - Pon 12 Paź, 2015

Konstrukcja gotowa:)




Rafał - Nie 24 Kwi, 2016

Troszkę się pozmieniało. Nowe silniki, nowe mocowanie, napęd na 2 koła, hybryda li-pol&li -ion.




unix - Pon 25 Kwi, 2016

Gdzie można dostać takie łańcuszki ?
Anonymous - Pon 25 Kwi, 2016

To są chyba typowe do małych skuterków elektrycznych. Są do kupienia na allegro.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group