To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER
Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie

Hyde Park - Kraków lubi pojazdy elektryczne

bartek - Pon 08 Sie, 2011
Temat postu: Kraków lubi pojazdy elektryczne
Witam

Wczoraj otrzymałem wiadomość z fotografią znaku drogowego w Krakowie na ulicy Grockiej. Spójrzcie sami:


toft - Pon 08 Sie, 2011

Jest dokładnie odwrotnie niż w temacie. Ten znak oznacza ze mogą tam parkować tylko ci którzy są uprawnieni. NIe dotyczy to pojazdów elektrycznych. One mogą bez tego uprawnienia parkować.
Anonymous - Pon 08 Sie, 2011

Kraków lubi EV :)
bartek - Pon 08 Sie, 2011

Właśnie nie wiedziałem do końca, jak zinterpretować ten znak. Jak dla mnie jest bardzo dwuznaczny, ale jeśli takie jest jego znaczenie to bardzo dobrze.

Jak się da to niech admin zmieni tytuł posta :P

Anonymous - Pon 08 Sie, 2011

Zmienione ;)
maniakev2 - Pon 08 Sie, 2011

W okolicach rynku jest pełno melexów dla turystów więc nic dziwnego :)
Anonymous - Pon 08 Sie, 2011

Bardzo dobrze :wink: Przyjdzie październik to będę bujał po krakowskich uliczkach :mrgreen:
Robsonik20 - Pon 08 Sie, 2011

Coś kupujesz czy tworzysz?
Anonymous - Pon 08 Sie, 2011

Zestaw napędowy już mam. Rower będę pomału składał w Krakowie ale na dzień dzisiejszy mam porzyczony kumpla, na którym nie jeździ. Więcej tutaj: http://forum.arbiter.pl/viewtopic.php?t=1008
Pawiel - Wto 09 Sie, 2011

A nie wiecie jak Neapol lubi auta elekryczne. Tak lubi, że w centrum miasta zainstalowano ładowarki , po mieście krażą elektryczne autobusy komunikacji miejskiej, autka elektryczne, itd...
Jak będę miał fotki to wrzucę.

bartek - Wto 09 Sie, 2011

kobzi napisał/a:
Kraków lubi EV :)

maniakev2 napisał/a:
W okolicach rynku jest pełno melexów dla turystów więc nic dziwnego

Ja już się zgubiłem... To w końcu ten znak zakazuje czy pozwala na parkowanie?
Od czasu do czasu bywam w Krakowie i to jest fakt, że melexów z turystami na rynku jest masa i może ten znak dotyczy ich?

Anonymous - Śro 10 Sie, 2011

Dla mnie też bardziej dotyczy zakazu dla elektryków, bo pewnie mają takie uprawnienia do wjazdu, ale nie mogą tu parkować.
Szwed - Śro 10 Sie, 2011

Ja również uważam, że parkować mogą uprawnieni do wjazdu do strefy, ale nie pojazdy elektryczne. Pewnie chodzi o to, żeby melexy turystyczne (które mogą wjeżdżać do strefy) nie parkowały tu.
A więc Kraków jednak nie lubi...

toft - Śro 10 Sie, 2011

Szklanka w połowie pusta albo w połowie pełna. Wg interpretacji kolegi wyżej. Gdybym mieszkał w śródmieściu lub prowadził tam działalność i miał mitsubishi imiev albo hondę insight albo priusa to nie mógłbym tam parkować.
Zbyszek Kopeć - Śro 10 Sie, 2011

Ta HONDA i ten PRIUS, to są spalinowe auta wsparte tylko elektrycznym napędem, czyli nie powinny tam parkować, bo inaczej to każde auto z elektrycznym rozrusznikiem by chciało się tam zaparkować (na samym rozruszaniku też da się trochę przejechać).
Tylko czyste EV to jest EV.
Tekst na obrazku dla wielu jest dyskusyjny, ale tam na miejscu jest oczywisty i wiadomo, że tam powinny parkować głównie EV.
U nas w Gdańsku też już mamy dużo MELEXÓW, ale nasze władze jednak wolą spalinowce, bo paląc benzynę w danej chwili dają szansę na większy zakup paliw, szybciej popsują się zabytki (robota dla architektów), więcej ludzi się podtruje (lekarze nieędą musieli jechać do Anglii "na roboty").



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group