To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER
Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie

Silniki BLDC - MXUS 5k Turbo

soad - Śro 16 Paź, 2019
Temat postu: MXUS 5k Turbo
Czołem, kupiłem silnik, niestety uprzejmy sprzedawca zapomniał mi dołączyć do zestawu nakrętki, a raczej ich nie dośle. Bez nakrętek słabo się jeździ, dlatego może ktoś mi oszczędzi problemu i może podzieli się wiedzą, jaki gwint jest w tej nakrętce, żebym zdołał sobie kupić zapasowe :) Jeśli post jest niezrozumiały, chodzi mi o nakrętki do osi silnika, co łączy silnik z ramą :) Miałem jakąś śrubę o odpowiedniej średnicy, ale gwint był zły (jakaś nakrętka ze sklepu budowlanego, nawet gościu powiedział, że do rowerowych nie powinno pasować, bo tam są ciaśniejsze gwintowania... NIe jestem specem, dlatego chętnie posłucham kogoś ogarniętego.
andypip - Czw 17 Paź, 2019

Witaj. Najczęściej w piastach używane są M10x1 czyli drobnozwojowe.
Zapewne miałeś zwykłą metryczną M10 która ma gwint 1,5
Dobrze że na siłę nie próbowałeś nakręcić :smile:

soad - Czw 17 Paź, 2019

O dobrze wiedzieć jak to się nazywa, teraz przynajmniej wiem o co pytać :) Postaram się dziś to załatwić, jeśli dalej będą kłopoty, wrzucę więcej informacji :D
noel841106 - Czw 17 Paź, 2019

Koła rowerowe mają często M9x1, ale w tym silniku będzie co najmniej M14. Ale jaki skok to nie wiem.
Raczej M14x1,5

andypip - Czw 17 Paź, 2019

znalazłem informację że mxus 30H 1,5 kW ma gwint M12, więc jest b. możliwe że twój ma M14.
Nie masz suwmiarki?
Kluczem 19 czy 21 to dokręcasz?

soad - Sob 19 Paź, 2019

Niczym nie dokręcam, bo śrubka, którą miałem już jest oddana :D Przykładałem ją ręcznie i gdy zobaczyłem, że się nie nakręca lekko, nawet nie sięgałem po klucz... Podejrzewam, że to będzie 19, bo trochę miałem styczności z takimi rozmiarami śrub. Zamówiłem M14x1.0, zobaczymy czy będzie pasować :D
soad - Sob 26 Paź, 2019

Niestety to nie jest m14x1,0 :) Nakrętka jest za mała i ma zbyt gęste gwintowanie... Została gęstość 1.5mm, lecz nie wiem czy próbować z m16, bo niepotrzebnie kasa się marnuje na niepotrzebne śrubki. Nie ma tu nikogo z mxusem 5k, żeby zmierzył i sprawdził swoją nakrętkę?
noel841106 - Pon 28 Paź, 2019

Ja w sobotę sprawdziłem z ciekawości grzebieniem i skok jest 1,5 na tych silnikach co mam.
Ale jeden ma średnicę 14 a drugi 12.

soad - Pon 04 Lis, 2019

MXUS 5k Turbo ma śrubkę M16 1,5mm XD UDAŁO SIĘ!!!


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group