To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER
Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie

Akumulatory litowe i pochodne i ich ładowanie - Bateria 36v a przerobienie na 48v

carlos4225 - Nie 08 Wrz, 2019
Temat postu: Bateria 36v a przerobienie na 48v
Witam ,


Szybkie pytanie , ma 3 pakiety 10S4p 8.8ah , wszystskie na tych samych ogniwach .
czy dużo jest pracy aby połączyć je w jeden ale za to 48v ?

Z góry dzieki za info kto może to ograną w Warszawie i ew. jako to koszt .

Dzięki

Mariusz_p - Pon 09 Wrz, 2019

Witaj,
Trochę jest z tym zabawy. Musisz to rozebrac, rozpakietowac i poskładać w pakiet. Wyjdzie 13s9p 48v 19.8Ah z tego.

wibi - Wto 10 Wrz, 2019

To nie wszystko bo jeszcze trzeba BMS z balanserem na napięcie 48V czyli 13s no i oczywiście ładowarkę na to napięcie.
carlos4225 - Śro 11 Wrz, 2019

Ładowarkę mam bms to wydatek 50zł no zostaje modyfikacja , może lepiej kupic ogniwa od kogoś z forum i zrobić porządny pakiet , tyle ze przeraza mnie kwota trzeba liczyć ze bedzie to ok 800 zł a tak wykorzystałbym pakiety które mi są zbędne .
przenikanie - Pią 13 Wrz, 2019

Kupowanie pakietów rzecz jasna po okazyjnej cenie bez właściwej wiedzy oraz przygotowania to zawsze ryzyko. Potem okazuje się, że trzeba na nowo odkrywać Amerykę, a to przecież nie takie proste: w dżungli problemów kryją się rozmaite możliwe błędy, czyli Indianie z łukami, gotowi uśmiercić cały projekt przy lada błędzie i odkrywanie Ameryki znów trzeba robić na nowo, bo właśnie pakiet odmówił współpracy...
Skoro zadajesz tego rodzaju pytania, a chcesz SZYBKO I BEZBOLEŚNIE uruchomić e-bajka, lepiej kup pierwszą baterię od doświadczonego kolegi z forum. Ale w międzyczasie czytaj, czytaj i ucz się. A na pewno kiedyś z wielką satysfakcją zbudujesz własny pakiet, BARDZO TANI I BARDZO DOBRY, jeśli na tym Ci zależy. Przedtem jednak musisz wiedzieć, jakie ogniwa kupić, jak je przygotować do budowy baterii, musisz też - jeśli chcesz sam robić baterie - zaopatrzyć się w zgrzewarkę... A to tylko wierzchołek góry lodowej...



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group