To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
ROWERY I INNE POJAZDY ELEKTRYCZNE - FORUM ARBITER
Rowery, trójkołowce, ryksze, skutery, hulajnogi i inne lekkie pojazdy elektryczne
Porady, zdjęcia, filmy, konstrukcje, opinie

Dział dla początkujących - Skompletowanie zestawu około 1000watt. Jakie podzespoły?.

andypip - Śro 23 Paź, 2019

Proszę bardzo:
W dziale "Sprzedam Oddam" znajdziesz ogłoszenia producentów :wink: baterii
W dziale Zasilanie i elektronika -> Akumulatory litowe najprędzej znajdziesz kogoś kompetentnego.
Nie polecę ci nikogo personalnie bo pominięci się obrażą :grin:

Inc0 - Śro 23 Paź, 2019

jak zwykle niezawodny krawczyk andypipa ma szpileczke dla obrzydliwego hubstera :lol: :P
Davvvi - Czw 24 Paź, 2019

Dobra już trochę wiem jeśli chodzi o koszta. Ale teraz takie pytanie mam. Jeżdżę cały rok rowerem i mam podgrzewane rączki na kierownicy. W magma jest kompletna menetka gazu ala rolgaz tylko elektryczne. A nie ma może innego systemu dodawaniu gazu przy elektryku? I drugie w zestawie magmy nie ma zadnego komputerka ,więc może warto by coś założyć co będzie informować choćby o stanie naładowania baterii?
Inc0 - Czw 24 Paź, 2019

masz do wyboru 3 typy :
-manetka pełna podobna do tych motocyklowych
-półmanetka przypomina nieco manetki przerzutek shimano
- manetka kciukowa
googlnij sobie jak co wyglada i cos wybierzesz ..obstawiam że tobie najbardziej przypasuje 3 opcja

Mariusz_p - Pią 25 Paź, 2019

Jak chcesz widzieć stan baterii warto byłoby rozważyć manetkę kciukową z woltomierzem. Szybko nauczysz się z napięcia baterii ile jeszcze masz energii.
Davvvi - Pią 25 Paź, 2019

Mariusz_p napisał/a:
Jak chcesz widzieć stan baterii warto byłoby rozważyć manetkę kciukową z woltomierzem. Szybko nauczysz się z napięcia baterii ile jeszcze masz energii.


Ogólnie to przy zamawianiu pakietu od użytkownika z forum ma dołożyć tester naładowania aku. A co do silnika to zamówiłem wersję z przekładnią. Silnik spalinowy osiąga bez obciążenia maks 6000obr.ale to na wale. Potem jest sprzęgło i tu mam 1:4 czyli jakieś 1500obr. Po drodze jest kolejna przekładnia 1:2 czyli jakieś 750obr ale dalej bez obciążenia.zobciążeniem to będzie z 500obr czylk tyle ile da elektryczny z przekładnią. Ogólnie silnik spalinowy mam na łańcuch 415h. Elektryczny jest na łańcuch 420h więc muszę zamówić zębatkę odbiorczą właśnie na taki łańcuch no i łańcuch.

Davvvi - Pią 25 Paź, 2019

Mam jedno pytanko. Czy ktoś robił blokadę do 25kmh na silniku DC?
slow - Nie 27 Paź, 2019

Blokadę nie robi się na silniku tylko na sterowniku.
Nie wiem czy na tym forum uzyskasz większą pomoc na temat silnika i sterownika DC.
Ty wszyscy jeżdżą na silnikach 3f.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group