To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER
Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie

Akumulatory litowe i pochodne i ich ładowanie - Ile płytek balansujących na duży pakiet?

Barba - Nie 15 Wrz, 2019
Temat postu: Ile płytek balansujących na duży pakiet?
Witam,
Buduję pakiet do zasilania silnika łodzi/kajaka. Pakiet będzie w układzie 3s30p ogniwa ICR18650/26V. BMS Daly 12V 60A ładowarka WATE 12,6V 20A. Mam taką zagwozdkę: Czy balanser w tym tanim BMS nie powinien być o większej wydajności prądowej aby to się sprawnie ładowało? Według producenta ma 35mA na celę. Znalazłem też same płytki balansera o parametrach 66mA na celę. Czy można podpiąć dwie takie płytki aby przyspieszyć proces ładowania?
Pozdrawiam
Piotrek

marek2222 - Wto 17 Wrz, 2019

Witam też chcę złożyć taki akumulator i chętnie chciałbym się dowiedzieć jaki bms użyć. Pozdrawiam.
slow - Śro 18 Wrz, 2019

Balancer nie przyspiesza procesu ładowania. Za szybkość ładowania odpowiada ładowarka.
Dawać elektronikę do łodzi czy kajaka to nie wiem czy dobry pomysł.
Hermetyczny woltomierz + kontrola napięcia poszczególnych sekcji raz na rok myślę że wystarczy przy pakiecie 30P

Barba - Śro 18 Wrz, 2019

Ok. Czyli wystarczy ten mikro prąd balansowania w samym BMS? Czy może zaszkodzić dodanie dodatkowego najprostszego balansera albo dwóch? Jeśli się nie mylę to przyspieszy to końcowy etap ładowania i zmniejszy ryzyko wstrzymania ładowania przez BMS w celu wyrównania napięcia.

Aku będzie wykorzystywane pewnie i do innych aplikacji. Oświetlenie przyczepy kempingowej wraz z ładowaniem urządzeń wykorzystywanych w niej. Może w przyszłości zagości w kamperze. Taki przenośny power wall. Tylko bez ładowarek w środku. Chciał bym to dobrze wykonać aby kilka lat posłużył. Ogniwa tanie nie są.

slow - Śro 18 Wrz, 2019

Możesz bez problemu dodać dodatkowy balancer.
Pamiętaj tylko o dobrym zabezpieczeniu wszystkiego przed wilgocią.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group