To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER
Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie

Konstrukcje własne - Hulajnoga 350W 36v zasilana 48v

carlos4225 - Nie 08 Wrz, 2019
Temat postu: Hulajnoga 350W 36v zasilana 48v
Panowie dziwna sprawa ,

Mam hulajnogę teoretycznie z silnikiem 500W na 48v sterownik 18A,ktora generalnie raczej słabo sie spisuje i osiaga max 34-35 km/h

Ma też również kilka silników 350w na 36v , jeden z nich był zamontowany w innej mojej hulajnodze na 36v ta natomiast osiąga ok 32 km/h .

Proporcja prędkości niewielka wiec postanowiłem wymienić silnik na słabszy ,który teoretycznie będzie kręcił sie szybciej przynajmniej w teorii.

Zważyłem oba rotory i dysproporcja jest niewielka ok 150 g wiec zamontowałem ten 350W na 36v na 48v oraz sterowniku 18A .


No i teraz najciekawsze przy połączeniu 3 faz tak jak na poprzednim silniku , tutaj zdziwiłem sie ze niebieski jest zamieniony z zielonym , wiec tak samo połączyłem z nowym i kiszka .

Wiec zamieniłem przewody i podłączyłem jak trzeba kolorystycznie .
Odpalam hulajnogę wszystko dziale ,ale i tutaj najlepsze , bez obiąrzenie predkośc dochodzi do ok 100 km/h a przy ok 90 zaczyna wyć .

Mniejsze o to że wyje ale taka predkość ????
Wiec zadowolony zabrałem ją na dwór o tutaj wielkie rozczarowanie pod obciążeniem ledwo jedzie , panowie o co chodzi .

Teoretycznie drobne przewoltowanie silnika powinno być na + jakies 25-30% a tutaj jakaś padaka .

Można zgłupieć juz z tym wszystkim , niby prosty temat ale nie do końca .

Pomożecie w temacie



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group