To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER
Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie

Dział dla początkujących - problem z silnikiem, prośba o pomoc

pawbun - Pon 19 Sie, 2019
Temat postu: problem z silnikiem, prośba o pomoc
Dzień dobry,
witam wszystkich to mój pierwszy post, proszę o wyrozumiałość.

Mój zetaw to: koło 28" z silnikiem Tranzx 24v , sterownik 15A, 36/48v, manetka , włącznik z tempomatem i bateria 36v 12,5 Ah.

Problem:
Po dodaniu gazu manetką koło uniesione bez obciążeń ładnie przyśpiesza ale gdy siądę (pod obciążeniem koło) i startuję w fazie początkowej muszę bardzo delikatnie dodawać gaz gdyż inaczej coś zgrzyta w kole i napęd wysprzęgla się , wtedy cofam manetkę do zera i znowu delikatnie przyspieszam. Jak wskoczy na obroty wszystko jest ok. Moje podejrzenie padło na zużytą przekładnie rozebrałem i wygląda mi na ok, może trochę sucho. Czy powodem może być uszkodzony czujnik halla, lub żle podpiety ( silnik ma w kablu 6 cienkich przewodów pewnie jeden to czujnik prędkości lub temp.) ?

akcjonariusz - Pon 19 Sie, 2019

Oprocz przekladni planetarnej w silniku jest jeszcze wlonobieg, ktory pozwala na jazde bez zbednych oporow kiedy wspomaganie silnika jest wylaczone. Jest juz zuzyty.
pawbun - Wto 20 Sie, 2019

wczoraj jeszcze raz rozebrałem i przesmarowałem porządnie smarem silikonowym .. i chyba ustąpiło ( a mam swoją wagę ) :mrgreen:
akcjonariusz - Wto 20 Sie, 2019

Nasmarowales wolnobieg,zdaza sie ze to sprzeglo chwyci powierzchowna rdza w wyniku tego wolnobieg sie zacina. Tak smarowanie ,olejenie pomaga.
pawbun - Wto 20 Sie, 2019

:) oczywiscie ze nasmarowałem przekładnie planetarną, jak pisałem było b.sucho, śmiga ładnie , pozdrawiam.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group