To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER
Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie

Akumulatory litowe i pochodne i ich ładowanie - Wymiana ogniw w baterii

MRL - Sob 14 Wrz, 2019
Temat postu: Wymiana ogniw w baterii
Witam

Potrzebuję pomocy kogoś, kto się zna na ogniwach 18650, zjadł na nich zęby, potrafi budować pakiety odpowiednio dobierając do nich parametry tych ogniw.

Kupiłem rower Velofast fashion. Była dołączona do niego bateria 36v chyba 7,8Ah. Wyjechałem na trasę chcąc przetestować jego zasięg. Jechałem cały czas na pełnej mocy, jedynie pomagając pedałami na wzniesieniach. Po 20km akumulator padł - co dziwne akumulator dość mocno się nagrzał. Rozebrałem go - zastosowane ogniwa to Samsung ICR 18650-26F. Nie wiem czy ten akumulator jest nowy, nie wiem w jakim stanie są ogniwa. Na 99% nie ma BMSA.

Potrzebowałbym osoby, która dobierze mi tak ogniwa, aby prądowo nie dostawały po garach oraz zrobiłaby mi pakiet do obudowy, którą bym przesłał pocztą (bateria chowa się w ramie). Chodzi o max. pojemność przy zachowaniu warunku, że się zmieści w obudowie. Chciałbym przejechać na 1 ładowaniu min. 40 km. Silnik raczej przekładniowy. Oczywiście nie za darmo.

Pzdr

slow - Sob 14 Wrz, 2019

Może podaj ile tam tych ogniw naliczyłeś.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group