To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER
Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie

Akumulatory litowe i pochodne i ich ładowanie - Pomoc przy wyborze ogniw

Adrians112tuba - Wto 27 Sie, 2019
Temat postu: Pomoc przy wyborze ogniw
Witam wszystkich, otóż mam "zagwozdkę" w temacie ogniw których miałbym użyć do budowy baterii 48v. Zestaw stockowy 1000w w kole 26" no name i teraz tak. Nie wiem czy budować 13s4-5 p na ogniwach sanyo 3500 mah 10 A czy 13s6p na samsungu 2600mah 20-30A, nie potrzebuje nie wiadomo czego, dojazd do pracy, teren mieszany no i nie wiem teraz za bardzo co wybrać.. Jak by się ten pakiet na sanyo zachował przy 80 % rozładowaniu ciągłym przez 30 min, pozamiata go raczej czy przy mniejszym żyłowaniu ma rację bytu?. Proszę o pomoc, jakoś bardziej mi siedzi budowa na sanyo ale jednak dużo mniejszy będzie miał prąd rozładowania a z drugiej strony też sterownik mam zwykły, chyba nie był by w stanie wydobyć mocy z tej drugiej baterii na samsungach.. Hmm. Poczekam co napiszecie, pozdrawiam :)
slow - Śro 28 Sie, 2019

Pakiet 5p na Sanyo GA to zarżniesz raczej szybko takim silnikiem.
Adrians112tuba - Śro 28 Sie, 2019

No właśnie tego się obawiam, że będzie kusiło czasami zbyt długo na pełnym ogniu jechać... Bo to plus nogi to już można zaspać do prscy :) . Nie jestem zwolennikiem jazdy na manetce ale wiadomo przy wyższej mocy to i kusić będzie do odpoczynku, do tej pory zbudowałem rowerek miejski 250w to już cieszyło ale tam wsadzilem kwasowe aku bo miejsce było i nie rozważałem wydajności ani wagi... Najgorsze że mam 10 nowych sanyo GA i dopiero teraz zacząłem się zastanawiać nad wysokoprądowymi..


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group