To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER
Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie

Napęd z silnikiem poza kołem - Kaseta 10s pod bafang bbshd

maki1000 - Pon 21 Paź, 2019
Temat postu: Kaseta 10s pod bafang bbshd
Witam

Proszę kogoś kto przerabiał temat o podanie kaset 10s w których koronki można pozamieniać miejscami. Teraz mam shimano ale tylko 2 najmniejsze koronki są ściągane , reszta jest przynitowana razem.

10s dla tego że mam już taki napęd oryginalnie z przerzutką w swoim bajku. Zdaję sobie sprawę, że 8 czy 7s były by pewnie bardziej wytrzymałe i miały by grubszy łańcuch ale chcę by zostało to fabrycznie tak jak jest. Jedyne na czym mi zależy to zamiana miejscami tylnych koronek tak by uzyskać lepszą linię łańcucha.

Inc0 - Pon 21 Paź, 2019

nie bardzo rozumiem jak chcesz uzyskać lepsza linie łańcucha zamieniając koronki miejscami?? i co wtedy ze zmiana przełożeń wydaje mi sie że bedzie to słąbo działac , bo wózek przerzutki ma okreslony kąt pod którym sie porusza wzgledem osi koła, zmieniajac koronki miejscami moze sie okazac że bedzie wchodził w kolizje z koronka. linia łańcucha jest jaka jest masz defakto cos a'la 1x10 i pewnie wygina ci łąńcuch na najwiekszej koronce pamietaj o tym dajac w palnik pod stromizny i ofc skuwacz + piny i kilka ogniw zapasowych to absolutne "musisz mieć" ewentualnie zapodaj łańcuch 10rz ale z tych z wyzszej pułki np shimano hg95 lub sram pc1091 ale niewiem czy nie lepiej w tej kasie 2 niższej klasy dłużej nie pojeżdżą.
maki1000 - Wto 22 Paź, 2019

Zamiana koronek miejscami daje bardzo dużo. Przy BBSHD nie trzeba ci 10s, wystarczy żeby 4-5 biegów wchodziło idealnie 11 do 36. Wózek nie ma nic do tego działa to bardzo dobrze a linia na wszystkich 4-5 jest idealna. Kiedyś na drodze spotkałem jegomościa w Rzeszowie, który tak sobie to zrobił i chodziło to idealnie. Nie wziąłem sobie niestety namiarów :(
andypip - Czw 24 Paź, 2019

Ciekawy problem z mechanicznego punktu widzenia. Jeżeli kaseta ma pełne zębatki a nie tylko nitowane do pająka wieńce to taka operacja jest możliwa. Ale... skręcenie wszystkiego tylko na lock`a pozbawi ją sztywności. Żeby się nie okazało, że wieniec dużych T będzie miał tendencję do wyginania się. Po drugie kółeczko przerzutki trzeba ustawić 5 mm pod największą koronką. Przy zrzucaniu biegów w dół ta odległość sporo będzie wzrastać. Jeśli zredukujesz koronki do 5. pod najmniejszą może być ponad 20 mm. Czy to będzie działać i jak? Dysponujesz dużą mocą, to się może kończyć nie tylko na zgrzytach :?: Zaznaczam, że to rozważania czysto akademickie bo nigdy tego nie robiłem. :smile:
Leszek11 - Pią 25 Paź, 2019

Rok temu właśnie tak zrobiłem, pozamieniałem koronki i w rezultacie używam jedynie 3 biegów. Należy wspomnieć, że musiałem wyregulować małe kółka gdyż wadziły przy jednej koronce no i wyregulować tak przerzutkę aby pracowała jedynie na tych trzech koronkach. Celem było uzyskanie prostej linii łańcucha i jedynie w ten sposób można było to uzyskać. W tym roku to drugi sezon jak jeżdżę i jak do tej pory nie mam żadnych problemów.
maki1000 - Pią 01 Lis, 2019

Właśnie o to mi chodzi, chciałem zrobić 4-5 użytecznych przełożeń. Jaka to kaseta ?


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group