To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER
Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie

Silniki BLDC - Wybór silnika ebike

Kamel_ - Pon 05 Sie, 2019
Temat postu: Wybór silnika ebike
Witam,
Stoje przed zakupem silnika do roweru elektrycznego. Znalazłem dwa nowe silniki w bardzo podobnych cenach i zastanawiam się który wybrać. Moja instalacja to 16s 45A max.
Prędkość jaka mnie zadowala to 50 -55 kmh. Rower w większości będzie jezdził w lekkim terenie.

Pierwszy wariant to MXUS 30H wolnobierzny za 880zł
-V max jaki osiągnę to teorytycznie 50 kmh
-większy moment i mniejsze zużycie energii

Drugim wyborem jest MXUS 3K turbo za 950zł
-silnik z tego co wiem ma uzwojenie 1kmh/1V czyli teorytyczna prędkość ok 65 kmh kosztem momentu
-motor ma max prąd 90A więc zapewne nigdy nie uda mi się go przegrzać

Co do drugiego wariantu mam pytanie: czy jeśli będe wykorzystywać 50% jego możliwości to mniej prądu z aku będzie zamieniane w ciełpo niż w przyadku 30H?

Który na moim miejscu byście wybrali?

baranski86 - Wto 24 Wrz, 2019

Do instalacji 45 Amper wybrałbym Mxusa 3k, albo qs 205 6t. Ten mxus 30h wg mnie będzie się grzal i moc pójdzie w ciepło. On jest dobry do instalacji
Max 30-35 amper.

Inc0 - Wto 24 Wrz, 2019

pozwole sie niezgodzic mam klona mxusa 30h a konkretnie NC RH2809 7x9 ze sterownikiem 45A i ciezko mi go zagrzac ale wszystko albo raczej duzo zalezy od stylu jazdy i terenu moj pracuje po asfaltach i szutrach
baranski86 - Śro 25 Wrz, 2019

Może to kwestia nawoju, ja mam silnik o nawoju 10x6 i przy 35 amperach jeśli jedzie się dłużej z prędkością powyżej 40kmh robi się gorący. Mam baterie 14s.
Kamel_ - Pon 07 Paź, 2019

Już jakiś czas temu kupiłem MXUSA 3K turbo i jestem zadowolony. Mam jeszcze pytanie co do drugiego silnik - czy przy nim więcej energii będziesz szło w ciepło czy tyle samo co w 3K; czy to, że się nie grzeje jest dzięki jego większej pojemności cieplnej?
Mariusz_p - Pon 07 Paź, 2019

Z subiektywnych opinii wynika, że jednak 3k ma lepsze pociągnie UE, a i potencjał do dalszych tuningów wyzszy:)


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group